Tu utniemy, tam dodamy, czyli etaty urzędnicze wg MS

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Tu utniemy, tam dodamy, czyli etaty urzędnicze wg MS

Postprzez Joasia » sobota, 13 lipca 2013, 19:38

Oklahoma, przecież z tym biblijnym to żartowałam - nawet emotka była.
<luzik>
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » sobota, 13 lipca 2013, 19:45

Joasia napisał(a):Oklahoma, przecież z tym biblijnym to żartowałam - nawet emotka była.
<luzik>

No fakt nie załapałam :roll:
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez adela » sobota, 13 lipca 2013, 20:20

ida napisał(a):Wy zaraz o patologiach - czy w jedną, czy w drugą stronę. A ja mówię o takiej osobie, która nie jest ani pracoholikiem, ani osobą nie radzącą sobie.
Zakładam, że mówię o osobie, która dąży do tego ideału sędziego, który wynika z kodeksu etyki sędziowskiej, i - co by wynikało z ostatniego orzecznictwa SN w sprawach dyscyplinarnych - musi dawać przykład także poza sądem czyli m.in. jako członek rodziny. A kwestia dobrego zdrowia, to też kwestia dbania o swoją pracę - bo sprawy same się nie zrobią w razie naszej choroby (coś o tym KRS pisał w ostatniej uchwale odnośnie okresowych badań sędziów).

A to, żeby sędziowie byli odpowiednio obciążeni pracą (i pracownicy też), to już dbać o to powinien MS, który przy okazji powinien pomyśleć nad lepszymi sposobami motywacji ludzi niż kij (bo to raczej na osoby inteligentne nie działa).

No właśnie! <brawo>

falkenstein napisał(a):I znowu okazuje się, ze rozwiązaniem problemu jest wprowadzenie limitu wpływu. Każdy dostaje 40 spraw miesięcznie. Jak zrobi wszystkie ma wolne. Jak się nie wyrabia to znaczy, że powinna się poprawić.

40 w C? Czy wszystko jak leci? Bo u nas na głowę zaczęło wpływać po 40 w C i - aby opanować wpływ - musiałabym wydawać 40 wyroków miesięcznie a to oznacza ok. 30 uzasów. Mniej więcej już to u nas tak wygląda i uważam, że to jest za dużo. Ludzie są coraz bardziej sfrustrowani i mają dość.
adela
Moderator
Moderator

Obrazy: 0

Postprzez falkenstein » sobota, 13 lipca 2013, 20:23

40 wszystkiego. sztuk. W moim przypadku byłoby to połowa tego co teraz. To najprostsze możliwe rozwiązanie... i przy ściśle losowym podziale kompletnie uczciwe
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez adela » sobota, 13 lipca 2013, 20:27

Tak. To jest spokojnie do ogarnięcia.
adela
Moderator
Moderator

Postprzez Oklahoma » sobota, 13 lipca 2013, 20:27

Mam pytanie: skąd wiecie, że MS to obciążenie liczy na podstawie zaległości a nie wpływu w poszczególnych sądach?
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » sobota, 13 lipca 2013, 20:29

falkenstein napisał(a):40 wszystkiego. sztuk. W moim przypadku byłoby to połowa tego co teraz. To najprostsze możliwe rozwiązanie... i przy ściśle losowym podziale kompletnie uczciwe

Razem z Nc, Co i Cps hmmm, pomarzyć :roll:
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mikael nordall » wtorek, 16 lipca 2013, 11:19

ludzka napisał(a):To prawda. Czy to jest do pomyślenia, żeby sekretarz albo starszy sekretarz nie potrafił pisać na komputerze w taki sposób, by protokołować na sesji? A jednak tacy pracownicy są w sądach. Oczywiście, kiedy są nabory na wolne etaty, to pisania na komputerze w stopniu przyzwoitym się wymaga, natomiast jakoś czasami nie dotyczy to tzw. starych pracowników. Co więcej, rzadko wymaga się od nich, by poprawili swoje umiejętności. A znam i taki przypadek, że pomimo napomnień pracownica niewiele robi w tym kierunku. Z ciekawością będę obserwować, czy i jakie będą konsekwencje.

Dopoki nie bylo wprowadzonej zasady, ze etat zwolniony jest oddawany do dyspozycji MS (faktycznie wiec jest zabierany) - taki nie rokujacy pracownik powinien zmienic prace. Teraz to w sumie nic bedzie z takimi przypadkami :/:
profil Śląskiego Oddziału SSP Iustitia
https://www.facebook.com/IustitiaKatowice/?ref=hl
mikael nordall
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez cezary » czwartek, 24 marca 2016, 10:24

Mam przed sobą pismo podpisane przez K. Petrynę z którego wynika, że ustalony na poziomie 2,5 parametr oznaczający liczbę etatów urzędników sądowych oraz innych pracowników przypadających na liczbę etatów sędziowskich i referendarskich decyzją Min. Sprawiedliwości z dnia 26 lutego 2016 roku nie będzie już stosowany dla potrzeb ustalania prawidłowej polityki etatowej w sądach rejonowych. Jednocześnie z tego pisma wynika, ze nowe zasady ustalania polityki zatrudniania w tym wartość nowego parametru zostaną przedstawione w trakcie narady z prezesami sądów apelacyjnych i okręgowych w Popowie w dniach 27-29 kwietnia br..
Ciekawe czy z to oznacza, że przy ustalaniu wysokości nowego parametru będziemy brali pod uwagę przede wszystkich ilość spraw przypadających na urzędnika?
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Postprzez ruda » czwartek, 24 marca 2016, 13:41

cezary , czy możesz dać namiar na tą decyzję...o tych parametrach..to dosyć ważna informacja..i czy dotyczy również SO? z góry dziękuję
ruda
VIP
VIP

Postprzez cezary » czwartek, 24 marca 2016, 13:49

pismo Pana Krzysztofa Petryny- Zastępcy Dyrek. Departamentu Sądów, Organizacji i Analiz Wym. Sprawiedliwości Nr DSO-VI-1020-1/16 z dnia 22 marca 2016r. W tym ostatnim piśmie, które powinno być już w waszych sądach powołano się na decyzję Ministra Sprawiedliwości z dnia 26 lutego 2016r., ale bez podania bliższych danych (Nr) dotyczących tej ostatniej decyzji.
Iniuriam ipse facias, ubi non vindices- Jeżeli nie zwalczasz niesprawiedliwości, sam ją popełniasz
cezary
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Niepoprawnym optymistą

Postprzez ruda » czwartek, 24 marca 2016, 13:56

dzięki wielkie
ruda
VIP
VIP

Postprzez Joasia » czwartek, 24 marca 2016, 18:23

Hm... Będę strzelać. Droga ku zadaniowości budżetowej? Grupa środków do dowolnego rozdziału pomiędzy pracowaników i środki trwałe? Liczone wedle spraw?
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » czwartek, 24 marca 2016, 18:49

Joasia napisał(a):Hm... Będę strzelać. Droga ku zadaniowości budżetowej? Grupa środków do dowolnego rozdziału pomiędzy pracowaników i środki trwałe? Liczone wedle spraw?

Kto wie... ;)
Ale jestem pewien jednego - wieloletnie liczenie jakiś tam sredniookresowych na sędziego itd. to była totalna porażka i bzdura.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez suzana22 » czwartek, 24 marca 2016, 20:18

Dreed napisał(a):
Joasia napisał(a):Hm... Będę strzelać. Droga ku zadaniowości budżetowej? Grupa środków do dowolnego rozdziału pomiędzy pracowaników i środki trwałe? Liczone wedle spraw?

Kto wie... ;)
Ale jestem pewien jednego - wieloletnie liczenie jakiś tam sredniookresowych na sędziego itd. to była totalna porażka i bzdura.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Czyli teraz liczenie jakichś tam średniookresowych na sprawę <mysli> W sumie obiektywniej, bo tych etatów sędziowskich na sąd było mocno po uważaniu, a spraw będzie, ile będzie :lol:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez rbk » niedziela, 27 marca 2016, 18:58

:cool:
cezary napisał(a):Mam przed sobą pismo podpisane przez K. Petrynę z którego wynika, że ustalony na poziomie 2,5 parametr oznaczający liczbę etatów urzędników sądowych oraz innych pracowników przypadających na liczbę etatów sędziowskich i referendarskich decyzją Min. Sprawiedliwości z dnia 26 lutego 2016 roku nie będzie już stosowany dla potrzeb ustalania prawidłowej polityki etatowej w sądach rejonowych. Jednocześnie z tego pisma wynika, ze nowe zasady ustalania polityki zatrudniania w tym wartość nowego parametru zostaną przedstawione w trakcie narady z prezesami sądów apelacyjnych i okręgowych w Popowie w dniach 27-29 kwietnia br..
Ciekawe czy z to oznacza, że przy ustalaniu wysokości nowego parametru będziemy brali pod uwagę przede wszystkich ilość spraw przypadających na urzędnika?

:cool: :cool: :cool:
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do Nowinki z MS...