
Łukasz napisał(a):jaksa napisał(a):Łukasz napisał(a):Oddział Warszawski Iustitii dziś właśnie podjął uchwałę, że dorzuci 1.000 zł przekazując ją na konto główne IS na publikację!
Powyższe nie oznacza, że warszawiacy indywidualnie i grupowo też nie pomogą :-)
a to nie pozwolimy by Wam nudno było z tym tysiakiem
skoro WO ustalił, to realizujac konstytucyjną zasadę ŚWWS
też, jako Śląski Oddział, damy tysiąc , teraz pewnie raźniej
No i o to chodzi - ŚWWS!!! - kto da więcej ?
Pudlonka napisał(a):poszło - dzięki za smsowe info![]()
z uwagi na wejście z marszu urlopowego - pytam - czy ustawa jest przesłana już do Prezydenta- pytam aby wiedzieć ile mamy czasu ( tzn czy mam jeszcze to rozpowszechniać czy już nie jest za późno )
AQUA napisał(a):http://lex.pl/?cmd=artykul,15065,title,reforma-sadow-do-trybunalu-
Reforma sądów do Trybunału?
Ustawa wprowadza system okresowych ocen pracy sędziów, które dokonywane mają być
przez sędziów wizytatorów powoływanych przez prezesów sądów apelacyjnych. Kontrola
taka ma odbywać się co 4 lata, zaś sędziom zapewniony ma być dwustopniowy tryb kontroli.
amelius napisał(a):Ustawa wprowadza system okresowych ocen pracy sędziów, które dokonywane mają być
przez sędziów wizytatorów powoływanych przez prezesów sądów apelacyjnych. Kontrola
taka ma odbywać się co 4 lata, zaś sędziom zapewniony ma być dwustopniowy tryb kontroli.
Szkoda, że pan prof. Marek Chmaj nie wskazał, na czym polega ów dwustopniowy tryb kontroli i nie przeanalizował go pod kątem zgodności z ustawą zasadniczą.
AQUA napisał(a):Domyślam się, że chodzi o możliwość zgłoszenia pisemnych uwag wraz z uzasadnieniem w terminie dwóch tygodni od zapoznania się z oceną pracy, o której mowa w art. 106c §3 ustawy.
AQUA napisał/a:
Domyślam się, że chodzi o możliwość zgłoszenia pisemnych uwag wraz z uzasadnieniem w terminie dwóch tygodni od zapoznania się z oceną pracy, o której mowa w art. 106c §3 ustawy.
Zapewne tak. Chciałbym tylko poznać tok rozumowania pan profesora pozwalający mu uznać, że to jest w ogóle dwustopniowy tryb kontroli będący jednocześnie w zgodności z Konstytucją.
Tomasz Zawiślak napisał(a):Szczegółowe kryteria oraz sposób oceny pracy sędziego ma wskazać rozporządzenie wydane przez Ministra Sprawiedliwości, po zasięgnięciu opinii Krajowej Rady Sądownictwa (art. 106e Ustawy).
Najlepiej zwrócić się do Pana Profesora Chmaja. Jest już w temacie...AQUA napisał(a):http://lex.pl/?cmd=artykul,15543,title,krs-spyta-ekspertow-o-szanse-skargi-do-tk-na-ustawe-o-ustroju-sadow-
KRS spyta ekspertów o szanse skargi do TK na ustawę o ustroju sądów
AQUA napisał(a):http://lex.pl/?cmd=artykul,15543,title,krs-spyta-ekspertow-o-szanse-skargi-do-tk-na-ustawe-o-ustroju-sadow-
KRS spyta ekspertów o szanse skargi do TK na ustawę o ustroju sądów
Teraz widocznie taka moda, aby się nie wysilać i w każdej sprawie sięgać po ekspertów. Skoro w Ministerstwie Sprawiedliwości nie ma osób, które potrafią przeprowadzić analizę struktury sądów i zamawia się ekspertyzę taką jak niżej, to nic już nie może dziwić:,, Analiza struktury organizacyjnej sądownictwa powszechnegoTGC napisał(a):AQUA napisał(a):http://lex.pl/?cmd=artykul,15543,title,krs-spyta-ekspertow-o-szanse-skargi-do-tk-na-ustawe-o-ustroju-sadow-
KRS spyta ekspertów o szanse skargi do TK na ustawę o ustroju sądów
To wśród członków KRS nie ma eksperta od zgodności ustaw z konstytucją? Pogratulować...
Bo gdyby faktycznie ich wolą było skarżenie ustawy to od razu wyrażaliby taką wolę. Sięganie do ekspertów trąci w tym wypadku - tak uważam - daleko idącym dystansem do sprawy, wręcz "zamiarem ewentualnym" żeby może nie ruszać no bo przecież ekspert się tak wypowiedział. Czy członkowie KRS nie maja swej oceny ustawy? A co tracą skarżąc ją? Jakieś konsekwencje? No chyba nie. Nie rozumiem.Gotka napisał(a):censor napisał(a):..a eksperci powiedzą, że nie ma szans i spoko.
no i o to chodzi
Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość