Etaty urzędnicze w sądach wg MS-u

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Etaty urzędnicze w sądach wg MS-u

Postprzez Dreed » piątek, 21 czerwca 2013, 11:07

Tabelka etatów urzędniczych w sądach wg MS-u, czyli gdzie dodamy, a gdzie zabierzemy..

Tabela etatów urzędniczych
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Re: Etaty urzędnicze w sądach wg MS-u

Postprzez Johnson » piątek, 21 czerwca 2013, 11:09

Piękni ludzie pracuja w MS - nie umieją nawet pdf w odpowiedniej orientacji zrobić. Czy może tylko ja mam to do góry nogami ?
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Dreed » piątek, 21 czerwca 2013, 11:12

Johnson napisał(a):Piękni ludzie pracuja w MS - nie umieją nawet pdf w odpowiedniej orientacji zrobić. Czy może tylko ja mam to do góry nogami ?

:D :D :D :D :D faktycznie :D :D :D :D :D :D

No to wersja poprawiona:
etaty urzędnicze w sądach (wersja z rp)

W wyjaśnieniu jak czytać - patrzymy na rubrykę 4 (czyli stan aktualny), a następnie rubryka nr 5,czyli stan docelowy... <stres>
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez EW » piątek, 21 czerwca 2013, 11:31

to popatrzcie jeszcze na rozmieszczenie pomiędzy wydziałami orzeczniczymi a nieorzeczniczymi...
EW

Postprzez Kret » piątek, 21 czerwca 2013, 11:46

Johnson napisał(a):Piękni ludzie pracuja w MS - nie umieją nawet pdf w odpowiedniej orientacji zrobić. Czy może tylko ja mam to do góry nogami ?

O przepraszam. To raczej Solidarność nie umie skanować, bo to pismo ewidentnie wpłynęło w papierze - przecież data, sygnatura i podpis są wpisane ręcznie. :p
Kret
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez violan » piątek, 21 czerwca 2013, 11:47

EW napisał(a):to popatrzcie jeszcze na rozmieszczenie pomiędzy wydziałami orzeczniczymi a nieorzeczniczymi...

Właśnie na to zwróciłam uwagę.... :[
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez Morg » piątek, 21 czerwca 2013, 11:49

Podejrzewam raczej że w MS-ie mieli na piśmie i wysłali skan. Łatwiej by chyba było przysłać kopię pliku z którego wydrukowano, ale tak już robią. Kilka razy ich o coś prosiłem i zawsze skany.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » piątek, 21 czerwca 2013, 11:53

Solidarność zamieszczała w nocy na szybko, a poza tym cieszcie się że poprosili oraz zamieścili, bo byście się zdziwili...
EW

Postprzez Andrzej Sobótka » piątek, 21 czerwca 2013, 16:59

To tylko statystyka odzwierciedlająca rzeczywisty stan faktyczny i z pewnością nie można tej tabelki traktować jako dane MS o zapowiadanym planie redukcji etatów urzędniczych. Trochę danych statystycznych można także zasięgnąć na stronie internetowej innego związku zawodowego.
http://nszzpwsrp.org.pl/uploads/dokumen ... zespol.pdf
Andrzej Sobótka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » piątek, 21 czerwca 2013, 17:28

Jeszcze nie widziałam tabeli z MS, ktoraby nie zapowiadała redukcji etatów... Po tabelkach sedziego tabelki można byli sie spodziewać ruchów które nastąpiły. Ta tabela jest najnowsza, a odsylanie do danych z MS dotyczących prac nad ustawa jest mało celowe bo albo dane sa zbyt ogólne, lubi usrednione (wynagrodzenia) albo nie ma danych... Te zaś wyraźnie pokazują cięcia w ilości urzednikow w jedym to chyba 15 etatów widać do wycięcia...
EW

Postprzez Oklahoma » piątek, 21 czerwca 2013, 19:12

Czy ktoś ma informacje na temat tego jakimi kryteriami MS kierowało się ustalając te limity etatów? Czy to były jednakowe kryteria dla SR, SO i SA, czy różne?
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kosiarka » piątek, 21 czerwca 2013, 20:56

Kret napisał(a):

O przepraszam. To raczej Solidarność nie umie skanować, bo to pismo ewidentnie wpłynęło w papierze - przecież data, sygnatura i podpis są wpisane ręcznie. :p

Nie to tylko jeden członek Solidarności jest trochę mało techniczny albo wygodny bo po prostu wrzucił na podajnik i nawet nie wiedział, że to urządzonko potrafi zrobić takie salto mortale :oops: Jednak i tak chyba było warto :-P
kosiarka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » piątek, 21 czerwca 2013, 21:09

Pewnie że warto. :)
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Arwena » piątek, 21 czerwca 2013, 21:24

Super-i wielkie podziękowania! Z mojego nie zabierają- czy to znaczy, że jak teraz się zwolnił etat sekretarza i musimy to zgłosić do MS to nam go zostawią? powiedzcie, że tak...
"...And some things that should not have been forgotten ...were lost..."
Arwena
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » piątek, 21 czerwca 2013, 22:04

szczerze, to ja tego nie rozumiem - porównuję dwa sądy rejonowe w moim okręgu; z dotychczasowych informacji wynikało, że jeden jest przeetatyzowany znacznie w kadrę urzędniczą w porównaniu do kadry orzeczniczej, a drugi - niedoetatyzowany. Z tej tabelki wynika natomiast, że w tym doetatyzowanym ma się stan kadry urzędniczej jeszcze zwiększyć o ponad 3 etaty, a w tym drugim - zmniejszyć o 2 etaty. Ja chyba nie umiem tej tabelki czytać :roll:
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » piątek, 21 czerwca 2013, 23:13

Bo ten przeetatyzowany potem sie zsynergetyzuje zamiejscowo z tym niedoeatyzowanym uzasadniając to potrzebą udzielenia wsparcia.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez SteveHardin » poniedziałek, 29 grudnia 2014, 20:34

Z etatami urzędniczymi jest spory problem. W moim SR ostatnie 3 konkursy na staż urzędniczy, to były po 2 stanowiska na 0,5 etatu... Widać lepiej zatrudnić 2 osoby i zarzucić je obowiązkami po 4 godziny dziennie za przysłowiowe psie grosze, niż zatrudnić normalnego pracownika.
Właściwością umysłów ograniczonych jest przypisywanie ciasnoty duchowej wyłącznie innym osobom.
Jack London - "Martin Eden"
SteveHardin
młody sędzia
młody sędzia

Kim jestem ?: karnista z zamiłowania

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!