Manifestacja likwidowanych sądów w Warszawie 16.03.2012 r.

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez amelius » sobota, 17 marca 2012, 18:06

Nadia napisał(a):Manifestacja robiła wrażenie. Nie tylko na mnie, ale też na przedstawicielu pana Ministra, bo prezentował zupełnie inne zachowanie niż na poprzedniej manifestacji - mocno wycofane, a jeden z organizatorów manifestacji rzekł nawet, że bojaźliwe.

Cieszę się, że tam byłam. Było wspaniale.

Bo nie ma wspanialszego doświadczenia od bycia razem.
amelius

Postprzez rosan » sobota, 17 marca 2012, 21:35

jak mówili Ci ze Śląska-my tu wrócimy panie Gowin
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Greebo » sobota, 17 marca 2012, 22:39

rosan napisał(a):jak mówili Ci ze Śląska-my tu wrócimy panie Gowin
Franz Mauer mówił dosadniej :mrgreen:
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TEZ » niedziela, 18 marca 2012, 00:38

Jesli ktoś z uczestników Manifestacji chciałby zobaczyć więcej zdjęc (na niektórych mozna rozpoznać siebie :) proszę o kontakt na PW.
TEZ

Postprzez Dred » niedziela, 18 marca 2012, 00:42

:)
Dred

Postprzez Włóczykij » niedziela, 18 marca 2012, 02:15

pytanie na ile zrozumiane zostało, że ludzi do tej manifestacji ruszyła nie tylko obawa o własne miejsca pracy, bo w ten sposób najłtwiej przeciwnikom dyskontować czy ogólen afala przertaczająych się protestów, ale poczucie granicy absurdu, do jakiej dochodzimy przy tym pomyśle reorganizacyjnym
przejście bowiem z hasła o likwidacji na hasło przekształcenia jest czymś już totalnie osłabiającym, skoro widać, że ta zmiana to żadna oszczędność, a kto się zna na takiem sposobie funkcjnowania, gdy jednostka macierzysta jest oddalona - wie, iż to nie przyspiesza i nie ułatwia
za hasłem, że to przekształcenie idzie w sumie głównie ten argumnet, że sędziowie będą jeździć za sprawami i tu znowu ten problem z wiedzą o funkcjnowaniu, że sprawy to się nie rozpozanaje po tym, jak wszystkich jednym telefonem się zbierze, że codziennie powinno się śledzić półkę bieżącego wpływu w związku ze sprawami, że już jest problem, gdy sędzia krąży między wydziałami, żeby dobrze tę pracę ułożyć, a nie szarapać, a co dopiero gdy ma jeździć, czyli gdzieś odejść od obowiązków, by być gdzieś - no po prostu wszystko to co należy sobie wyobrazić, gdy się wie, na czym polega ta praca

to dobrze, że tam było widać energię, bo ja raczej oglądam (widzę), to o czym pisze Łukasz i nie zauważam, by to co nas tu ucieszyło rozchodziło się szerzej... , a chciałabym sie mylić oraz mieć pecha do obrazu, który akurat mi się pokazuje
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez TEZ » niedziela, 18 marca 2012, 09:45

Kolejne manifestacje co dwa tygdnie, to może nie być dobry pomysł... Ludzie będa pewnie zmęczeni choćby tym jeżdżeniem ... Wiem, ze trzeba działać szybko, ale oceniam też na podstawie własnych doświadczeń. To co warte odnotowania to rosnąca liczba uczestników i poprawa organizacji manifestacji. Gdyby tak udało się zebrać z 10.000 ludzi, trudno byłoby takiej manify nie zauwazyć... Czy jesteśmy w stanie zgromadzić tyle osób? Przy współdziałaniu wszystkich zainteresowanych organizacji i samorządów TAK!
Wolałbym, żeby przy kolejnych podobnych przedsięwzięciach unikać przeciwstawiania interesów jednych grup przeciwko innym... Niestety w czasie ostatniej Manify w pewnym momencie (pod KPRM) Pan z Solidarności krzyczał do mikrofonu (uzyczonego przez zwolenników likwidacji ZUS :cool: ) my nie jesteśmy sędziami, to nie my wydajemy wyroki... Ciekawe co miał na myśli :roll: Ja znam tę śpiewkę ... Ładnie się to wpisuje w konwencję "sędziowie w ciągu ostatnich 7 lat otrzymali 40% podwyżki" a pracownicy administracyjni nie... Wnioski nasuwają się same :evil:
Oczywiście rozumiem, że Pana z Solidarności mogło troszeczke ponieść, tym bardziej że wreszcie udostępniono mu działające nagłośnienie ;) Ta sytuacja pokazuje jednak, że antagonizmy wsród pracowników wymiaru sprawiedliwości sa głęboko zakorzenione. A komu jest to na rękę? :/:
TEZ

Postprzez Geralt » niedziela, 18 marca 2012, 11:12

Cóż, Gowin ewidentnie próbuje nas skłócić z pracownikami, mówiąc o tych 40% podwyżek dla nas i braku podwyżek dla pracowników. Oczywiście nie należy podążać tą drogą i dotyczy to zarówno naszego środowiska, jak i związków zawodowych pracowników. Ze względu na naszą niewielką liczebność tylko wspólne działania z prcownikami mogą być względnie zauważalne. Nalezy zauważyć, że ostatnia manifestacja miała na celu - oprócz walki z "reorganizacją" - walkę o podwyzki dla pracowników wlaśnie. O naszych podwyżkach nie było przecież mowy. Obecność wielu sędziów świadczy o poparciu dla postulatów płacowych pracoowników i tak nalezy trzymać. <okok>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » niedziela, 18 marca 2012, 12:42

karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Greebo » niedziela, 18 marca 2012, 13:50

Geralt napisał(a):Cóż, Gowin ewidentnie próbuje nas skłócić z pracownikami, mówiąc o tych 40% podwyżek dla nas i braku podwyżek dla pracowników.
Ale nie o to mi chodziło, tylko o "a u was biją murzynów".
I bardzo mnie cieszyła obecność sędziów, mam nadzieję, że to dopiero początek wspólnych akcji :)
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » niedziela, 18 marca 2012, 13:52

http://www.facebook.com/BronmySadow

ponad 170 zdjęć z manifestacji
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kosiarka » wtorek, 20 marca 2012, 19:08

Ciąg dalszy piątkowej manifestacji <lol>

http://ps-solidarnosc.org/aktualno%C5%9Bci/

20.03.2012r.

SOBOTNI HAPPENING PRZED MINISTERSTWEM

Zapraszamy wszystkich chętnych na sobotni (24.03) happening przed Ministerstwem Sprawiedliwości. W tym dniu odprawimy uroczystość żałobną za wszystkie sądy rejonowe mające ulec zniesieniu (likwidacji), głodowe wynagrodzenia pracowników sądów, oraz powolne obumieranie wymiaru sprawiedliwości.
Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do happeningu (prosimy o zabranie czarnego stroju i przyniesienia świeczki). Zbiórka od 12.30 przed gmachem MS.

Happening jest kontynuacją piątkowego protestu i ma na celu zwrócenie uwagi rządu oraz opinii publicznej na pogarszającą się od lat sytuację pracowników sądów oraz ogólnie wymiaru sprawiedliwości.
kosiarka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0
Obrazy: 0

Postprzez Yossarian » wtorek, 20 marca 2012, 21:27

Yossarian
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do Nowinki z MS...