Formy protestu

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Ama » czwartek, 18 sierpnia 2011, 21:55

też obstawiam kolejarzy ... a może się do nich przyłączyć :mrgreen: ... np. siedzieć 24 h w tych pociągach co to nie jadą <mysli> ... stoi na stacji lokomotywa .... a tych wagonów jest ze czterdzieści .... i w każdym dwustu sędziów się mieści :cool:
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez TEZ » czwartek, 18 sierpnia 2011, 22:53

Genialna forma protestu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja się zgłaszam na ochotnika do siedzenia w takim wagonie. Stawiam tylko jeden warunek, że będe siedział od okna :-P
TEZ

Postprzez Włóczykij » czwartek, 18 sierpnia 2011, 23:44

kzawislak napisał(a):
demokryt napisał(a):
Tak. Jestem prawicowym anarchistą (cokolwiek by to miało znaczyć). ;)

aaaa jak prawicowym, to z tą bratnią może być różnie ;)

b. ciekawie :roll: :-D ;) :cool:
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Adek » poniedziałek, 9 stycznia 2012, 18:51

są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mariusz78 » czwartek, 12 stycznia 2012, 13:50

Właśnie pod oknami sądu przeszedł marsz protestacyjny jakiś służb mundurowych. Miałem ochotę się do nich przyłączyć

[ Dodano: Czw Sty 12, 2012 1:05 pm ]
Widzę, że to jakiś większy protest-nie liczyłem dokładnie, ale ponad 100 osób będzie. Profesjonalnie przygotowani - trąbki, transparenty, nawet mają odkryty autobus. Nic tylko brać z nich przykład

[ Dodano: Czw Sty 12, 2012 1:12 pm ]
http://www.epoznan.pl/news-news-29923-S ... protestuja

[ Dodano: Czw Sty 12, 2012 1:18 pm ]
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... wyzek.html
Ostatnio edytowano czwartek, 12 stycznia 2012, 17:24 przez mariusz78, łącznie edytowano 1 raz
mariusz78
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rudy kot » piątek, 10 lutego 2012, 17:19

Zachęcam wszystkich do małego protestu, teraz, łatwo i od ręki ;)

Dostaliśmy dzisiaj w naszym sądzie projekt zmian w kpk do zaopiniowania. Jak to zwykle bywa, ministerstwo nie jest zainteresowane naszymi uwagami i wysłyła nam projekt ogromnych, fundamentalnych zmian w terminie "za pięć dwunasta"

Kolega z mojego sądu "zaopiniował" więc projekt w sposób podany poniżej ;)

Zachęcam, żeby skopiować, wstawić odpowiednią datę i nazwę Sądu, wydrukowac, podpisać i oddać w naszych sądach więcej takich "opinii" ;)

----------------------------------------------------

Warszawa 10-02-2012r.

Pani Prezes SR dla

Niniejszym w nawiązaniu do pisma ADM-.......... uprzejmie przedstawiam następujące uwagi :
Niestety nie jestem w stanie zgłosić żadnych merytorycznych uwag i propozycji do przedstawionego projektu zmian kodeksu postępowania karnego i innych ustaw. Projekt ten z prośba o zgłaszanie uwag otrzymałem w dniu (10-02-2012 r. około godziny 11:00.) Termin do zgłoszenia uwag to dzień 14-02-2012 r. godzina 12:00. Zostałem poinformowany że tak krótki termin wynika z oczekiwań Ministerstwa Sprawiedliwości. Projekt jest bardzo obszerny dotyczy rozległych i fundamentalnych zmian procedury karnej. Właściwie z uwagi na charakter i zakres tych zmian można uznać, iż jest to projekt nowego kodeksu postępowania karnego. Aby zająć merytoryczne stanowisko odnośnie tego rodzaju projektu należy się z nim dokładnie zapoznać i przeanalizować, oraz opracować uwagi na piśmie. Jest to absolutnie niemożliwe w terminie jaki został na to przewidziany, zważywszy także na zakres bieżących obowiązków sędziego, i to że projekt jest przedstawiany sędziom do zaopiniowania w piątek przed weekendem.
Niestety jest to stała praktyka, iż władze Ministerstwa Sprawiedliwości przedstawiają sędziom ważne projekty ustawodawcze w terminach , które uniemożliwiają zainteresowanym sędziom złożenie merytorycznych opinii. W niniejszym przypadku zważywszy na wagę i obszerność projektu jest sytuacja wręcz rażąca. Niestety nie mogę się oprzeć wrażeniu , iż takie praktyki świadczą o tym, iż konsultacje społeczne ważnych projektów ze środowiskiem sędziowskim mają charakter pozorny. Funkcjonariusze Ministerstwa Sprawiedliwości zdają się nie być zainteresowani stanowiskiem środowiska sędziowskiego i nie mają zamiaru zapoznawać się z opiniami sędziów a tym bardziej uwzględniać je w przygotowanym projekcie. Ministerstwo opracowało projekt i najwyraźniej nie jest zainteresowane tym, co na temat tego projektu uważa środowisko sędziowskie. Jest to zdumiewające, bowiem sędziowie na co dzień stosują przepisy procedury karnej, są one poniekąd narzędziem ich pracy i wydawałoby się, że ich uwagi i propozycje powinny być cenne przy opracowywaniu tego rodzaju projektów i przynajmniej powinna być im stworzona realna a nie pozorna możliwość wypowiedzenia się na temat projektu. Niestety zdaje się to wszystko świadczyć o lekceważeniu przez Władzę Wykonawczą której częścią jest Ministerstwo Sprawiedliwości, Władzy Sądowniczej i jej funkcjonariuszy i nie liczeniu się z ich opinią, i to pomimo faktu iż przygotowywany projekt ma fundamentalne znaczenie właśnie dla funkcjonowania władzy sądowniczej.
Nadmieniam , co jest faktem powszechnie znanym że bardzo szybka, niestaranna i masowa „produkcja” aktów prawnych przez Ustawodawcę ale głównie z inicjatywy Władzy Wykonawczej powoduje funkcjonowanie w polskich systemie prawnym dużej ilości bubli ustawodawczych i częstym uchylaniem rozmaitych przepisów przez Trybunał Konstytucyjny. Wydaje się, że przynajmniej tak ważne dla funkcjonowania Państwa przepisy, jak faktycznie nowy kodeks postępowania karnego nie powinny być przedmiotem tej masowej produkcji.

Z poważaniem.
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » piątek, 10 lutego 2012, 17:20

świetnie napisane :D <okok>
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez rudy kot » piątek, 10 lutego 2012, 17:22

kazanna napisał(a):świetnie napisane :D <okok>

To wiesz co.... ;)
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wanam » piątek, 10 lutego 2012, 19:06

dobrze napisane... dwa lata temu podobnie pisałem, ale teraz mi się już nie chce... z drugiej strony, zarywając noc zmieszałem z błotem projekt wprowadzenia zaliczki na poczet odszkodowania dla pokrzywdzonych w wypadkach drogowych zasądzaną przez sąd karny - już nie pamiętam, jak się ten projekt nazywał, ale zdechł ten projekt i nikt do niego nie wracał
wanam
VIP
VIP

Postprzez art_60 » piątek, 10 lutego 2012, 20:08

Pomysł dobry, tylko celujemy zbyt nisko. Wasz Prezes wie jak jesteście zapracowani, mój też wie. Wie również co sądzę o takim lekceważącym traktowaniu sędziów przez Ministerstwo i Wasz pewnie też wie. Lepiej, gdyby adresatem pisma było ministerstwo Sprawiedliwości oraz żeby takie pismo tam dotarło i nie utknęło po drodze w szufladzie jakiegoś ,,trzęsiportka".
Najgorsze niewolnictwo zaczyna się wtedy, gdy niewolnik polubi swoje kajdany.
art_60
VIP
VIP

Postprzez rudy kot » piątek, 10 lutego 2012, 20:29

art_60 napisał(a):Pomysł dobry, tylko celujemy zbyt nisko. Wasz Prezes wie jak jesteście zapracowani, mój też wie. Wie również co sądzę o takim lekceważącym traktowaniu sędziów przez Ministerstwo i Wasz pewnie też wie. Lepiej, gdyby adresatem pisma było ministerstwo Sprawiedliwości oraz żeby takie pismo tam dotarło i nie utknęło po drodze w szufladzie jakiegoś ,,trzęsiportka".

Istotnie, nieprecyzyjnie napisałam. Trzeba to wysłać do MS taką sama droga służbową, jaką wysyłalibyśmy uwagi go projektu.
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » piątek, 10 lutego 2012, 22:00

bardzo fajny pomysł na akcję, z tym, że zostałabym na pierwszym akapicie, a może częściej stosowanym
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » sobota, 11 lutego 2012, 01:05

Świetnie napisane, ale czy przypadkiem od 20 do 500 razy każdy się nie zastanowi, czy aby bardzo nie podpadnie? :oops: :roll:
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rudy kot » sobota, 11 lutego 2012, 15:04

karuzelka napisał(a):Świetnie napisane, ale czy przypadkiem od 20 do 500 razy każdy się nie zastanowi, czy aby bardzo nie podpadnie? :oops: :roll:

niech się zastanawia. Ja tam wysyłam ;P
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » sobota, 11 lutego 2012, 17:53

karuzelka napisał(a):Świetnie napisane, ale czy przypadkiem od 20 do 500 razy każdy się nie zastanowi, czy aby bardzo nie podpadnie?
Myślę, że nie trzeba się zastanawiać. Myślę też, że właśnie musimy przełamać pewnego rodzaju barierę mentalną, która w wielu sędziach tkwi, a którą można sprowadzić do nadmiernej czci i etykiety wobec ministerstwa.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » sobota, 11 lutego 2012, 18:20

karuzelka napisał(a):Świetnie napisane, ale czy przypadkiem od 20 do 500 razy każdy się nie zastanowi, czy aby bardzo nie podpadnie? :oops: :roll:

ale co w tych słowach jest strasznego, to tylko stwierdzenie faktu i ...apele o nalezny szacunek w miejsce fikcji
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » sobota, 11 lutego 2012, 18:27

karuzelka napisał(a):Świetnie napisane, ale czy przypadkiem od 20 do 500 razy każdy się nie zastanowi, czy aby bardzo nie podpadnie?
Właśnie....Zatrzymajmy się na chwilę przy tym sformułowaniu. Jaki hipotetyczny dalszy ciąg implikacji masz na myśli?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Ama » poniedziałek, 13 lutego 2012, 21:09

pomysł misie podoba tylko, że .... ja nie dostałam nawet projektu do zaopiniowania :roll:
Ama
Moderator
Moderator

Postprzez Włóczykij » wtorek, 14 lutego 2012, 22:28

to może - pozwy wg wzoru - trzeba było do e-sądu wnieść ... :roll:
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » wtorek, 14 lutego 2012, 22:31

w e-sądzie mają większą szansę :-) że jakiś przepracowany ref telepracujący gdzieś z migracyjnego je przepuści.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » wtorek, 14 lutego 2012, 23:04

censor napisał(a):
Właśnie....Zatrzymajmy się na chwilę przy tym sformułowaniu. Jaki hipotetyczny dalszy ciąg implikacji masz na myśli?

W żadnym wypadku nie mam zamiaru implikować czegokolwiek. :?
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » wtorek, 14 lutego 2012, 23:38

Chyba mnie nie zrozumiałaś, więc wyrażę swe pytanie inaczej.
Jak sobie wyobrażasz, że odważny sędzia - jaki się wyraziłaś - "podpadnie' i co dalej? Czy i co Twoim zdaniem mu zrobią?
censor
VIP
VIP

Postprzez karuzelka » wtorek, 14 lutego 2012, 23:50

Bardzo dobrze zrozumiałam, Censorze i właśnie dlatego nie będę roztrząsać.
P.S.
Otóż dzisiaj otrzymałam jakiś tam ministerialny projekt rozporządzenia, który "przyszedł" do mojego sądu chyba 8-go lutego 2012 z ministerialnym terminem do jego zaopiniowania do... 10 lutego godzina któraś tam. :roll:
Cóż w piśmie ministerialnym przewodnim było?
Ano, to, że brak uwag w zakreślonym terminie będzie jednoznaczny z uznaniem, że projekt nie jest kwestionowany.
Ludzie, przecież dzisiaj jest 14.02.2012, czy może coś przeoczyłam? :shock:
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » środa, 15 lutego 2012, 01:40

karuzelka napisał(a):Bardzo dobrze zrozumiałam, Censorze i właśnie dlatego nie będę roztrząsać.
Trochę żałuję że tak bardzo demonstracyjnie i egocentrycznie odmawiasz dyskusji. Podobne było w Twoim poprzednim poście z godz.22.04. Jak nie chcesz to nie dyskutuj ale nie rób z tego wielkiego halo.
censor
VIP
VIP

Postprzez karuzelka » środa, 15 lutego 2012, 07:54

Demonstracji to ja tu żadnej nie robię. :)
Za egocentryzm natomiast bardzo dziękuję: trafne. :-D
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!