Sędziowie walczą o awans poziomy !

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez art_60 » środa, 23 listopada 2011, 12:36

M.A.E. napisał(a):w świetle tego uzasadnienie można się spodziewać losu mojej skargi kasacyjnej o ile nie zostanie odrzucona skutecznie na etapie SA albo przedsądu SN
ale bijemy sie do końca? :evil:
Najgorsze niewolnictwo zaczyna się wtedy, gdy niewolnik polubi swoje kajdany.
art_60
VIP
VIP

Postprzez M.A.E. » środa, 23 listopada 2011, 20:11

art_60 napisał(a):ale bijemy sie do końca? :evil:

jasne! :cool:
M.A.E.

Postprzez TEZ » środa, 23 listopada 2011, 22:49

Czy zwróciliście uwagę na zaskakującą zbieżność argumentacji SN i SA we Wrocławiu w sprawie MAE? Ciekawe... To co napisał SN nie jest dużo bardziej pogłębione w stosunku do rozważań SA we Wrocławiu dotyczących wykładni art. 4 pkt 3 ustawy z grudnia 2008 r...
TEZ

Postprzez suzana22 » środa, 23 listopada 2011, 23:27

Tomasz Zawiślak napisał(a):Czy zwróciliście uwagę na zaskakującą zbieżność argumentacji SN i SA we Wrocławiu w sprawie MAE? Ciekawe... To co napisał SN nie jest dużo bardziej pogłębione w stosunku do rozważań SA we Wrocławiu dotyczących wykładni art. 4 pkt 3 ustawy z grudnia 2008 r...

Wcale mnie to nie dziwi. Wymyśliłbyś coś bardziej pogłębionego na poparcie tezy, że się w takiej sytuacji, jak jest, nic nie należy i już?

To tylko ludzie, jak my wszyscy, (ich asystenci to też tylko ludzie).
suzana22
VIP
VIP

Postprzez rosan » czwartek, 24 listopada 2011, 19:57

"Nie porzucaj nadzieje

Jakoć się kolwiek dzieje..."

Po chwili wiosna przyjdzie,

ten śnieg z nienagła zyjdzie..."

"Bo z nas Fortuna w żywe szydzi,

To da, to weźmie, jako się jej widzi..."
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » czwartek, 24 listopada 2011, 23:26

suzana22 napisał(a):
Tomasz Zawiślak napisał(a):Czy zwróciliście uwagę na zaskakującą zbieżność argumentacji SN i SA we Wrocławiu w sprawie MAE? Ciekawe... To co napisał SN nie jest dużo bardziej pogłębione w stosunku do rozważań SA we Wrocławiu dotyczących wykładni art. 4 pkt 3 ustawy z grudnia 2008 r...

Wcale mnie to nie dziwi. Wymyśliłbyś coś bardziej pogłębionego na poparcie tezy, że się w takiej sytuacji, jak jest, nic nie należy i już?

Nieskromnie powiem, że chyba wymyśliłbym :-P Nie zamierzam jednak tego udowadniać w ogólnodostępnym wątku :cool:
TEZ

Postprzez M.A.E. » piątek, 25 listopada 2011, 22:47

zauważyłam i nasunęło mi się pewne przypuszczenie.... :/:

Tomasz Zawiślak napisał(a):Nieskromnie powiem, że chyba wymyśliłbym :-P Nie zamierzam jednak tego udowadniać w ogólnodostępnym wątku :cool:

potwierdzam :cool:
M.A.E.

Postprzez rosan » sobota, 26 listopada 2011, 18:46

a ja pragnę zauważyć,że skarga Prezydenta jest merytorycznie...taka pobieżna?,skrótowa nieco,a teraz- to jak uzasadnienie krótkie-to apelacja 3xtyle,może chwyci...
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:11

nie do końca o sędziach walczących o awans poziomy, ale o pewnym prokuratorze, który dzisiaj wygrał swoją walkę jako poziomka :>
Kilka miesięcy temu, po tym, jak nie ugiął się pod naciskami, aby zaprzestał używać tytułu z awansu poziomego, postawiono mu zarzut deliktu dyscyplinarnego polegającego w skrócie na przywłaszczeniu tytułu :roll: Po wielu miesiącach postępowania dyscyplinarnego wydany został wyrok prokuratorskiego sądu I instancji. Uniewinniający. Rzecznik dyscyplinarny wniósł jednak apelację i dzisiaj Prokurator Okręgowy w Prokuraturze Rejonowej został prawomocnie oczyszczony z tego absurdalnego zarzutu przez odwoławczy sąd dyscyplinarny. :>
A kolega "sądzony" był godnie. Skład 5 - osobowy ;)
Gratulacje :>
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:19

efa napisał(a):Rzecznik dyscyplinarny wniósł jednak apelację
Jak tu skomentować, jednocześnie nie uchybiając godności <mysli>
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Gotka » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:32

to samo za siebie przemawia, zwłaszcza że ostatecznie uniewinnienie
u nas w SO pani prezes zabroniła używania tego tytułu i uczyniła to zdaje się tyleż nieoficjalnie, co sugestywnie, tak że nikt nie śmiał się wyłamać, ale o tym może MAE wie więcej
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez M.A.E. » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:39

używałam tytułu do dnia wyroku sądu apelacyjnego, potem przestałam

ale właśnie zastanawiam się: przecież orzeczenia, że nie zajmuję stanowiska nie jest równoznaczne z zakazem używania tytułu, który wynika z nominacji Prezydenta RP <mysli>
M.A.E.

Postprzez anpod » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:42

U nas w okręgu, nie wiem, czy powszechnie, ale na pewno dość często, sędziowie awansowani poziomo używają tytułu- w orzeczeniach, zarządzeniach itp.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:45

Gotka napisał(a):u nas w SO pani prezes zabroniła używania tego tytułu i uczyniła to zdaje się tyleż nieoficjalnie, co sugestywnie

jednocześnie rzecznik dyscyplinarny powiedział oficjalnie, że nie będzie robił problemu
M.A.E.

Postprzez romanoza » poniedziałek, 12 grudnia 2011, 22:56

anpod napisał(a):U nas w okręgu, nie wiem, czy powszechnie, ale na pewno dość często, sędziowie awansowani poziomo używają tytułu- w orzeczeniach, zarządzeniach itp.
U nas też jest to normalne.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez art_60 » wtorek, 13 grudnia 2011, 15:51

Ja konsekwentnie używam SO w SR skoro już przyjąłem dokument z rąk prezydenta i złożyłem ślubowanie. Po orzeczeniu TK zastanowię się co dalej. Na wypadek interwencji prezesa przygotowałem sobie stosowne pismo, które może posłużyć za wzór tym, którym ich prezes nie pozwolił. ;) :mrgreen:
Wielmożny Panie Prezesie!
Ośmielam się zwrócić do Pana z ogromną prośbą i z góry gorąco przepraszam, że zabieram Panu Jego drogocenny czas tak błahą i zupełnie nieistotną sprawą. Wiem, że ma Pan mnóstwo zajęć wobec konieczności nadzoru nad nami z ramienia Jego Wysokości Ministra Sprawiedliwości, ale tak się zdarzyło, że przyjąłem z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akt powołania, tu przepraszam za śmiałość, na stanowisko (i jeszcze raz przepraszam za moją pyszałkowatość) sędziego Sądu Okręgowego w Sądzie Rejonowym. Wiem, że postąpiłem pochopnie i nierozważnie nie pytając Pana Prezesa uprzednio o zezwolenie. Za moją nieroztropność, podszytą pychą, za moją arogancję powinna mnie spotkać kara, jednak ufam, że Pan Prezes (niech wiecznie wychwalane będą Pana zasługi Nadzorcy naszego), że Pan Prezes w swojej wielkoduszności, daruje i pozwoli używać tego nic właściwie nie znaczącego tytułu. Jeśli jednak zgody takiej nie otrzymam zobowiązuje się podrzeć i zjeść do ostatniego kawałka ten nieszczęsny akt powołania oraz przyjąć z pokorą należną mi karę rozstrzelania Pańskim spojrzeniem.
Z wyrazami najwyższego szacunku, sługa uniżony
(tu podpis drżącą ręką)
art_60
VIP
VIP

Postprzez romanoza » wtorek, 13 grudnia 2011, 15:53

Zbyt aroganckie art_60 :mrgreen:
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kzawislak » wtorek, 13 grudnia 2011, 15:53

art_60 napisał(a):Wielmożny Panie Prezesie!
Ośmielam się zwrócić do Pana z ogromną prośbą i z góry gorąco przepraszam, że zabieram Panu Jego drogocenny czas tak błahą i zupełnie nieistotną sprawą. Wiem, że ma Pan mnóstwo zajęć wobec konieczności nadzoru nad nami z ramienia Jego Wysokości Ministra Sprawiedliwości, ale tak się zdarzyło, że przyjąłem z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej akt powołania, tu przepraszam za śmiałość, na stanowisko (i jeszcze raz przepraszam za moją pyszałkowatość) sędziego Sądu Okręgowego w Sądzie Rejonowym. Wiem, że postąpiłem pochopnie i nierozważnie nie pytając Pana Prezesa uprzednio o zezwolenie. Za moją nieroztropność, podszytą pychą, za moją arogancję powinna mnie spotkać kara, jednak ufam, że Pan Prezes (niech wiecznie wychwalane będą Pana zasługi Nadzorcy naszego), że Pan Prezes w swojej wielkoduszności, daruje i pozwoli używać tego nic właściwie nie znaczącego tytułu. Jeśli jednak zgody takiej nie otrzymam zobowiązuje się podrzeć i zjeść do ostatniego kawałka ten nieszczęsny akt powołania oraz przyjąć z pokorą należną mi karę rozstrzelania Pańskim spojrzeniem.
(tu podpis drżącą ręką)

;)

romanoza napisał(a):Zbyt aroganckie art_60 :mrgreen:

ale ta drżąca ręka może złagodzić arogancki wydźwięk ;)
kzawislak

Postprzez art_60 » wtorek, 13 grudnia 2011, 16:16

Sędzia Marek Celej swój artykuł w Rzepie z 02.12.11 r., pt. ,,Trzecia władza o swoim statusie"podpisał jako SA w SO. Znaczy się jego prezes to ludzkie panisko. :mrgreen:
art_60
VIP
VIP

Postprzez Gotka » wtorek, 13 grudnia 2011, 17:16

romanoza napisał(a):Zbyt aroganckie art_60 :mrgreen:

ale chyba zgodne z duchem carskiej instrukcji dla urzędów: "podwładny winien mieć przd obliczem przełożonego wygląd lichy i durnowaty, aby swoim pojmowaniem rzeczy nie peszył przełożonego"
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez TEZ » wtorek, 13 grudnia 2011, 20:25

art_60 napisał(a):Wielmożny Panie Prezesie!
(tu podpis drżącą ręką)

<rotfl> Popłakałem się ze śmiechu :mrgreen: Zapowiedź zjedzenia aktu powołania rozbiła mnie kompletnie :-P Dobrze, że nie czytałem tego w pracy, bo juz bym nie dał rady normalnie pracować :cool:

Arcie drogi, pisałem to juz wcześniej, ale powtórze jeszcze raz: jesteś geniuszem słowa <luzik>
Ostatnio edytowano wtorek, 13 grudnia 2011, 21:37 przez TEZ, łącznie edytowano 1 raz
TEZ

Postprzez wanam » wtorek, 13 grudnia 2011, 20:58

romanoza napisał(a):Zbyt aroganckie art_60

Popieram, Art mówiłem, że za takie słowa to się do KRS-u na wycieczki jeździ.
wanam
VIP
VIP

Postprzez markosciel » wtorek, 13 grudnia 2011, 21:52

wanam napisał(a):
romanoza napisał(a):Zbyt aroganckie art_60

Popieram, Art mówiłem, że za takie słowa to się do KRS-u na wycieczki jeździ.

A co tam - w końcu (ponoć) podróże kształcą <radocha> <radocha> <radocha> <radocha> <rotfl> <rotfl> <rotfl> <luzik>
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez art_60 » poniedziałek, 30 stycznia 2012, 14:18

W dniu 18.02.2012 roku minie dwa lata od dnia w którym do TK wpłynęła skarga prezydenta w sprawie awansów poziomych, a terminu jak nie było tak nie ma :(
art_60
VIP
VIP

Postprzez kazanna » poniedziałek, 30 stycznia 2012, 14:21

co jest najlepszym dowodem na to , że TK to organ polityczny... :(
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!