eMeS.watch- nowy blog !!

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Postprzez EW » niedziela, 2 września 2012, 12:02

MĄDRA OSOBA NAKAZUJE to się wykonuje:
prosz...

http://emeswatch.blogspot.com
EW

Postprzez kazanna » niedziela, 2 września 2012, 14:25

super pomysł !! <okok>
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez EW » niedziela, 2 września 2012, 20:17

uprzejmie informuje, że blog został zaktualizowany o wpisy z FB
EW

Postprzez Łukasz » niedziela, 2 września 2012, 20:19

EW napisał(a):uprzejmie informuje, że blog został zaktualizowany o wpisy z FB

BRAWO <radocha>
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Alicja » niedziela, 2 września 2012, 20:39

EW napisał(a):uprzejmie informuje, że blog został zaktualizowany o wpisy z FB

zuch dziewczyna <okok> :mrgreen:
Alicja

Postprzez amelius » poniedziałek, 3 września 2012, 08:49

Z blogiem to bardzo dobry pomysł.
amelius

Postprzez rudy kot » poniedziałek, 3 września 2012, 09:03

amelius napisał(a):Z blogiem to bardzo dobry pomysł.

zdecydowanie lepiej się czyta niż na FB. Przynajmniej z mojego punktu widzenia, bo ja w ogóle jakoś mało czuję FB.
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » poniedziałek, 3 września 2012, 09:32

to podziękowania dla Falkiego :D jest ojcem chrzestnym, bo pisał mi kilka razy ze mam bloga założyć ...

:mrgreen:
EW

Postprzez Włóczykij » poniedziałek, 3 września 2012, 10:00

i trzeba wobec tego troszkę uaktualnić tytuł tematu, by ręka na pulsie obu miejsc byla trzymana
ninijejszym dziękujemy Autorce Bloga, jak i Ojcu Chrzestnemu (rzecz jasna) za powstałe dzieło :-D

ps. no Falku własnych wychowanków masz (pormotor ... :-D )
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez EW » poniedziałek, 3 września 2012, 17:59

zapraszam:

ROZWIĄZANIE ZGADAKI, CZYLI KTO ZŁOŻYŁ PODPISY TAJNE PRZEZ POUFNE POD PISMEM W SPRAWIE NIEMOŻNOŚCI ZAUTOMATYZOWANIA WYMIANY DANYCH POMIĘDZY SĄDAMI A MINISTERIALNYM SYSTEMEM KRAJOWEGO REJESTRU KARNEGO
EW

Postprzez kropek » poniedziałek, 3 września 2012, 19:08

Przeczytałem jeszcze raz komunikat ze strony MS. Tym razem ze zrozumieniem (bo mam wolne z okazji "idziemy do szkoły"). W komunikacie nie ma nic o dostępie do KRK. Jest: "Biuro przygotowało rozwiązania prawne i projekt rozwiązania technicznego, które pozwolą uprawnionym podmiotom zwracać się o informacje do KRK drogą elektroniczną i tą samą drogą, niezwłocznie uzyskiwać odpowiedzi." A bezpośredni dostęp "się analizuje". Czyli dalej na zapytanie, tylko szybciej i elektronem. Co w sumie oznacza, że nie ma sprzeczności pomiędzy stanowiskiem triumwiratu naczelniczego, a obecnym stanowiskiem, wyrażonym przez jedyną dyrekcję (nawet jeśli dwojga nazwisk). Nie bardzo rozumiem śledczy zapęd EW (w ogóle to od M.S.Watch wychodzi fajny skrót MSW ;)) w tym wątku. Bo nawet gdyby wykryła jakąś sprzeczność, to czyż wysoki urzędnik nie mógłby zmienić poglądu, zwłaszcza w zmienionej sytuacji ;) ? Ale przecież i tak nie zmienił, c.b.d.o.
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » poniedziałek, 3 września 2012, 20:00

drogi kropku, rozumiem, że czytam bez zrozumienia - poniałam

jeżeli dzisiaj dostaję info, że pracują nad czymś co 4 miesiące temu było niemożliwe z uwagi na cytuję "złożone algorytmy" i inne "niemożliwe do pokonania czynniki" jak "transktybcja nazwisko cudzoziemców" czy też "brak nr PESEL na wyrokach" (bo niby skąd) i jedynym rozwiązaniem jest elektroniczne zapytanie bez odpowiedzi (przy spółce 24 godzinnej nie do wykonania w ogóle) to powiedz mi jak się to ma do podjęcia starań o "automatyczną" wymianę danych??? co przez 4 miesiące "złożone algorytmu" przestały być złożone, sedziowie mają dostęp do PESEL i dzieki temu wpisują w każdy wyrok ten nr, a na dodatek transkrypcja nazwisk już nie jest taka nie do przejścia i wszytko to dlatego, że tak powiedział MS??

wybacz... no chyba jednak nie do końca podano prawdę...
EW

Postprzez kropek » poniedziałek, 3 września 2012, 20:13

EW napisał(a):drogi kropku, rozumiem, że czytam bez zrozumienia - poniałam

Czepiasz się, jak zwykle. To JA wreszcie miałem czas wczytać się ze zrozumieniem, bo wcześniej, jak rzuciłem okiem, to też mi się wydawało, że zrobią on-line. Ale teraz wyszło mi, że piszą dość konsekwentnie, że na razie nie zrobią dostępu :). Peace ?
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Graffi » poniedziałek, 3 września 2012, 20:17

kropek napisał(a):
EW napisał(a):drogi kropku, rozumiem, że czytam bez zrozumienia - poniałam

Czepiasz się, jak zwykle. To JA wreszcie miałem czas wczytać się ze zrozumieniem, bo wcześniej, jak rzuciłem okiem, to też mi się wydawało, że zrobią on-line. Ale teraz wyszło mi, że piszą dość konsekwentnie, że na razie nie zrobią dostępu :). Peace ?

czyszpy? ;)

http://prawo.rp.pl/artykul/792777,92996 ... razem.html
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez kropek » poniedziałek, 3 września 2012, 20:37

Graffi napisał(a):
kropek napisał(a): Ale teraz wyszło mi, że piszą dość konsekwentnie, że na razie nie zrobią dostępu :).

czyszpy? ;)

To jeszcze coś innego. Stanowisko zarządu IS http://www.iustitia.pl/index.php/566-st ... baz-danych mówi o zapewnieniu sądom bezpośredniego dostępu do baz danych. A tu jest pomysł automatycznego przeszukiwania baz pod kątem zgodności danych osób skazanych z tymi ujawnionymi w KRS i raportowania rekordów. Czyli znowu dostęp do zasobu masz mieć pośredni, na zapytanie, tylko że szybciej i elektronicznie (to z pism), a w odniesieniu do tego, co w tym artykule w "Rz", to w ogóle nie ma mowy o dostępie, tylko o powiadamianiu o trafieniach.
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » poniedziałek, 3 września 2012, 20:47

w tych pismach też jest mowa o trafieniach - przeczytaj pismo Biura KRK
EW

Postprzez Graffi » poniedziałek, 3 września 2012, 20:55

kropek napisał(a):
Graffi napisał(a):
kropek napisał(a): Ale teraz wyszło mi, że piszą dość konsekwentnie, że na razie nie zrobią dostępu :).

czyszpy? ;)

To jeszcze coś innego. Stanowisko zarządu IS http://www.iustitia.pl/index.php/566-st ... baz-danych mówi o zapewnieniu sądom bezpośredniego dostępu do baz danych. A tu jest pomysł automatycznego przeszukiwania baz pod kątem zgodności danych osób skazanych z tymi ujawnionymi w KRS i raportowania rekordów. Czyli znowu dostęp do zasobu masz mieć pośredni, na zapytanie, tylko że szybciej i elektronicznie (to z pism), a w odniesieniu do tego, co w tym artykule w "Rz", to w ogóle nie ma mowy o dostępie, tylko o powiadamianiu o trafieniach.

kropek, ja wiem, czego dotyczy stanowisko zarządu :)
problem w tym, że wg. tego artykułu wcale nie ma być dostępu tyko automatyczne przeszukiwanie tylko KRS i KRK pod kątem zgodności i raportowanie tego. Czyli nie realizuje żadnego z celów ze stanowiska Iusticji, natomiast stoi w jawnej sprzeczności z pismami ministerstwa, że jest to niemożliwe prawnie i trudne (albo i niemożliwe) technicznie, jak to stało w tej wymianie korespondencji
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez EW » poniedziałek, 3 września 2012, 21:07

to może ja rozwiązę ten problem:

drogi kropku nikt nikogo nie zmusza do czytania tego co ja napiszę - nie chcesz nie musisz
na blogu są miejsca do komentarzy - zapraszam

tutaj zaprzestanę publikować info o nowych wpisach, żeby nie powodować niespójności pomiędzy Wami na forum publikum

uwazam, że tak bedzie lepiej dla Was cyt. jako "środowiska" sędziowskiego

pozdrawiam
EW

Postprzez Łukasz » poniedziałek, 3 września 2012, 21:34

Apeluję o wyciszenie zbędnych emocji.

Wykładnia to zawsze sztuka i można otrzymać różne wyniki (co chyba jest nam z autopsji znane). Wcale ten fakt nie świadczy o tym, że jeden posiadł prawdę taką jaka ona jest, a drugi jest jełopem. Skoro różnie interpretujemy ową korespondencję to się przekonujmy ale na spokojnie. To nie Sejm ani studio TV lub inny magiel. Reasumując i bez urazy: peace!

I proszę o dalsze relacje z bardzo pożytecznej i podziwu godnej działalności EW. Ten tylko się nie myli, co nic nie robi. I nie mówię tu o żadnym dotychczasowym dziele EW ale o tym, że nawet kiedy się coś takiego zdarzy (a przecież może) to co z tego? Errare humanum est. A jeżeli ktoś się pomyli i napisze nietrafny komentarz do postu EW: to samo.
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kowboj » poniedziałek, 3 września 2012, 21:57

Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez EW » poniedziałek, 3 września 2012, 22:07

ja ropie sfoje i nikt ale to nikt mnie nie satszyma!!!!

BUNTOWNIK Z WYBORU :twisted: :mrgreen:
EW

Postprzez kropek » poniedziałek, 3 września 2012, 22:27

Łukasz napisał(a):Apeluję o wyciszenie zbędnych emocji.

Ale gdzie te emocje? Graffi w swoim ostatnim poscie w zasadzie parafrazuje to co ja napisałem: że Rzepa pisze o pomyśle, który nie realizuje postulatu dostępu do baz danych, że zamiast tego oferuje raportowanie trafień. Pełna zgodność. Różnica dotyczy tylko tego, czy to stanowisko jest konsekwentne ze strony MS (ja), czy nie. A nawet gdyby nie było, to do wójta/sądu z tym nie pójdziemy. Były zresztą stosowne emotki (i oferta pokoju). Jestem od dawna wiernym czytelnikiem EW (czy jaktam kiedyś) i zamierzam nim zostać. Z przyjemnością. :]
Nawet gdyby system przeszukiwania został wprowadzony (a pewnie nie będzie to łatwe technicznie), to i tak taki raport (typu "hit - no hit") nie może stanowić podstawy odmowy wpisu. Więc albo wracamy do konieczności wystąpienia do KRK, albo bez zmiany prawa się nie obędzie...

[ Dodano: Pon Wrz 03, 2012 10:29 pm ]

O, i tu wyłazi, że my z tego samego pokolenia (z Kowbojem, znaczy)...
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Graffi » poniedziałek, 3 września 2012, 22:39

no Kropek,nie parafrazuję nic a nic, pisałem od siebie, EW napisała zresztą też to samo - myślę, że spierać się tu nie ma o co. a że się różnie interpretuje to, co pisze MS to oczywiste - prawników szkoli się, by język był precyzyjny, jednoznaczny. Politycy za to mają za zadanie wypowiedzieć się możliwie niejednoznacznie - jak wróżki i horoskopy - żeby każdy wyczytał/usłyszał to, co chce
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez EW » poniedziałek, 3 września 2012, 22:54

kropek napisał(a):kowboj napisał/a:
EW, http://www.youtube.com/watch?v=k48cK6MM13E

O, i tu wyłazi, że my z tego samego pokolenia (z Kowbojem, znaczy)...

hmmm

ja jestem z pokolenia http://www.youtube.com/watch?v=yia6Y_ST7IY
EW

Postprzez kazanna » poniedziałek, 3 września 2012, 22:55

ale oftopujecie.....
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Następna strona

Powrót do Nowinki z MS...