Ministerstwo Statystyki - nowy portal Informator Statystyczn

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Ministerstwo Statystyki - nowy portal Informator Statystyczn

Postprzez koriolan » środa, 2 października 2013, 20:29

"Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło nowy portal - Informator Statystyczny Wymiaru Sprawiedliwości, za pomocą którego każdy będzie mógł zapoznać się z danymi statystycznymi dotyczącymi funkcjonowania polskiego systemu wymiaru sprawiedliwości.
Na portalu (pod adresem http://www.isws.ms.gov.pl) prezentowane są m.in. wybrane dobre praktyki wdrażane w wymiarze sprawiedliwości, wskaźniki, które pozwalają na szybkie, wizualne rankingowanie pracy sądów w poszczególnych obszarach apelacyjnych, a także dane umożliwiające porównanie działalności sądownictwa polskiego na tle innych krajów Unii Europejskiej.

Ponadto w Bazie statystycznej ISWS zostały udostępnione informacje statystyczne z zakresu działania jednostek podległych Ministrowi Sprawiedliwości. Poza danymi statystycznymi na portalu ISWS znajdują się także informacje o metodologii pozyskiwania informacji statystycznych przez Wydział Statystycznej Informacji Zarządczej w Departamencie Strategii i Deregulacji i procedura dostępu do gromadzonych zasobów"

Baaardzo przydatne narzędzie. Podział na tebeli, mapki słupki, kolorowe wykresy.

Myślę że to remedium na wszelkie bolączki wymiaru sprawiedliwości.
Ceterum censeo Carthaginem (MS) esse delendam...
koriolan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Ministerstwo Statystyki - nowy portal Informator Statyst

Postprzez Graffi » środa, 2 października 2013, 23:04

no cóż, Wymiaru Sprawiedliwości to nie uzdrowi, ale może GUS odciąży <mysli>
Graffi
Moderator
Moderator

Postprzez kropek » czwartek, 3 października 2013, 09:01

Przecież to wszystko było na http://www.bip.ms.gov.pl - działalność - statystyki, tylko dosyć schowane i takie mniej kolorowe :) ...
kropek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Yossarian » piątek, 4 października 2013, 14:45

A "sędziowie" z MS mogą powiedzieć - patrzcie to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo

http://tiny.pl/qqwx8
Yossarian
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mikael nordall » piątek, 4 października 2013, 23:13

kropek napisał(a):Przecież to wszystko było na http://www.bip.ms.gov.pl - działalność - statystyki, tylko dosyć schowane i takie mniej kolorowe :) ...

ale ladniej wyglada
profil Śląskiego Oddziału SSP Iustitia
https://www.facebook.com/IustitiaKatowice/?ref=hl
mikael nordall
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez markosciel » poniedziałek, 7 października 2013, 00:39

A do mnie miesiąc temu zawitałUrząd Statystyczny celem badania sposobu spędzania wolnegoczasu przez mieszkańców Europy :]

A jakżeśmy się z rodziną namęczyli celem ujednolicenia zeznań - to nasze <wysmiewacz> <wysmiewacz> <wysmiewacz>
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez BlueFire » poniedziałek, 7 października 2013, 15:37

markosciel napisał(a):A do mnie miesiąc temu zawitałUrząd Statystyczny celem badania sposobu spędzania wolnegoczasu przez mieszkańców Europy :]

A jakżeśmy się z rodziną namęczyli celem ujednolicenia zeznań - to nasze <wysmiewacz> <wysmiewacz> <wysmiewacz>

Mnie kiedyś badali przez sześć miesięcy pod kątem struktury wydatków gospodarstwa domowego. Wpisywałam wszystko skrupulatnie co do gumy do żucia. Po dwóch miesiącach "system" wypluł moje nazwisko jako kłamczucha, bo stwierdził, że przecież MUSZĘ na przykład kupować ziemniaki, a nie kupowałam, nie wykazywałam też wydatków na transport (paliwo, bilety). <bezradny> Musiałam pisać wyjaśnienia, chyba zostałam uznana za mało reprezentatywne gospodarstwo domowe <lol> Na koniec dostałam komplet ładnych ręczników z logo Urzędu Statystycznego i zegarek :>
"Może to wszystko dzieje się w laboratorium?
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » poniedziałek, 7 października 2013, 15:44

Jak to nie kupujesz ziemniaków???
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Morg » poniedziałek, 7 października 2013, 15:45

Ja też nie kupuję. Nie cierpię ich obierać... w zamian więc jem zwykle ryż albo kaszę.
„The courts must declare the sense of the law; and if they should be disposed to exercise WILL instead of JUDGMENT, the consequence would equally be the substitution of their pleasure to that of the legislative body.”
Morg
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez inger » poniedziałek, 7 października 2013, 23:49

za kilka lat badania takie jak u Blue będą zbędne. już na paragonach fiskalnych są dokładnie wyszczególnione towary, za parę lat będzie tylko pieniądz elektroniczny, systemy sklepowe i bankowe powiążą ze sobą, firmy komercyjne udostępnią je państwu - i klik klik - obywatel jak na tacy.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez BlueFire » środa, 9 października 2013, 19:46

inger napisał(a):za kilka lat badania takie jak u Blue będą zbędne. już na paragonach fiskalnych są dokładnie wyszczególnione towary, za parę lat będzie tylko pieniądz elektroniczny, systemy sklepowe i bankowe powiążą ze sobą, firmy komercyjne udostępnią je państwu - i klik klik - obywatel jak na tacy.

Poruszyłaś niezwykle ważny temat Inger, zastanawiający mnie już od dłuższego czasu.
1/ W tej chwili wszystkie dane ze wszelkich realizowanych w aptekach recept trafiają do głównego systemu NFZ, w związku z czym możliwe jest bez najmniejszego trudu - przy dostępie do tego systemu - ustalenie, jakie leki są nabywane na dane nazwisko/dla danej osoby. Zapytajcie zaprzyjaźnionego lekarza/lekarza w rodzinie. Tajemnicą Poliszynela jest, że wiedza ta wykorzystywana jest już w polityce, zwłaszcza była w cenie - myślałam, że nigdy tej frazy nie wypowiem - po katastrofie smoleńskiej.
2/ Do odtworzenia jest już w tej chwili struktura naszych zakupów, o ile płacimy kartą (miejsce, asortyment, częstotliwość). Szeroko rozumiane karty lojalnościowe - według moich obserwacji i podejrzeń - zaczynają także służyć do tworzenia indywidualnego profilu klienta i dostosowywania rodzaju ofert wszelkich produktów do jego potrzeb i preferencji.
3/ Z zagadnieniem "podsłuchu operacyjnego", jak sądzę, większość z Nas miała styczność w ten, czy inny sposób.
4/ O nieograniczonych możliwościach penetracji trzewi kompa osoby tak przeciętnie zinformatyzowanej, jak ja - nawet nie wspomnę. Też widziałam efekty.
Może to nawet zagadnienie na osobny temat - jak, gdzie i kiedy możemy być w demokratycznym Państwie inwigilowani i jakie są według Nas tego granice.
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez falkenstein » środa, 9 października 2013, 20:05

Można żartować sobie ale gdzieś czytałem, że system komputerowy dobierający oferty na podstawie dokonywanych zakupów rozpoznał, ze klientka jest w ciąży i zaproponował jej zniżkę na wyprawkę dla niemowlaka.
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez BlueFire » środa, 9 października 2013, 20:46

falkenstein napisał(a):Można żartować sobie ale gdzieś czytałem, że system komputerowy dobierający oferty na podstawie dokonywanych zakupów rozpoznał, ze klientka jest w ciąży i zaproponował jej zniżkę na wyprawkę dla niemowlaka.

Zgadza się Falki. Ani sobie teraz nie żartuję, ani też nie cierpię na zaburzenia prześladowcze. Stwierdzam możliwości pewnych systemów, na które zwrócili mi uwagę - w różnym czasie i w różnych okolicznościach - lekarz, bankowiec, dyrektor dużej sieci handlowej + autopsja. Z całą pewnością ostatnia oferta kredytu dla mnie, którego w ogóle nie potrzebuję - została ukształtowana na podstawie danych o moich wcześniejszych kontaktach z danym Bankiem (np. że nie znoszę pilnowania terminów, w związku z czym Bank sam tego dopilnuje ).
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez inger » piątek, 11 października 2013, 01:48

BlueFire napisał(a):Może to nawet zagadnienie na osobny temat - jak, gdzie i kiedy możemy być w demokratycznym Państwie inwigilowani i jakie są według Nas tego granice.

wydaje mi się, że rzeczywistość częściowo przekroczyła już wyobraźnię Orwella. swobodniej było w demokracji ludowej.
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Powrót do Nowinki z MS...