Kolejny krok - likwidacja sądów rejonowych!!!

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Kolejny krok - likwidacja sądów rejonowych!!!

Postprzez amelius » środa, 10 kwietnia 2013, 10:19

Gotka napisał(a):
ropuch napisał(a):
dżordan23 napisał(a):...i na cholerę staram się o awans do Okręgu ;)

Ano właśnie na cholerę ? :roll:

a dlaczego to ma być coś złego?
i dlaczego twierdzi się tu, że staranie się o ów awans immanentnie musi się wiązać ze służalczością wobec przełożonych oraz utratą niezawisłości sędziowskiej?

Gotko, ja tak nie uważam, bo wydaje mi się, że w większości przypadków ( a w każdym razie w wielu) chęć awansu wiąże się z chęcią rozwoju zawodowego i nie idzie za tym służalczość wobec przełożonych. Ale sama wiesz, że bywa też inaczej. Kierownik o tym dobrze napisał. Awans był, jest i będzie. Nie pozbędziemy się go, chodzi tylko o to by go ucywilizować i lepiej zorganizować tak by możliwie najbardziej decydowały obiektywne kryteria merytoryczne a nie inne względy.
amelius

Postprzez Gotka » środa, 10 kwietnia 2013, 10:19

ja sobie zdaję sprawę z tego w jakim Bizancjum żyjemy, przynajmniej w naszym okręgu

ale wypowiedzi ropucha i Suzanki są jednoznacznie niegatywne dla wszelkich dążeń do awansu i nie ma tam marginesu, że to może a nie musi wywoływać określone zagrożenia
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez ropuch » środa, 10 kwietnia 2013, 10:38

O przepraszam wyraźnie napisałem, że może a nie musi.
Ale owo "może" jest dla mnie argumentem wystarczającym.
I Gotko, to że negatywnie oceniam awanse to wcale i w żadnym wypadku nie oznacza negatywnej oceny osób, które awansują. Sam nie wykluczam, że kiedyś do tego "konkursu" stanę i moje motywacje będą jednoznaczne : zarobki i asystent tylko dla siebie. I wcale nie mam zamiaru tego ukrywać ani czarować, że jest inaczej.
Negatywnie oceniam samą "koniecznośc starania się o awans" i to w jaki sposób ten "awans" się uzyskuje. Przy czym chciałbym być dobrze rozumiany, negatywnie to też nie oznacza, że karygodnie czy że chodzi tu o jakieś podlizywanie czy układy. Absulutnie. Chodzi natomiast o to o czym pisał amelius. Już samo to, że nie ma żadnych kryteriów, wszystyko zależy od widzimisię pojedyńczych osób, a sama procedura jest cokolwiek poniżająca pozwala na negatywna ocenę.
Czyli jeżeli sędzia X chce awansować to wcale nie musza nim oczywiście kierować jakieś karygodne i naganne moralnie pobudki.
Ale negatywnie oceniam to, że w ogóle musi myśleć o awansach żeby uzyskać choć trochę godne wynagrodzenie i warunki pracy oraz negatywnie oceniam procedure w jakiej się to odbywa.
ropuch

Postprzez Joasia » środa, 10 kwietnia 2013, 10:48

Żeby nie powtarzać - całkowicie przychylam Ropuchowi.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 10 kwietnia 2013, 11:07

Joasia napisał(a):Żeby nie powtarzać - całkowicie przychylam Ropuchowi.

I to jest dopiero skandal zupełny ... ;)
ropuch

Postprzez rbk » środa, 10 kwietnia 2013, 16:09

Ciekawe jakie orzeczenie jutro zapadnie przed Sądem Najwyższym w sprawie III CZP 3/13.
http://pub.sn.pl/pssn_w3.nsf/1/47BA2E08 ... 95ABWK.pdf
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 10 kwietnia 2013, 16:45

Przepraszam, ale o co chodzi z ta 3/13, bo nie bardzo rozumiem <mysli>
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Adek » środa, 10 kwietnia 2013, 17:20

​Czy Sąd Rejonowy w Lęborku - orzekający od dnia 01. 01. 2013 r. w IV Wydziale Cywilnym w Bytowie w połączonych sprawach cywilnych prowadzonych pod sygnaturą VI Co 66/13 - jest Sądem ustanowionym ustawą, a więc uprawnionym do rozstrzygania o prawach i obowiązkach o charakterze cywilnym w rozumieniu art. 6 ust. 1 Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (Dz.U. z 1993 Nr 61, poz 284 ze zm. - zwana dalej EKPC) w sprawach cywilnych, które wpłynęły do Sądu Rejonowego w Bytowie przed jego zniesieniem z upływem dnia 31. 12. 2012 r., a tym samym czy nie zachodzi nieważność postępowania w rozumieniu normy procesowej wynikającej z art. 13 § 2 k.p.c. w zw. z art. 379 pkt 4 in principio k.p.c. w wypadku jego kontynuowania na skutek orzekania przez sędziego zawodowego w Sądzie Rejonowym w Lęborku na podstawie decyzji Ministra Sprawiedliwości z dnia 12.11. 2012 r. o przeniesieniu sędziego, który pełnił do dnia 31. 12. 2012 r. obowiązki orzecznicze w Sądzie Rejonowym w Bytowie?
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pablo » środa, 10 kwietnia 2013, 18:01

Tak wiele piszecie o awansie nie - awansie SR do SO, a mnie się zdaje, że ta cała zapowiedź reformy padnie z powodu Vincenta JR. Jeśli likwidacja SR ma się wiązać z pozostawieniem SO, to wszystkie Panie i Panowie protokolantki i sekretarki staną się pracownikami SO, a to oznacza, że na równorzędnych stanowiskach będą musiały mieć zapewnione warunki pracy i płacy jak w SO - nie wyłączając jak rozumiem obciążenia pracą ?! (czy się mylę, od dawna bowiem uważam, że o ile zróżnicowanie płacy sędziów na poszczególnych szczeblach można lepiej czy gorzej uzasadnić, o tyle zróżnicowanie zarobków protokolantów tylko dlatego że jeden jest z SA, drugi SO a trzeci SR jest jak dla mnie niepokojąco niepojęte i dyskryminacyjne). Jak się dziś dowiedziałem od mojej Pani protokolantki, jej koleżanka awansowała właśnie do SO i ma od niej tysiaka więcej na tzw. "dzień dobry". Sędziów jest ok. 10.000, a ilu pracowników w SR? Każdemu po tysiąc za zmianę tabliczek? Nie chce mi się w to wierzyć! Ale...
W zamian JG moze zaoferować nieco ponad 200 zlikwidowanych stanowisk Prezesów SR, choć wydaje się, że byli Prezesi jednocześnie staliby się Wiceprezesami SO. A może mnie poniosło na kanwie doniesień PAP-u o likwidacji SR?
Pablo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez promo » środa, 10 kwietnia 2013, 19:11

ropuch napisał(a):to że negatywnie oceniam awanse to wcale i w żadnym wypadku nie oznacza negatywnej oceny osób, które awansują. Sam nie wykluczam, że kiedyś do tego "konkursu" stanę i moje motywacje będą jednoznaczne : zarobki i asystent tylko dla siebie.

Chyba musiałbyś awansować do SN, bo przynajmniej w moich stronach nawet w SA nikt nie ma własnego asystenta - dobrze jak jest jeden asystent na dwóch sędziów, a bywało, że jeden asystent przypadał na trzech sędziów, Nie mówiąc już o tym, że asystenci często się zmieniają, po zwolnieniu miejsca konkurs, a więc mija sporo czasu...
promo

Postprzez ropuch » środa, 10 kwietnia 2013, 19:19

To widać, że jesteśmy z różnych stron ;)
ropuch

Postprzez Geralt » środa, 10 kwietnia 2013, 19:23

W moich stronach to w SO jest nawet mniej asystentów na sędziego niż w SR. :/:
Pokoje są ciaśniejsze, siedzi w nich więcej osób, a z pokoju do sekretariatu zdecydowanie dalej
I jak tu starać się o awans ??
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez promo » środa, 10 kwietnia 2013, 19:29

No właśnie, a pisałeś wcześniej o przepaści :mrgreen:
promo

Postprzez witoldw1 » środa, 10 kwietnia 2013, 20:05

Pablo ,ty jutro swojej protokolantce powiedz ,że zawiść to bardzo brzydka cecha ,która na dokładkę trochę jej w głowie zamieszała . Matysiak to jakiś czas temu dostaliśmy my ,a z całą pewnością protokolantka w SO nie ma o 1000 zet więcej niż w SR . I wiem co piszę ,bo ja jestem SSO a moja żona SSR i oboje mamy protokolantki ( przepraszam- sekretarzy sądowych).
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pablo » środa, 10 kwietnia 2013, 22:40

Może matysiak to nie jest lecz myślę, że powiedziała tak, gdyż to nie o zawiść idzie, lecz bije tu od Pani sekretarz rozgoryczenie! Ja to rozumiem , bo widzę jak ciężko pracuje, a widoki na odmrożenie pensji ma odległe. Różnica jednak i płacy i w warunkach pracy sekretarzy SR i SO (nie mówiąc o SA) jest - co sam zdaje się dostrzegasz - a czy jest ona uzasadniona? Niby czym? O ile co do sędziów SO i SA można powiedzieć, że uzyskują wyższe zarobki gdyż mają większą wiedzę, dłużej pracują, zasłużyli na to itede itepe, lecz tego samego zazwyczaj nie można odnieść do sekretarzy sądowych Przy WIELKIEJ KUMULACJI Sądów Rejonowych (zwanych przez niektórych polityków powiatowymi), nie wyobrażam sobie dysproporcji płacowych i nie są to IMO koszty małe tej "planowanej reformy".
Pablo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez wanam » środa, 10 kwietnia 2013, 23:17

Kwestia związków zawodowych w sądownictwie. Już teraz mają narzędzia do uzyskania zrównania wynagrodzeń urzędników w so, sr sa
Za nich tego nie zrobimy. Przecież to jawna dyskryminacja.
wanam
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » środa, 10 kwietnia 2013, 23:23

http://prawo.rp.pl/artykul/998303-Likwi ... ogiki.html
Likwidacja sądów, w poszukiwaniu logiki
"założony model, a później środki i metody, które doprowadzą do jego realizacji. Brak logiki ustrojowej w poczynaniach ministra nie odróżnia go od jego poprzedników. Bogdan Kostyk SSR w Słupsku (poprzednio w Miastku)"
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez Gotka » czwartek, 11 kwietnia 2013, 09:32

promo napisał(a):
ropuch napisał(a):to że negatywnie oceniam awanse to wcale i w żadnym wypadku nie oznacza negatywnej oceny osób, które awansują. Sam nie wykluczam, że kiedyś do tego "konkursu" stanę i moje motywacje będą jednoznaczne : zarobki i asystent tylko dla siebie.

Chyba musiałbyś awansować do SN, bo przynajmniej w moich stronach nawet w SA nikt nie ma własnego asystenta - dobrze jak jest jeden asystent na dwóch sędziów, a bywało, że jeden asystent przypadał na trzech sędziów, Nie mówiąc już o tym, że asystenci często się zmieniają, po zwolnieniu miejsca konkurs, a więc mija sporo czasu...

w naszym SO tez już nie ma 1 asystenta na 1 sędziego, ale ropuch właśnie pokazuje siłę tych mitów o pałacach i plażach jakie czekają na tych, co sięgnęli po ten przebrzydły awans
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez ropuch » czwartek, 11 kwietnia 2013, 13:19

Gotka napisał(a):
promo napisał(a):

w naszym SO tez już nie ma 1 asystenta na 1 sędziego, ale ropuch właśnie pokazuje siłę tych mitów o pałacach i plażach jakie czekają na tych, co sięgnęli po ten przebrzydły awans

Wydawało mi się, że dość czytelnie oddałem swoja myśl odnośnie "przebrzydłych" awansów.

Ale skoro nie to przykro mi, że wyszedłem na podłego zawistnika i zazdrośnika. Urazone osoby przepraszam gdyż nie było moją intencją niczego sugerować.

Dodam tylko, że skoro owe awanse nic nie dają, a im wyżej tym gorzej to tym bardziej dobrze, że je zlikwiduja no bo po co one skoro tylko gorzej po nich.
ropuch

Postprzez promo » czwartek, 11 kwietnia 2013, 13:47

Ropuszku, mimo że piszę to z plaży sprzed pałacu, na której wygrzewam się od lat w ogóle nie czuje się urażona.... :D
promo

Postprzez ropuch » czwartek, 11 kwietnia 2013, 14:13

Ba ... jak ja bym z plaży pisał też bym na był dla wszystkich taki łaskawy ;) :D
ropuch

Poprzednia strona

Powrót do Nowinki z MS...