Udział w akcji, potwierdzenia i dyskusje

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez witoldw1 » piątek, 6 czerwca 2008, 19:17

Wyslaliśmy jednego maila ale podpisalem go ja i żona a zatem proszę nas liczyć razy 2 :grin:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » piątek, 6 czerwca 2008, 19:20

Poszło, poszło. Też razy dwa. :mrgreen:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez ana » piątek, 6 czerwca 2008, 19:38

mail ode mnie przed chwila poszedł. Poseł Mularczyk nadal nieobecny, ale że piątek wieczór, to się nawet nie dziwię :mrgreen:

w jedności siła, doprawdy...
Ostatnio edytowano piątek, 6 czerwca 2008, 20:21 przez ana, łącznie edytowano 1 raz
ana
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Bogamaj » piątek, 6 czerwca 2008, 19:47

Ech ech wzięłam i przyłączyłam się do ogólnego dzieła wieńczącego pracowite protesty :)
Bogamaj

Postprzez iga » piątek, 6 czerwca 2008, 20:25

Słuchajcie - jeśli chcemy być poważnie potraktowani musimy traktować akcję poważnie.
Tym samym proszę "o rozwagę" w wypowiedziach - i nie jest to ironia bynajmniej.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Dreed » piątek, 6 czerwca 2008, 20:47

vanilka napisał(a):Wysłałam, bo przecież "w jedności siła".

I to jest chyba najpiękniejszy i najbardziej wyczerpujący komentarz do każdej akcji....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zdenek napisał(a):Dzięki Dreed Ty jak zwykle dużo wiesz i krzepisz Nas tą organizacyjną wiedzą i działaniami.

Podziękowania należą się nam wszystkim oraz całej grupie moderatorów... :mrgreen:
Bez Was wszyustkich, nawet najlepsz epomysły będą "niewypałem".

Odnośnie pisma - to zarówno dzisiejszy apel, jak i wniiosek o weto był juz przygotowany od kilkunastu dni, ponieważ liczyliśmy się z możliwością złożenia projektu.
Tekst wniosku do prezydenta został już przesłany do Stowarzyszenia (szczególne podziękowania oddziałowi arcziego) i jeżeli tylko będziemy zmuszeni działamy dwutorowo...
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez luke » piątek, 6 czerwca 2008, 20:54

hej sprawdz czy masz potwierdzenie z mojego maila, dopiero wrocilismy ze szkolenia z bladym a widze ze ten juz tu buszuje od rana
luke

Postprzez witoldw1 » piątek, 6 czerwca 2008, 21:07

U mnie też ,ale może kiedyś wróci? :grin:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kzawislak » piątek, 6 czerwca 2008, 21:27

filip407 napisał(a):u mnie także poszło (mimo drobnej :mrgreen: niechęci do niektórych nazwisk). pozdrawiam

z pomocą kolegi poszedł jeszcze jeden :wink:
a samodzielnie dodatkowe 3 (chyba)

ale będzie więcej :lol:
kzawislak

Postprzez Beata » piątek, 6 czerwca 2008, 22:23

Jestem świeżo po lekturze projektu zmian usp, który znalazlam a necie. Jeszcze 2 tygodnie temu mowiło się, a nawet pisało na łamach Rzeczpospolitej, że Rząd chce wprowadzić 3 stawkę awansową po 15 latach pracy, która miała wynosić 20 %. Wypowaiadał się Pan wiceminister Jacek Czaja o "podwyżkach" od 1 lipca 2008 r.
Dziś wiem, że rząd nie tylko nas lekceważy, ale także oszukuje opinię publiczną i dziennikarzy. Projekt zmian usp pochodzi bowiem z kwietnia, zatem w maju Minister doskonale wiedział, jaką niespodziankę nam szykują.
Nowelizacja likwiduje nie tylko awanse poziome, ale także dotychczasowe stawki awansowe !!! ( czyli I- po 5 latach i II po 10 latach), a wprowadza jedną po 15 latach.
Jeśli w atmosferze i feroworze walki Rząd doprowadza do faktycznego obniżenia wynagrodzeń to oznacza, że albo kompletnie nie wierzy w powagę naszych działań, albo zatracił instynkt samozachowawczy.
Myślę, że te ostatnie posunięcia strony rządowej przekonały także tych do tej pory wątpiących, że jest to walka nie tylko o godność zawodu , ale przede wszystkim jest to walka z uprzedzeniami, lekceważeniem, poniżaniem , upokorzaniem NAS przez władzę wykonawczą.
Musimy zewrzeć szeregi !!!!
Beata
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mizerny » piątek, 6 czerwca 2008, 22:28

No i poszło!!!!
W poniedziałek zrobię dobrą agitkę w swoim Sądzie to jeszcze co najmniej kilkanaście osób wyśle maile. Pozdrowionka !!!
mizerny

Postprzez robak » piątek, 6 czerwca 2008, 22:55

Beata napisał(a):Jestem świeżo po lekturze projektu zmian usp, który znalazlam a necie. Jeszcze 2 tygodnie temu mowiło się, a nawet pisało na łamach Rzeczpospolitej, że Rząd chce wprowadzić 3 stawkę awansową po 15 latach pracy, która miała wynosić 20 %. Wypowaiadał się Pan wiceminister Jacek Czaja o "podwyżkach" od 1 lipca 2008 r.
Dziś wiem, że rząd nie tylko nas lekceważy, ale także oszukuje opinię publiczną i dziennikarzy. Projekt zmian usp pochodzi bowiem z kwietnia, zatem w maju Minister doskonale wiedział, jaką niespodziankę nam szykują.
Nowelizacja likwiduje nie tylko awanse poziome, ale także dotychczasowe stawki awansowe !!! ( czyli I- po 5 latach i II po 10 latach), a wprowadza jedną po 15 latach.
Jeśli w atmosferze i feroworze walki Rząd doprowadza do faktycznego obniżenia wynagrodzeń to oznacza, że albo kompletnie nie wierzy w powagę naszych działań, albo zatracił instynkt samozachowawczy.
Myślę, że te ostatnie posunięcia strony rządowej przekonały także tych do tej pory wątpiących, że jest to walka nie tylko o godność zawodu , ale przede wszystkim jest to walka z uprzedzeniami, lekceważeniem, poniżaniem , upokorzaniem NAS przez władzę wykonawczą.
Musimy zewrzeć szeregi !!!!

Niemożliwe, przecież już część osób nabyła uprawnienia do stawek
robak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Beata » piątek, 6 czerwca 2008, 23:01

Zdenerwowałam się tak, że napisałam maila do pani Agaty Łukaszewicz z Rzeczpospolitej.
Ponieważ jestesmy tutaj jak jedna rodzina :mrgreen: to przedstawiam poniżej treść maila:

Droga Pani Redaktor, jestem sędzią i pragnę na wstępie podziękować Pani za rzetelne artykuły opisujące naszą najtrudniejszą chyba od 1989 r. ( dzis powiem tragiczną wręcz ) walkę o godność zawodu i pozycję ustrojową. Piszę , bo na bieżąco czytam Pani artykuły, a w jednym z ostatnich , dotyczącym rządowych podwyżek, które nie satysfakcjonują sędziów ( z dnia 22 maja) pisała Pani opierając się na informacjach z Ministerstwa Sprawiedliwości, że Rząd chce zlikwidować awanse poziome i w to miejsce wprowadzić trzecią ( dodatkową !!!) stawkę awansową po 15 latach pracy. Takie było oficjalne, medialne stanowisko MS w końcu maja , podczas gdy juz w kwietniu powstał rządowy projekt zmian usp , nie tylko liwidujący awans pozimy, ale także liwkidujący dotychczasowe dwie stawki awansowe, a to oznacza, że od 1 lipca 2008 r. nie tylko nie otrzymamy podwyzki, ale tych sędziów, którzy nabyli, lub nabyliby wkrótce pierwszą czy druga stawkę awansową spotka wręcz obniżka wynagrodzenia. Ta medialna manipulacja uświadomiła mi , że Rząd nie tylko lekceważy nasze środowisko, ale także oszukuje opinię publiczną i dziennikarzy.
Jeśli w tym ferworze walki z Nami Rząd doprowadza do faktycznego obniżenia wynagrodzeń to oznacza, że albo kompletnie nie wierzy w powagę naszych działań, albo zwyczajnie zatracił instynkt samozachowawczy.
Środowisko sędziów nigdy jednak nie było tak zintegrowane i tak silne swą siłą wewnętrzną ( bo nie wynikającą z pozycji ustrojowej,rzecz jasna) więc i tym razem nie damy się , sięgniemy po wszystkie prawem dopuszczalne instrumenty, aby przywrócić konstytucyjne zapisy o trójpodziale władzy i godności naszego urzędu. Bo taki mamy obywatelski obowiązek. I jeśli nasz kraj pozostaje głuchy na nasze apele, usłyszy je Europa. Już wkrótce. Bo stoimy pod ścianą.

Pozdrawiam Panią serdecznie i jeszcze raz dziękuję za rzetelne artykuły dotyczące naszych problemów. Sędzia Sądu Okręgowego - XY

PS. Chcę dodać, że projekt zmian usp został juz skierowany do Sejmu z klauzulą pilności, co oznacza, że zmiany będą uchwalone " na kolanach", bez żadnej szerokiej debaty i analizy. Dlatego kierujemy w ramach forum internetowego apele do posłów z prośą o interwencję. Załączam treść naszej petycji do posłów.
Beata
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mizerny » piątek, 6 czerwca 2008, 23:11

Brawo Beata, tak trzymać !!!!
mizerny

Postprzez Beata » piątek, 6 czerwca 2008, 23:17

mizerny napisał(a):Brawo Beata, tak trzymać !!!!
:oops: :oops: :oops:
Beata
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez anpod » piątek, 6 czerwca 2008, 23:19

Beata, ale moim zdaniem się mylisz..nie wiem, nie widzialam tego projektu, o ktorym mówisz, ale ten, który ja czytalam, nadal przewidywał 3 stawki awansowe, róznicą w stosunku do obecnie obowiązujących przepisów było to, ze ustanawiał je po 5, 10 i 15 latach pracy, a nie jak dotychczas I po 5, II po następnych 5 od nabycia poprzedniej stawki.

Zanim zrobimy raban, to trzeba sie upewnić, mowisz, ze znalazłaś jakiś projekt, nie wkeilas go, nie wkleilas linki ;)- daj namiar na to, byśmy mogli sprawdzic, zresztą jesli projekt jest skierowany do prac, to musi byc gdzieś na stronie rządowej.
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Beata » piątek, 6 czerwca 2008, 23:33

No więc ja się upewniłam. Przynajmniej tak mi sie wydaje. W ustawie o zmianie usp uchyla się art. 1 pkt. 31 b ( ten , który przewidywał 2 stawki po 15 latach) . Nie wiem, może to moje zmęczenie, ale zachęcam do lektury. Projekt zmian usp jest na stronie MS, a poprzednia ustawa ( ta PIS-owska) to Dz.U. nr 136 z 2007 r. . Przeanalizuj i podziel się ze mną wnioskami. Jeśli nie mam racji, to będę się cieszyć, bo pierwsza stawka awansowa , po 5 latach wkrótce będzie mnie dotyczyć :mrgreen:
Beata
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gilgamesz » piątek, 6 czerwca 2008, 23:46

Beata napisał(a):No więc ja się upewniłam. Przynajmniej tak mi sie wydaje. W ustawie o zmianie usp uchyla się art. 1 pkt. 31 b ( ten , który przewidywał 2 stawki po 15 latach) . Nie wiem, może to moje zmęczenie, ale zachęcam do lektury. Projekt zmian usp jest na stronie MS, a poprzednia ustawa ( ta PIS-owska) to Dz.U. nr 136 z 2007 r. . Przeanalizuj i podziel się ze mną wnioskami. Jeśli nie mam racji, to będę się cieszyć, bo pierwsza stawka awansowa , po 5 latach wkrótce będzie mnie dotyczyć :mrgreen:

Pisałem już o tym w temacie awanse poziome
W tym projekcie zmiany jest art. 3 - on wprowadza wszystkie 3 stawki. Myślę, że to taki zabieg legislacyjny i tak im było prościej wpisać tę trzecia stawkę
gilgamesz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Beata » piątek, 6 czerwca 2008, 23:55

Boże, jak człowiek jest zakręcony i zmęczony, ale dobrze, juz wszystko jasne, będą 3 stawki. Narobiłam niepotrzebnego zamieszania :mrgreen: Pora na urlop :wink: Ale swoją drogą jest tyle różnych informacji ( np. w Reczpie pisano niedawno o likwidacji dotychczasowych stawek i wprowadzeniu jednej po 15 latach - 5 % ), że można popaść w jakąś schizę. Sorry :oops:

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 12:09 am ]
anpod napisał(a):Beata, ale moim zdaniem się mylisz..nie wiem, nie widzialam tego projektu, o ktorym mówisz, ale ten, który ja czytalam, nadal przewidywał 3 stawki awansowe, róznicą w stosunku do obecnie obowiązujących przepisów było to, ze ustanawiał je po 5, 10 i 15 latach pracy, a nie jak dotychczas I po 5, II po następnych 5 od nabycia poprzedniej stawki.

Zanim zrobimy raban, to trzeba sie upewnić, mowisz, ze znalazłaś jakiś projekt, nie wkeilas go, nie wkleilas linki ;)- daj namiar na to, byśmy mogli sprawdzic, zresztą jesli projekt jest skierowany do prac, to musi byc gdzieś na stronie rządowej.

Miałeś rację. Górę wzięły emocje i zmęczenie. Czym prędzej napisałam sprostowanie do pani redaktor A. Łukaszewicz, ale co tam, przynajmniej zapozna się z petycją do posłów i poczuje w Nas wolę walki, a czy nie o to nam chodzi ? :wink:

Oto mój kolejny mail do pani Agaty Łukaszewicz:

Droga Pani Agato, w desperacji i zmęczeniu napisałam przed godziną w mailu
do Pani, że Rząd chce zliwidować dotychczasowe stawki awansowe . Myliłam
się . I na szczęście. Przeanalizowałam dokładnie projekt, bo swoje
informację opierałam tylko na doniesieniach prasowych. Te dwie stawki
zostaną zachowane, co oznacza, że obniżki nie będzie:)) Nie zmienia to
jednak w żaden sposób naszego stosunku do działań Rządu i nadal będziemy
będziemy z pełną konsekwencją i determinacją walczyć o godność naszego
urzędu. Pozdrawiam serdecznie. XY
Beata
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez monikissima » sobota, 7 czerwca 2008, 09:25

Wysłałam do czworga wskazanych przez Dreeda adresatów imiennych.
Czy na pewno adresy zawierają wielkie litery?
Nie dołączyłam załącznika, bo nie mogę wysyłać załączników, więc usunęłam post scriptum. I tak posłowie nie przeczytają wszystkich maili, a chodzi o ilość.
monikissima

Postprzez grubson » sobota, 7 czerwca 2008, 11:46

I ja wysłałem. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę pisał prośbę o pomoc do pewnej Pani czy pewnego Pana. :lol: Ale czego się nie robi dla Sprawy.
grubson
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez KAL » sobota, 7 czerwca 2008, 13:56

grubson napisał(a):I ja wysłałem. Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek będę pisał prośbę o pomoc do pewnej Pani czy pewnego Pana. :lol: Ale czego się nie robi dla Sprawy.

Ja też się tego nigdy nie spodziewałem.
Ostatnio edytowano sobota, 7 czerwca 2008, 14:03 przez KAL, łącznie edytowano 1 raz
KAL
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Piotr71 » sobota, 7 czerwca 2008, 15:01

:arrow: a co tam każda nasza próba musi odcisnąc jakies piętno, wiec lepiej coś robić niz stać z boku, a posłów jakich mamy ...... sami wiecie bez komentarza , chodzi też o to żeby utrzymać zainteresowanie mediów które nigdy tak dużo nie informowały o naszej sprawie

[ Dodano: Sob Cze 07, 2008 3:04 pm ]
A i znów przyszlo mi aplikować - mimo tego że 2 lipca jeśli nic nie zmienią w obowiązujacych przepisach wskocze w I stawke awansową - 7 % które zmieni w moim zyciu wszystko :mrgreen:
Piotr71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bea » sobota, 7 czerwca 2008, 18:13

Piotr71 napisał(a):A i znów przyszlo mi aplikować - mimo tego że 2 lipca jeśli nic nie zmienią w obowiązujacych przepisach wskocze w I stawke awansową - 7 % które zmieni w moim zyciu wszystko :mrgreen:

....co DAJ BOŻE AMEN !!!!!!
:lol:
bea

poszło!

Postprzez anetta75 » sobota, 7 czerwca 2008, 19:05

ale mam problem z przesłaniem kopii do maximy - mailer demon mnie informuje, że jest jakiś błąd... uwierzcie mi więc na :roll: słowo. W poniedziałek rozpropaguję sprawę w swoim Sądzie.pozdr.A.
anetta75

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!