Tu utniemy, tam dodamy, czyli etaty urzędnicze wg MS

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Tu utniemy, tam dodamy, czyli etaty urzędnicze wg MS

Postprzez Dreed » piątek, 21 czerwca 2013, 10:59

Gorąco polecam nowinkę z najbardziej twórczej komórki naszego MS-u, czyli departamentu etatyzacji i jakoś tam :>

Możemy przejrzeć i poinformować prezesów swoich sądów, którzy jak zawsze dowiedzą się o faktach z pism, ile etatów urzędniczych mogą się domagać lub które wydziały zostaną osłabione... Chociaż nie.. to teraz dyrektorzy sądów będą się tym martwić.

Etaty urzędnicze wg MS
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Re: Tu utniemy, tam dodamy, czyli etaty urzędnicze wg MS

Postprzez Dred » piątek, 21 czerwca 2013, 14:35

jest do góry nogami...
Dred

Postprzez EW » piątek, 21 czerwca 2013, 14:56

To sobie obroc monitor :-P
EW

Postprzez abak » piątek, 21 czerwca 2013, 22:21

nie ma takiej potrzeby w pdf da się plik obrócić ;) :-P
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez Greebo » czwartek, 11 lipca 2013, 20:15

No tak, u nas w wydziale wpływ, zaległości i nowe obowiązki rosną, a mają zabierać etat. Jakoś o asystencie w zamian nie słychać.
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez EW » czwartek, 11 lipca 2013, 21:08

bo trzeba wspomóc najbardziej obciążone sądy :-P etate pójdzie więc... do Warszawy :-P
EW

Postprzez inger » piątek, 12 lipca 2013, 01:29

a co zrobić (albo czego nie zrobić), by być też najbardziej obciążonym sądem? :mrgreen:
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Gotka » piątek, 12 lipca 2013, 08:09

inger napisał(a):a co zrobić (albo czego nie zrobić), by być też najbardziej obciążonym sądem? :mrgreen:

teleportować się do Warszawy
Bądź wierny Idź
Gotka
VIP
VIP

Postprzez Dreed » piątek, 12 lipca 2013, 12:18

inger napisał(a):a co zrobić (albo czego nie zrobić), by być też najbardziej obciążonym sądem? :mrgreen:

Odpowiedź prosta.... zebrać ekipę i doprowadzić do stanu w którym macie "na biegu" mnóstwo spraw. W mniejszych sądach prezes goni batem, żeby uzyskać jak najmniejszy wskaźnik zaległości (minister nie będzie krzyczał), a w dużych prezes wpuszcza krzyki jednym uchem, wypuszczając drugim, za to wobec strasznego obciązenia, czyli zaległosci otrzymuje pomoc w postaci etatów.
Dziwię się, że nie widzicie tej prawidłowości :lol:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez efa » piątek, 12 lipca 2013, 20:08

Po przeanalizowaniu tabelki doszłam do wniosku, że z tej tabelki wcale nie można wyciągnąć wniosków dotyczących planowanych zmian w etatach poszczególnych sądów. Różnica pomiędzy faktyczną obsadą (liczbą zatrudnionych), a obsadą wg planu etatów dotyczy m.in. sytuacji, w której ludzie zatrudnieni są na którąś część etatu (wówczas faktyczna obsada będzie większa niż plan etatów).
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez inger » sobota, 13 lipca 2013, 09:31

Dreed napisał(a):

Odpowiedź prosta.... zebrać ekipę i doprowadzić do stanu w którym macie "na biegu" mnóstwo spraw. W mniejszych sądach prezes goni batem, żeby uzyskać jak najmniejszy wskaźnik zaległości (minister nie będzie krzyczał), a w dużych prezes wpuszcza krzyki jednym uchem, wypuszczając drugim, za to wobec strasznego obciązenia, czyli zaległosci otrzymuje pomoc w postaci etatów.
Dziwię się, że nie widzicie tej prawidłowości :lol:

Widzimy, widzimy, ze za obciążonego pracą uważany jest nie ten który ma duży wpływ i dużo załatwił, a ten, który ma duży referat. Analogicznie sądy. Bardzo to motywujące.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » sobota, 13 lipca 2013, 09:44

Nie opłaca się wydajnie pracować, bo jak ktoś sobie radzi, to znaczy, że nie potrzebuje pomocy.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Johnson » sobota, 13 lipca 2013, 10:37

falkenstein napisał(a):Nie opłaca się wydajnie pracować, bo jak ktoś sobie radzi, to znaczy, że nie potrzebuje pomocy.

Prawda.
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez ida » sobota, 13 lipca 2013, 11:25

Ale to chyba logiczne, że pomoc jest potrzebna nie zdrowemu, a temu, kto niedomaga.
ida
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » sobota, 13 lipca 2013, 13:17

ida napisał(a):Ale to chyba logiczne, że pomoc jest potrzebna nie zdrowemu, a temu, kto niedomaga.

Czasy się zmieniły, niby kapitalizm a pokutuje socjalistyczne myślenie. Wszystkich ze sobą zrównać.
Nieważne czy dobrze pracują czy nie, równać ich do średniej. To jest demotywujące i niesprawiedliwe.
Jak ktoś sobie nie radzi a nie ma braków kadrowych, to trzeba wysłać na szkolenia, a nie dokładać ludzi. A jak szkolenia nie pomogą to sorry ale tacy ludzie są do zwolnienia.
To ci, którzy sobie nie radzą powinni być motywowani do lepszej pracy a nie ci, którzy sobie radzą karani faktycznie, za to co robią. W naszym kraju w państwowych instytucjach nie potrafi się dobrych ludzi nagradzać tylko się ich zniechęca i pokazuje, że nie warto się starać. :evil:
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Greebo » sobota, 13 lipca 2013, 15:07

I takie właśnie socjalistyczne podejście pokutuje. Od paru miesięcy wykonuję obowiązki koleżanki, która minimum dwie godziny dziennie spędza na prywatnych rozmowach a potem płacze ile ma pracy. I w sumie za to, że staram się wykonywać swoją "działkę" jak najlepiej i szybko dostałem ekstra zadania. To jest motywacja do pracy?
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » sobota, 13 lipca 2013, 16:06

I znowu okazuje się, ze rozwiązaniem problemu jest wprowadzenie limitu wpływu. Każdy dostaje 40 spraw miesięcznie. Jak zrobi wszystkie ma wolne. Jak się nie wyrabia to znaczy, że powinna się poprawić.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ida » sobota, 13 lipca 2013, 17:49

Jeśli ktoś jest wydajny, to zakładam, że jest dobrze zmotywowany i dodatkowo go motywować już nie trzeba. I nie jest to myślenie socjalistyczne a realistyczne ;) Po co marnować środki na coś co dobrze działa? A że ta dobrze zmotywowana osoba często działa kosztem swojego zdrowia, to już jej decyzja - zwlaszcza, że sędzia sam sobie organizuje pracę, a powinien w czasie tego organizowania zadbać i o pracę, i o rodzinę, i o zdrowie.
ida
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » sobota, 13 lipca 2013, 19:02

Taaa... Znamy takie osoby, które są zawsze wypoczęte, zadbane, zero cieni pod oczami, a jak przychodzi nowy sędzia do wydziału to oddają po 8 sesji, podczas gdy inni - po jednej, bo następuje wyrównanie referatów... Jeśli to te osoby mają być wzorcem postępowania...
Ale może ja nie mam racji. Może faktycznie wszyscy powinniśmy robić to samo, mieć w nosie strony, dopuścić do zapaści, niech sprawy czekają na pierwszy termin po 2 lata, jak pod koniec lat 90-tych... Może dopiero wtedy ktoś coś by z tym wszystkim zrobił...
No bo rzeczywiście - i rodzina, i zdrowie... Może rzeczywiście wszyscy powinniśmy włączyć luz...
Mnie na to mój pracoholizm nie pozwala - nie pozwalał dotychczas. Jak by to zmienić - nie bardzo wiem, wciąż się niestety przejmuję tymi ludźmi i ich sprawami, i tak to leci - po paręnaście sesji miesięcznie, bo ciągle szkoda ludzi, trzeba szybko, bo czekają - no sami wiecie, jak jest.
No i tak w pierwszej chwili się oburzyłam na to, co napisała Ida, a pod koniec posta wychodzi na to, że może i ma rację...
Ostatnio edytowano sobota, 13 lipca 2013, 19:05 przez Joasia, łącznie edytowano 1 raz
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » sobota, 13 lipca 2013, 19:05

Pomaganie temu co sobie nie radzi to dla mnie to żaden realizm ale socjalizm. Gdyby to była prywatna firma, ten co sobie nie radzi w takich samych warunkach jak inni, a nie jest osobą, która dopiero się uczy, szukałby już pracy gdzie indziej...
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » sobota, 13 lipca 2013, 19:09

A co do tego pomagania tym, którym trudno...
Tak mi się skojarzyło z tym biblijnym: że tym, co mają, będzie dodane, a tym co nie mają - będzie zabrane i to, co mają... Czyli właściwie po sprawiedliwości to powinno być tak, że tym, co mają małe referaty, powinno się je jeszcze zmniejszyć, a tym, co mają duże - jeszcze dodać. :)
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » sobota, 13 lipca 2013, 19:21

Joasia napisał(a): No i tak w pierwszej chwili się oburzyłam na to, co napisała Ida, a pod koniec posta wychodzi na to, że może i ma rację...

Nie, moim zdaniem nie ma racji, ani w przypadku sekretariatów - bo tego dotyczył wątek, ani w przypadku sędziów.
Wszyscy mają mieć równy wpływ i to powinno być wyznacznikiem obciążenia. Jak ktoś sobie coś uchodował (a nie jest to jakaś nadzwyczajna sytuacja np. ciężka choroba) to musi się wziąć do roboty. To ten ktoś ma czuć, że odstaje od reszty i ma się starać.
Pr i Pw zamiast wstrzymywać takim osobom wpływ, powinni te osoby zmotywować do pracy.
Ale oczywiście prościej jest pogonić jeszcze bardziej tych, którzy sobie radzą. :evil: niż zrobić porządek z tym kim powinno się zająć. Wtedy byłaby motywacja by być lepszym i samemu bardziej się starać a nie czekać aż mi pomogą...
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » sobota, 13 lipca 2013, 19:22

Joasia napisał(a): tym, co mają, będzie dodane, a tym co nie mają - będzie zabrane i to, co mają... Czyli właściwie po sprawiedliwości to powinno być tak, że tym, co mają małe referaty, powinno się je jeszcze zmniejszyć, a tym, co mają duże - jeszcze dodać. :)

Tylko tu chodziło o talenty a nie o karanie dodatkowymi obowiązkami :roll:
W rozumieniu tej biblijnej sprawiedliwości temu, kto dobrze pracuje trzeba dać jeszcze asystenta, aplikantów by mógł uczyć innych i pracować jeszcze lepiej. Ten co sobie nie radzi - asystenta zabrać, bo go źle wykorzystuje a nie nagradzać go dodatkową pomocą.
Ostatnio edytowano sobota, 13 lipca 2013, 19:34 przez Oklahoma, łącznie edytowano 2 razy
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ida » sobota, 13 lipca 2013, 19:26

Wy zaraz o patologiach - czy w jedną, czy w drugą stronę. A ja mówię o takiej osobie, która nie jest ani pracoholikiem, ani osobą nie radzącą sobie.
Zakładam, że mówię o osobie, która dąży do tego ideału sędziego, który wynika z kodeksu etyki sędziowskiej, i - co by wynikało z ostatniego orzecznictwa SN w sprawach dyscyplinarnych - musi dawać przykład także poza sądem czyli m.in. jako członek rodziny. A kwestia dobrego zdrowia, to też kwestia dbania o swoją pracę - bo sprawy same się nie zrobią w razie naszej choroby (coś o tym KRS pisał w ostatniej uchwale odnośnie okresowych badań sędziów).

A to, żeby sędziowie byli odpowiednio obciążeni pracą (i pracownicy też), to już dbać o to powinien MS, który przy okazji powinien pomyśleć nad lepszymi sposobami motywacji ludzi niż kij (bo to raczej na osoby inteligentne nie działa).
ida
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Joasia » sobota, 13 lipca 2013, 19:38

Oklahoma, przecież z tym biblijnym to żartowałam - nawet emotka była.
<luzik>
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Następna strona

Powrót do Nowinki z MS...