efekty działań IS

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

efekty działań IS

Postprzez need » czwartek, 5 lipca 2012, 11:02

nie wiem czy to dobre miejsce, w razie co proszę o przeniesienie we właściwe

jakiś już czas śledzę działania IS i efekty jej działań, jako wierny kibic tej organizacji. Po czasie niejakiej ciszy wydaje się, że nadchodzi czas burzy i zmian czyli zbierania plonów dotychczasowych działań

1. proces stanowienia prawa

jakiś czas temu IS wraz z innymi prganizacjami wystąpiła do RPO w sprawie naruszeń procesu legislacyjnego przez MS, co prawda nie ma jeszcze stanowiska RPO (sprawa zarejestrowana, nadane sygnatury), ale zarzuty tam podniesione zostały uważnie przeczytane przez właściwe organy i np. RCL zaczął już pilnować MS co do stanowienia prawa zarzucając kolejny brak publikacji we właściwym miejscu projektów aktów prawnych dotyczących sądownictwa

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//517/ ... ipiec+2012

dla ułatwienia: pkt 5 i 6 - zarzut z pisma RCL :D

2. Kontrola zarządcza

dzisiaj jest artukuł w tym przedmiocie w wyniku uchwały IS w sprawie kontroli zarządczej, gdzie IS zarzuciła brak publikacji planu kontroli na ten rok oraz wkraczanie w działalność orzeczniczą sądów i tym samym w niezawisłość sędziowską w wyniku czego zaplanowano wystąpienia do MS, NIK itd.

i dzieki tej uchwale stał się cud, bo po 6 miesiącach od obligatoryjnego ustawowego terminu do zamieszczenia takiego planu (z ustawy o finansach publicznych wynika że do 30 listopada danego roku istnieje konieczność zamieszczenia na BIP planu kontroli zarządczej na następny rok) w dniu 11 czerwca 2012 r. MS łaskawie opublikował ten plan

wystąpienie do NIK powinno być strzałem w dziesiątkę (zwłaszcza po ostatnich ciekawych doniesieniach prasowych) bo cóż widzimy w tym planie?? no właśnie "działalność orzeczniczą" jako wskaźnik sprawności postępowań i opanowania wpływu :D wyceniony na 99,2% (taki ma osiągnąć) - czekam zatem na wieści z NIK w tej sprawie

pozostaje mi tylko <brawo> i czekać na dalsze wieści z frontu

Trzymajcie się Iustitianie i walczcie, bo są efekty
need

Postprzez Alicja » czwartek, 5 lipca 2012, 11:38

Dzięki need <kwiatek>
Alicja

Postprzez Michał 007 » czwartek, 5 lipca 2012, 12:08

najciekawswze jest to, że u nas własnie to NIK kontrolował "działalność orzeczniczą" w części wykonywania orzeczeń( naleznoścI) w kontekście przepisów o kontroli zarządczej... :roll:

ale może to da im do myslenia :> i z atakujących staną sie broniącymi :]
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez need » czwartek, 5 lipca 2012, 12:24

bo jak zaplanować ściągalność niewydanych orzeczeń?? to to o czym mówił Kowboj

[ Dodano: Czw Lip 05, 2012 12:36 pm ]
poza tym NIK nie kontrolował sprawności postępowania co?
need

Postprzez Jarosiński » czwartek, 5 lipca 2012, 13:36

http://legislacja.rcl.gov...C+5+lipiec+2012

pkt.3 ktoś nie rozróżnia alternatywy łącznej "lub" od rozłącznej [wykluczającej] "albo" <rotfl>
Jarosiński

Postprzez Michał 007 » czwartek, 5 lipca 2012, 14:02

need napisał(a):poza tym NIK nie kontrolował sprawności postępowania co?

no właśnie kontrolował sprawność postepowania!, wykonanie niezbędnych czynności dla ściagnięcia nalezności m.in. przy przedawnieniach ... w ramach kontroli wykonania budżetu :evil:
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez need » czwartek, 5 lipca 2012, 22:09

to chyba u kerownika finansowego co??
need

Postprzez beta » czwartek, 5 lipca 2012, 22:13

W ubiegłym roku u nas też była kontrola NIK w sekcjach wykonawczych i egzekucji należności sądowych
beta
Moderator
Moderator

Postprzez Michał 007 » piątek, 6 lipca 2012, 10:35

u żadnego kierownika- prezes musiał i musi się tłumaczyć !!! mówiłem juz o problemie sędziom z KRS, jest tez stanowisko KRs o niedopuszczalności stosowania ustawy o kontroli w admnistracji rządowej do sądów
a życie sobie.... :evil:
Michał 007
VIP
VIP

Postprzez need » piątek, 6 lipca 2012, 10:48

Michał nie denerwuj się
need

Postprzez censor » piątek, 6 lipca 2012, 10:52

need napisał(a):Michał nie denerwuj się
Kiedy jest czym... :(
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez need » piątek, 6 lipca 2012, 11:26

Wiem ale nie mam jak Wam teraz napisać co możecie robić bo lecę do sądu na rozprawę a potem mam wyjazd weekendowy. Obiecuje otworzyć wątek kontrola zarzadcza i wytłumaczyć w nim mechanizmy i co można robić.
need

Postprzez karuzelka » poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 20:17

http://www.iustitia.pl/index.php/561-eu ... albo-i-nie

Europejskie Stowarzyszenie Sędziów pisze do Premiera - Ministrowie odpowiadają (albo i nie)
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » wtorek, 4 września 2012, 09:42

nie wiem czy pamiętacie wystąpienie IS wraz z innymi organizacjami (OSAS, Stowrzyszenie Sędziów Sądów Rodzinnych oraz KM NSZZ Solidarność Pracowników Wymiasru Sądownictwa) do RPO w sprawie braku konsultacji społecznych, oraz naginania procedur przy tych konsultacjach??

20 sierpnia 2012 r. RPO wystąpił do eMeSu z prośbą o ustosunkowanie sie do zarzutów!! BRAWO IS!!!

czekamy zatem z niecierpliwością na odpowiedź...

[ Dodano: Wto Wrz 04, 2012 11:36 am ]
tytułem uzupełnienia:

http://iustitia.pl/index.php/568-rzeczn ... polecznych

BRAWO ZA ODWAGĘ WALKI O WŁASNE PRAWA!!! <brawo>
EW

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!