Sędziowie walczą o awans poziomy !

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez EW » wtorek, 30 października 2012, 12:38

M.A.E. napisał(a):
EW napisał(a):czemu ETPCz nie??

pisałam Ci, wydaje mi się, że żadne moje prawo człowieka nie zostało naruszone - ale myślę dalej kierując się Twoją wskazówką

EWu kiedy będziesz miała kancelarię??? byłoby idealne zlecenie dla Ciebie

tego nikt nie wie, ale to nie wątek o mnie tylko o waszej walce o awans, dlatego walcz M.A.E. do końca
EW

Postprzez kreska » wtorek, 30 października 2012, 21:39

A ja sobie myślę,że jedyny uzysk z tego - pożal się Boże - awansu - to sprzedać nominację na allegro! Jako dowód kpiny jaką urządziła sobie najjaśniejsza, również z pana prezydenta!

P.S. M.A.E., miałam cichą nadzieję....
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magda,n » wtorek, 30 października 2012, 22:13

Polska przegrała przed ETPC sprawy Czaja i inni przeciwko Polsce za naruszenie zasady ochrony praw nabytych i zasady pewności prawnej.Skarżącym przyznano odszkodowania od 8000 do 12000 euro.
Te same zasady zostały naruszone w stosunku do awansowanych poziomo
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » środa, 31 października 2012, 14:15

magda,n napisał(a):Polska przegrała przed ETPC sprawy Czaja i inni przeciwko Polsce za naruszenie zasady ochrony praw nabytych i zasady pewności prawnej.Skarżącym przyznano odszkodowania od 8000 do 12000 euro.

chyba nie do końca ...
EW

Re: Sędziowie walczą o awans poziomy !

Postprzez zeet » środa, 9 stycznia 2013, 19:14

W dniu 24.10. SN odmówił przyjęcia mojej kasacji. Amen.
zeet
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » środa, 9 stycznia 2013, 19:55

zeet napisał(a):W dniu 24.10. SN odmówił przyjęcia mojej kasacji. Amen.

gratuluję walki do końca!
M.A.E.

Re:

Postprzez promo » środa, 9 stycznia 2013, 21:03

EW napisał(a):
magda,n napisał(a):Polska przegrała przed ETPC sprawy Czaja i inni przeciwko Polsce za naruszenie zasady ochrony praw nabytych i zasady pewności prawnej.Skarżącym przyznano odszkodowania od 8000 do 12000 euro.

chyba nie do końca ...

Z dostępnych fragmentów uzasadnienia wynika, że naruszenie zasady pewności prawa dotyczyło przede wszystkim okresu rozpoznania wnoszonych przez przez skarżących środków odwoławczych (dwa lata). Zastosowano jednocześnie zasadę natychmiastowej wykonalności decyzji orzekającej w przedmiocie cofnięcia prawa do wcześniejszej emerytury, co pozbawiło skarżących świadczeń socjalnych na bardzo długi czas. W ocenie Trybunału takie procedowanie organów krajowych stało w sprzeczności z obowiązującym w tym zakresie wymogiem szczególnej staranności w sprawach o zasadniczym znaczeniu dla skarżących. Trybunał zasugerował, iż skarżący powinni mieć zagwarantowany okres przejściowy umożliwiający im dostosowanie się do nowej sytuacji i uznał, że doszło do naruszenia art. 6.
promo

Postprzez zeet » sobota, 26 stycznia 2013, 20:27

Odnośnie awansów poziomych pierwsze stanowisko rządu jest tu http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/ ... /851-s.pdf , a stanowisko sejmu jest tu http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/wgskrnr6/SPC-72 Polecam zgłasza wypowiedzi ministra.
zeet
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bogumil » wtorek, 26 lutego 2013, 13:03

Czy ktoś z forumowiczów zna sygnatury skarg konstytucyjnych które miały złożyć osoby którym Prezydent RP odmówił nominacji w 2008 chyba roku. W chwili obecnej na stronie TK nie ma zarejestrowanych tych skarg.Jestem tym zainteresowany ponieważ od 3 lat toczę spór z Kancelarią Prezydenta w przedmiocie wręczenia nominacji poziomej .Sprawa jest w NSA.Sąd nie uwzględnił mojego wniosku o zawieszenie postępowania do czasu rozpoznania skarg do TK. Główny problem w moim procesie to czy SA i NSA mogą rozpatrywać skargę na postanowienie prezydenta .Ostatnio o nowych skargach pisała Rzeczpospolita.Gdyby TK miał rozpoznawać skargi musiałby rozstrzygnąć spór o kognicję SA w tym zakresie.
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » czwartek, 7 marca 2013, 09:22

z poniższej notki wynika, że skargi zostały złożone dopiero w lutym tego roku
być może za wcześnie na sygnaturę

http://www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/a ... ytucyjnego

nie wiem natomiast co się stało ze wcześniejszymi skargami:
http://prawo.rp.pl/artykul/211590.html

zdaje się, że sprawę monitoruje HFPC - może warto do niej zwrócić się z zapytaniem
kzawislak

Postprzez bogumil » czwartek, 28 marca 2013, 19:06

Przy rozpoznawaniu poprzednich skarg zarejestrowanych pod nr 35/08 TK zrobił unik. W uzasadnieniu umorzonego postępowania podał , że należy wyczerpać drogę przed sądami adm . NSA orzekł że sędziowie nie mogą skarżyć decyzji prezydenta przed sa .Sprawa jest w punkcie wyjścia .Teraz tylko nowa skarga konstytucyjna może zmusić TK do zajęcia stanowiska .
bogumil
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!