NAJNOWSZA ZMIANA USP

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: NAJNOWSZA ZMIANA USP

Postprzez amelius » piątek, 8 lutego 2013, 22:21

Sonia W napisał(a):no właśnie dlatego napisałam, że "coś w rodzaju" coachingu... przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki Prezes przeszedł stosowne szkolenie :)

Soniu, w gruncie rzeczy to ja się cieszę, że jesteś optymistką. Ktoś musi być. Ja jestem pesymistą.
amelius

Postprzez ropuch » piątek, 8 lutego 2013, 22:22

Sonia W napisał(a): przecież każdemu sędziemu powinno zależeć na rozwijaniu się :)

Owszem Soniu ale wtedy gdy owo rozwijanie sie wynika z dobrych chęci sedziego. Ja natomiast jestem duzym chłopcem i nie potrzebuje by moje akta co 4 lata przeglądał wujek lub ciocia "dobra rada" i dobrotliwie klepiąc mnie po pleckach tłumaczyła małemu ropuszkowi "oj myj uszki ropuszku bo jak nie to ciocia zrobi a ty a ty".
Przede wszystkim ja wolałbym aby ustawodawca zakładał, że sędziowie są ludźmi doroslymi o odpowiedzialnymi, a w dodatku na tyle inteligentnymi by sami zdali sobie sprawę czego potrzebują by dobrze wykonywać swoja pracę.
I z całym szacunkiem dla wszystkich światłych i mniej światłych wizytatorów. Ja sobie nie zyczę by którykolwiek z nich oceniał mój wyrok w kategoriach dobry zły. Owszem moga to robic ja chce Hajduk "ludzie" wisi mi to. I może to sobie robic nawet sam Hajduk i też mi to lotto. Jak zarząda wyjaśnień to mu w krótkich i dostadnych słowach powiem żeby sobie uzasadnienie przeczytał. Po to jest. Ale jak cos takiego będzie miał prawo robic wizytator w toku procedury awansowej to jak to nie jest złamanie zasady niezawisłości to ja nie wiem co. "Odmiawiamy awansu bo wyrok z dnia .... w sprawie ... w której apelacje oddalono wyrokiem z dnia .... w sprawie ..., a kasacji SN odmówił przyjęcia postanowieniem z dnia ... w sprawie .... - jest ZŁY. :roll:
Sorry ale zeby cos takiego wymysleć, a potem jeszcze publicznie bronić to trzeba normalnie z konia spaść.
ropuch

Postprzez ropuch » piątek, 8 lutego 2013, 22:24

Sonia W napisał(a):Trzeba wierzyć w siebie, być odważnym i wykazać inicjatywę :)

No ... a w nagrodę nasze zdjęcie zawiśnie na tablicy w korytarzu sądu. "I Ty możesz zostać sędzią miesiąca". ;)
ropuch

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 22:25

szkolenie z zakresu coachingu to nie jest żadna ujma dla nikogo :) nie wolno tego tak traktować

Wiedza i umiejętności nie są dane raz na zawsze, trzeba je aktualizować ;)
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 22:26

ropuch napisał(a):
Sonia W napisał(a):Trzeba wierzyć w siebie, być odważnym i wykazać inicjatywę :)

No ... a w nagrodę nasze zdjęcie zawiśnie na tablicy w korytarzu sądu. "I Ty możesz zostać sędzią miesiąca". ;)

sędzia miesiąca :) hi hi hi niezłe :)
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » piątek, 8 lutego 2013, 22:29

Sonia W napisał(a):szkolenie z zakresu coachingu to nie jest żadna ujma dla nikogo :) nie wolno tego tak traktować

Soniu, ale jaki coaching!!! <szok>

Coaching cudowna rzecz ale to nie w sądownictwie.
amelius

Postprzez ropuch » piątek, 8 lutego 2013, 22:31

Sonia W napisał(a):Wiedza i umiejętności nie są dane raz na zawsze, trzeba je aktualizować ;)

Ja to wiem Soniu i bez ocen okresowych i żaden coach mi do tego niepotrzebny. Jak bedę chcial czegoś takiego zrzuce togę i zatrudnie sie w Avonie. <luzik>
ropuch

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 22:32

szkolenie z zakresu coachingu to dla Prezesa Sądu żeby umiał z sensem tworzyć plany rozwoju ...
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 8 lutego 2013, 22:33

amelius napisał(a):
Sonia W napisał(a):szkolenie z zakresu coachingu to nie jest żadna ujma dla nikogo :) nie wolno tego tak traktować

Soniu, ale jaki coaching!!! <szok>

Coaching cudowna rzecz ale to nie w sądownictwie.

Taaaa, cudowna :mrgreen:

za wiki:
"Coaching jest interaktywnym procesem, który pomaga pojedynczym osobom lub organizacjom w przyspieszeniu tempa rozwoju i polepszeniu efektów działania. Coachowie pracują z klientami w zakresach związanych z biznesem, rozwojem kariery, finansami, zdrowiem i relacjami interpersonalnymi. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności. Coaching jest procesem, którego głównym celem jest wzmocnienie klienta oraz wspieranie go w samodzielnym dokonywaniu zamierzonej zmiany (w oparciu o własne odkrycia, wnioski i zasoby). Cechy charakterystyczne coachingu, jako dyscypliny:

jest dobrowolny;
wyklucza jakąkolwiek dyrektywność np. ze strony coacha; :twisted:
pomaga ludziom uczyć się, a nie jest po to, by ich uczyć; "itd.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez ropuch » piątek, 8 lutego 2013, 22:34

No i żeby szef wiedział jak się zdjęcie do tablicy korkowej szpileczką przybija ;)

Z tego co napisała suzi generalnie sprowadza się to do tego żeby pan w krawacie i pani w szpileczkach wiedzieli jak zrobic żeby więcej szamponów do włosów sprzedać.

Dziękuję postoję <luzik>
Ostatnio edytowano piątek, 8 lutego 2013, 22:36 przez ropuch, łącznie edytowano 1 raz
ropuch

Postprzez amelius » piątek, 8 lutego 2013, 22:35

A więc już definicja z Wikipedii wyklucza jakikolwiek coaching w wymiarze sprawiedliwości.
amelius

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 22:39

PRezes Sądu sporządzając indywidualny plan rozwoju , powinien wiedzieć na czym polega coaching... że to nie chodzi o polecenia i rozkazy :)
tylko że np. jak ktoś ma problemy ze sporządzaniem uzasadnień w terminie bo np. ciągle odwleka ich pisanie na ostatnią chwilę, to żeby takiemu sędziemu podpowiedzieć jak można poradzić sobie z problemem odwlekania ...
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz » piątek, 8 lutego 2013, 22:43

Sonia W napisał(a):PRezes Sądu sporządzając indywidualny plan rozwoju , powinien wiedzieć na czym polega coaching... że to nie chodzi o polecenia i rozkazy :)
tylko że np. jak ktoś ma problemy ze sporządzaniem uzasadnień w terminie bo np. ciągle odwleka ich pisanie na ostatnią chwilę, to żeby takiemu sędziemu podpowiedzieć jak można poradzić sobie z problemem odwlekania ...

Ja mimo wszystko wujkowi dobra rada powiem krótko i treściwie: (cenzura)
Łukasz
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez ropuch » piątek, 8 lutego 2013, 22:46

Sonia W napisał(a):PRezes Sądu sporządzając indywidualny plan rozwoju , powinien wiedzieć na czym polega coaching... że to nie chodzi o polecenia i rozkazy :)

"- Panie sędzio dlaczego uzaddnienia sporządzane są z przekroczeniem ustawowego terminu ?

- Bo odkładam ich pisanie na ostatnią chwilę

- To weź leniu d......w troki i siebie do roboty bo jak nie to Ci taka dyscyplinare zrobie, że Ci cały okręg pozazrdości" !!

Tara .... :!:

Ps : i żadnego szkolenia z tego czegos na c nie kończyłem ;)
ropuch

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 22:51

Hi hi hi <dokuczacz>

ja tam przed ocenami okresowymi nie wymiękam :)
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 22:53

coaching nie polega na wydawaniu poleceń czy poniżaniu człowieka, tylko na pozytywnym motywowaniu
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 8 lutego 2013, 23:02

Sonia W napisał(a):coaching nie polega na wydawaniu poleceń czy poniżaniu człowieka, tylko na pozytywnym motywowaniu

A, jeśli ta, to znakomicie, bo w takim razie możemy się spodziewać podwyższenia mnożników. Nic tak ludzi nie motywuje, jak godziwy zarobek :lol: :lol:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez ropuch » piątek, 8 lutego 2013, 23:02

Sonia W napisał(a):Hi hi hi <dokuczacz>

ja tam przed ocenami okresowymi nie wymiękam :)

Pożyjemy zobaczymy. <luzik>
ropuch

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 23:05

zawsze lubiłam wyzwania :) :cool:
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » piątek, 8 lutego 2013, 23:06

Penn i Teller zrobili program o takim coachingu... w ramach swojego wielokrotnie nagradzanego cyklu pod tytułem "g... prawda"

http://www.youtube.com/watch?v=nVaQGPOAwow
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez meluzyna » piątek, 8 lutego 2013, 23:06

ropuchu... ale żeby do Avonu iśc.... :p <rotfl>
meluzyna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 23:11

no właśnie dlaczego do Avonu ??? :)
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 23:26

amelius napisał(a):
Sonia W napisał(a):no właśnie dlatego napisałam, że "coś w rodzaju" coachingu... przecież nic nie stoi na przeszkodzie żeby taki Prezes przeszedł stosowne szkolenie :)

Soniu, w gruncie rzeczy to ja się cieszę, że jesteś optymistką. Ktoś musi być. Ja jestem pesymistą.

Dzięki temu że istnieją i pesymiści i optymiści, można sobie kreatywnie porozmawiać :)
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » piątek, 8 lutego 2013, 23:26

Sonia W napisał(a):coaching nie polega na wydawaniu poleceń czy poniżaniu człowieka, tylko na pozytywnym motywowaniu

Soniu, jak motywowałabyś pozytywnie sędziego, który nie pisze w terminie uzasadnień?
amelius

Postprzez Sonia W » piątek, 8 lutego 2013, 23:33

amelius napisał(a):

Soniu, jak motywowałabyś pozytywnie sędziego, który nie pisze w terminie uzasadnień?

Gdybym znała odpowiedź na to pytanie, pewnie zmieniłabym zawód i została coachem ;)
Jak uporać się z problemem odwlekania robienia czegoś, to jest problem z dziedziny zarządzania swoim czasem i organizacją własnej pracy...tutaj wskazówki są zawsze cenne, a przecież nie chodzi tu o żadne merytoryczne podpowiedzi co do treści orzeczenia, chodzi o organizację pracy...
Sonia W
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!