Sędziowie walczą o awans poziomy !

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez TEZ » środa, 9 maja 2012, 20:50

Włóczykij napisał(a):zatem jak widać to rozstrzygnięcie to czapa totalna dla tej instytucji, w podsumowaniu wynika, że to jakiś byt nierealny, ot taki papier jak dolar z gry Monopol

I to jest właśnie najbardziej dołujące i bulwersujące... TK przez takie orzeczenie de facto potwierdził, że Państwo zażartowało sobie z sędziów, zrobiło im "kuku", wciągnęło ich w niepoważną, pustą procedurę, a teraz to Państwo wykpi się ze wszystkiego :evil:
Jak to się ma do budowania autorytetu Państwa także w oczach jego funkcjonariuszy?
TEZ

Postprzez bruno » środa, 9 maja 2012, 20:57

Tomasz Zawiślak napisał(a):
Jak to się ma do budowania autorytetu Państwa także w oczach jego funkcjonariuszy?

zejdzmy na Ziemię i nie zadawajmyn takich pytań - siła i polityka - kto ma ten wygra , kto nie ma niech se skarży po qusi niezależnych trybunałach - jak ma zdrowie , kasę , nerwy i cierpliwość i umiejętnośc przyjmowania porazek.
"Polska to dziki kraj" Mirosław Drzewiecki - były Minister Sportu
bruno
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Bunio » środa, 9 maja 2012, 22:17

Senyszynowa kiedyś oceniła w sposób dosadny TK
Bunio
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: shotokanowcem

Postprzez TEZ » środa, 9 maja 2012, 22:22

bruno napisał(a):zejdzmy na Ziemię i nie zadawajmyn takich pytań

Ja juz tak mam, że zadaję takie pytania i będę zadawał. Gdybym nie wierzył w Sądy i Trybunały, nie mógłbym robić tego co robię. Pewnie jestem naiwny :cool:
TEZ

Postprzez Włóczykij » czwartek, 10 maja 2012, 00:47

ja też uważam, że należy, bo dlaczego ma być totalne przyzwolenie i tolerancja na złe postawy
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)
http://www.liberties.eu/pl
https://www.facebook.com/SlepymOkiemTem ... =3&theater
? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez bogumil » czwartek, 10 maja 2012, 08:30

Nie tylko należy zadawać pytania. Ciekawi mnie jak wyjdzie włoski strajk celnikom .Sędziowie miast organizujących ME mogliby brać z nich przykład w przypadku rozpoznawania spraw związanych z zadymami organizowanymi przez kiboli.Jeszcze raz piszę TK to ciało polityczne i niewiele należy się spodziewać po jego orzeczeniach.
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » czwartek, 10 maja 2012, 08:52

bogumil napisał(a):Nie tylko należy zadawać pytania. Ciekawi mnie jak wyjdzie włoski strajk celnikom .Sędziowie miast organizujących ME mogliby brać z nich przykład w przypadku rozpoznawania spraw związanych z zadymami organizowanymi przez kiboli.Jeszcze raz piszę TK to ciało polityczne i niewiele należy się spodziewać po jego orzeczeniach.
Strajk włoski wychodzi nieźle, przynajmniej 29 kwietnia wyglądał nieźle, teraz nie jechałem po trasie. Wtedy kolejka do terminala w Koroszczynie miała co najmniej kilkanaście kilometrów.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez beta » sobota, 12 maja 2012, 20:46

Czy to oznacza, że mamy pozamiatane... czy ktoś zastanawiał się, czy mamy jakieś szanse na skargę do TSUE???
beta
Moderator
Moderator

Postprzez rosan » sobota, 12 maja 2012, 21:14

...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » sobota, 12 maja 2012, 21:27

Dzięki :]
Z tego artykułu wynika, że to KE podjęła działanie. Może IS jako stowarzyszenie powiadomiłaby KE o decyzji TK jako zagrożeniu dla zachowania odrębności i ingerencji w status sędziów.
Muszę przyznać, że osłabił mnie argument TK, że awans poziomy to dla tych sędziów TYLKO kwestia tytularna, wyższego uposażenia i i w przyszłości kolejnych stawek awansowych :evil:
Bo ja poza tytułem, wynagrodzeniem i mnóstwem obowiązków niczego nie mam z tytułu wykonywanej służby.
beta
Moderator
Moderator

Postprzez bogumil » niedziela, 13 maja 2012, 11:23

Moim zdanie nie należy załamywać rąk. Przeciwnie .Ponieważ TK rozpoznaje jeszcze inne sprawy dotyczące sędziów należy zaapelować do IU i wszystkich sędziów którym nie jest obojętne ,że tak I i II władza z nami pogrywają.aby przystąpić do opracowania i wdrożenia nowych skuteczniejszych form protestu.Nawet jeżeli podejmie je tylko część naszego środowiska to i tak można nadać temu duży rozgłos.Same pozwy o zasądzenie niezwaloryzowanych wynagrodzeń to naprawdę za mało.Już w czasie EURO sędziowie co najmniej w 4 miastach będą mieli możliwość wykazania się pomysłowością jak dopiec rządzącym.
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » niedziela, 13 maja 2012, 11:39

bogumil napisał(a):Już w czasie EURO sędziowie co najmniej w 4 miastach będą mieli możliwość wykazania się pomysłowością jak dopiec rządzącym.

możliwość tak..... ale realizacja wyłącznie w sferze marzeń, przynajmniej we Wrocławiu..... wszyscy są przygotowani, dyżury ustalone..... sesje niewyznaczone, żeby przypadkiem nie kolidowały......nie słyszałam o nikim kto by odmówił...... zresztą byłby to protest tak symboliczny, że nie wiem czy ktokolwiek by zauważył......
TAKIE SĄ REALIA... w każdym razie dzisiaj :(
M.A.E.

Postprzez Włóczykij » niedziela, 13 maja 2012, 23:55

no to może wnosząc o nasze zaargumnetujmy, że ci inni inaczej, a my jednak wzieliśmy na siebie odpowiedzialność, ale też mamy oczekiwania
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 14 maja 2012, 00:04

ale ja też nie polemizowałam :-D bo nie tak odebrałam wpis
to była taka myśl przy okazji, co to tu wykorzystać można dla nas
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez erka » wtorek, 15 maja 2012, 19:46

w Poznaniu też dyżury rozpisane a o żadnych planach " buntu" nie słyszałam . erka
erka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bogumil » środa, 16 maja 2012, 09:00

należy zadziałać w ostatnim momencie .Tylko przez zaskoczenie .Wtedy może być skuteczne.
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » piątek, 25 maja 2012, 09:43

także w kontekscie likwidacji sądow- http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226, ... em__w.html

[ Dodano: Pią Maj 25, 2012 9:53 am ]
Ocena wyroku
- Doszliśmy do absurdu, gdyż mamy dwie kategorie powołania sędziego – komentuje orzeczenie Roman Nowosielski. – Powoływanie sędziego przez prezydenta jest lepsze i gorsze, jednak Trybunał nie wyjaśnił w ustnym uzasadnieniu, dlaczego zasada ta uznana została za zgodną z konstytucją. Nie wiadomo też, co stało się z aktami powołania w trybie awansów poziomych.
Jednak członkowie Krajowej Rady Sądownictwa są zadowoleni z orzeczenia. Sędzia Waldemar Żurek wyjaśnia stanowisko Rady:
- Pozornie wniosek pana prezydenta szedł w kierunku obrony stanu sędziowskiego, ale naszym zdaniem awanse poziome, co potwierdził Trybunał, zaburzało przejrzystość konstrukcji całego systemu. Nie tędy droga – dodał sędzia Żurek. – Walczymy cały czas o realizację konstytucyjnych zasad trójpodziału władzy. Mamy satysfakcję, że Trybunał poparł nasze argumenty.
Zdaniem sędziego Żurka trzeba rozdzielić pozorną obronę stanu sędziowskiego od przejrzystości trójpodziału władzy. Trójpodział musi być realny, ale wzmocniony właściwymi gwarancjami. Awanse poziome wywołały wielkie nadzieje, ale było to bardzo pozorne honorowanie sędziów. Sędziowie czekają teraz na rozstrzygnięcie TK w dwóch sprawach: ustroju sądów i reguły wynagrodzeniowej, czyli porównania ze średnią krajową.

[ Dodano: Pią Maj 25, 2012 9:54 am ]
KRS walczy :mrgreen:
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez domianiuk » piątek, 25 maja 2012, 11:51

A jak jest teraz z wynagrodzeniami sędziów poziomek?
Pozostały na podwyższonym poziomie?
Bo jeżeli tak, to jak to się ma do przepisu usp, który mówi, że wynagrodzenia sędziów różnicuje tylko staż i funkcja?
Czy to nie jest podstawa do wystąpienia o podwyższenie wynagrodzenia sędziego nie-poziomki do poziomu wynagrodzenia sędziego poziomki w tym samym sądzie?
domianiuk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » piątek, 25 maja 2012, 23:07

domianiuk napisał(a):A jak jest teraz z wynagrodzeniami sędziów poziomek?
Pozostały na podwyższonym poziomie?
Bo jeżeli tak, to jak to się ma do przepisu usp, który mówi, że wynagrodzenia sędziów różnicuje tylko staż i funkcja?
Czy to nie jest podstawa do wystąpienia o podwyższenie wynagrodzenia sędziego nie-poziomki do poziomu wynagrodzenia sędziego poziomki w tym samym sądzie?

Nie, bo nigdy nie przeszły na wyższy poziom, przynajmniej u mnie się nie przyjęło: ani tytuł ani wynagrodzenie!
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » sobota, 26 maja 2012, 13:08

kreska napisał(a):Nie, bo nigdy nie przeszły na wyższy poziom, przynajmniej u mnie się nie przyjęło: ani tytuł ani wynagrodzenie!

U nas wynagrodzenie poziomek jest w IV stawce awansowej SR, co jest równe najnizszej stawce SO. Różnica polega na tym, że przy SO czy SO/SR można by awansować do kolejnych stawek, a przy SR na chwile obecną już nie
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez domianiuk » piątek, 1 czerwca 2012, 14:35

Geralt czy macie zatem taką sytuację, że równorzędni sędziowie (pomijając staż i funkcję) mają różną wysokość wynagrodzenia? Bo jeżeli tak to jest to niezgodne z art.91 par 1 usp.
domianiuk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez zeet » czwartek, 21 czerwca 2012, 18:55

Na stronie TK pojawiło się uzasadnienie wyroku. Żenada.
zeet
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez art_60 » poniedziałek, 25 czerwca 2012, 12:46

zeet napisał(a):Na stronie TK pojawiło się uzasadnienie wyroku. Żenada.
Po przeczytaniu tego uzasadnienia doszedłem do wniosku, że nasza Konstytucja ma taką samą moc gwarancyjną jak konstytucja w b. ZSSR. Władza polityczna może instrumentalizować prawo, jak sobie chce, a literą prawa naszej Konstytucji da się wtedy ,,żonglować” we wszystkie strony, aby dać takim ,,numerom” legitymizację konstytucyjności (Prezydent chociaż powoływał sędziów to jednak ich nie powoływał …itd., itp.). Naprawdę przykre. :cry:
Najgorsze niewolnictwo zaczyna się wtedy, gdy niewolnik polubi swoje kajdany.
art_60
VIP
VIP

Postprzez bogumil » wtorek, 26 czerwca 2012, 10:41

TK to ciało czysto polityczne.Np jego prezes to pupil PO .
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ciacho » wtorek, 3 lipca 2012, 23:01

U nas awanse poziome się likwiduje a innym się przyznaje
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/zoln ... stanowiska
Ciacho
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!