Minister poGowinowy

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Minister poGowinowy

Postprzez sebus » piątek, 26 września 2014, 11:20

Dred napisał(a):a trend krajowy to dodatkowo nagła choroba

http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,dk9x4

Za 80 czy 100% chorobowego <mysli>
sebus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » piątek, 26 września 2014, 17:08

K.Ierownik napisał(a):Jaro, ja w odróżnieniu od Ciebie nie wiem na razie zbyt dużo o pani Płatek. Nie jestem więc w stanie się o niej wypowiadać. <bezradny>

Ja wiem wystarczająco, aby móc sięŁ obawiać, że ta pani będzie propagować to co najgorsze, czyli lewctwo, feminizm i gender, dziękuję bardzo, bo to już tylko krok do tego, co jest w Niemczech z Jugendamtami włącznie.
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » piątek, 26 września 2014, 17:11

kzawislak napisał(a):
K.Ierownik napisał(a): Pani Płatek była ulubionym podmiotem lirycznym jara. ;)

wiem <milczek>

Jakoś mnie to dziwnym trafem nie bawi, ale nie bawi mnie dlatego, że uważam, że ta pani ze swoimi poglądami jest po prostu niebezpieczna, bo jakoś mi niespieszno, do "lewackiego raju".
A poza tym uważam, że tylko spłaszczenie struktury sądów powszechnych i zrównanie w statusie wszystkich sędziów sądów powszechnych są w stanie zmienić na lepsze polskie sądownictwo.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez karuzelka » piątek, 26 września 2014, 17:11

Dajmy już spokój Pani Profesor: po prostu się nie zgodzi, więc nie ma o czym dywagować. <stres>

edit
Jaro, odetnij się już. :mrgreen:
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez karuzelka » piątek, 26 września 2014, 17:23

A tu, proszę, jest obrończyni wiceministra Królikowskiego:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1670 ... BoxWiadTxt
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 26 września 2014, 17:28

karuzelka napisał(a):A tu, proszę, jest obrończyni wiceministra Królikowskiego:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1670 ... BoxWiadTxt

"Wielki prawnik"... :? a co to takiego? <mysli>
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Johnson » piątek, 26 września 2014, 17:30

suzana22 napisał(a):

To prawnik mężczyzna powyżej 185 cm i 110 kg a w przypadku kobiety powyżej 175 cm i 80 kg <rotfl>
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez K.Ierownik » piątek, 26 września 2014, 18:05

suzana22 napisał(a):
karuzelka napisał(a):A tu, proszę, jest obrończyni wiceministra Królikowskiego:

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103087,1670 ... BoxWiadTxt ... BoxWiadTxt

Wielki Prawnik to wielki obrońca dr. Chazana. <luzik>
K.Ierownik

Postprzez karuzelka » piątek, 26 września 2014, 18:24

Johnson napisał(a):
suzana22 napisał(a):

To prawnik mężczyzna powyżej 185 cm i 110 kg a w przypadku kobiety powyżej 175 cm i 80 kg <rotfl>

W przypadku kobiety to przesadziłeś/aś akurat! Spokojnie wystarczy powyżej 60 kg! <milczek>
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » piątek, 26 września 2014, 18:47

jaro, jeśli feminizm rozumiany jest jako równość płci, to jestem za.... :cool:

ps. to tak dla podtrzymania dyskusji :mrgreen: :-P
beta
Moderator
Moderator

Postprzez Joasia » piątek, 26 września 2014, 23:29

Przykro mi, ale napiszę to, co myślę.

To, co przeczytałam w tym wątku na temat prof. Królikowskiego - to po prostu straszne hejterstwo. Od tego na Onecie różni się tylko brakiem wulgaryzmów i poprawnością ortograficzną.

Oblat, katolik - bleee. Wielki prawnik - bo wysoki? Facet ma 36 lat i jest profesorem - wyśmiać. Wylądował w szpitalu, przeszedł zawał czy atak serca - ha ha, ale fajnie, a w ogóle to na pewno udawane.

Sędziowie dołączyli do chóru lewicowej medialnej nagonki.

Przerażające.

No cóż, życzę wszystkim karnistom, zachwyconym wywaleniem Królikowskiego, wielu sukcesów i zadowolenia przy prowadzeniu procesów na dotychczasowych zasadach, przy bierności i tumiwisizmie oskarżycieli, przy obstrukcji obrońców, i przy uchylanych po kilka razy wyrokach. Bo przecież to właśnie mamy od lat w prawie karnym - i przecież właśnie tego człowieka, który postanowił to zmienić, tak bardzo nie cierpicie.

Na razie Prokurator Generalny napisze prokuraturze nowy lepszy regulamin, wedle którego na pewno nadzór będzie zrównoważony i nie nadmierny, a liniowi prokuratorzy będą pracować lepiej i wydajniej. Następnie odroczy się wejście w życie nowelizacji karnych - żeby je jeszcze raz spokojnie przemyśleć i wyrzucić z nich te okropne amerykanizmy. Autorytety lansowane przez GW, Politykę i TokFM na pewno opracują lepsze kodeksy, kolejne w ich drodze zawodowej. Następnie je znowelizują 1287 razy, w tym około 30 jeszcze w okresie vacatio legis. I nastanie powszechna szczęśliwość, nieskażona duchem katolictwa.

Wiadomo oczywiście, że wśród sędziów poglądy lewicowo-liberalne są dominujące i mocno nadreprezentatywne w stosunku do ich zasięgu w społeczeństwie. Nie przypuszczałam jednak, że znajdą one na forum wyraz w aż takiej nagonce. Bardzo przykre.
Joasia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaro123 » sobota, 27 września 2014, 10:41

beta napisał(a):jaro, jeśli feminizm rozumiany jest jako równość płci, to jestem za.... :cool:

nie wiem, kto tak rozumie feminizm, na pewno nie feministki.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez jaro123 » sobota, 27 września 2014, 10:43

zgadzam się w całości z Joasią !!!
jaro123
VIP
VIP

Postprzez Johnson » sobota, 27 września 2014, 10:51

A to Ci niespodzianka :)

JA Tapatalk
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez promo » sobota, 27 września 2014, 11:19

A ja nie zgadzam się z oceną, że posty na temat Michała Królikowskiego to "straszne hejterstwo".
To bardzo surowa i niesprawiedliwa opinia.
Mam nadzieję, że nadal możemy na tym forum pisać wprost, co myślimy...

Ja również nie mam wątpliwości, że prof Królikowski nie powinien pozostać na swoim stanowisku... Wysłuchałam wielu jego wypowiedzi i - szanując prywatne poglądy - uważam, że nie nadaje się do służby publicznej... I tyle...
promo

Postprzez Dred » sobota, 27 września 2014, 12:35

zgadzam się z promo, ludzką , Łętowską i Winczorkiem!
Dred

Postprzez rbk » sobota, 27 września 2014, 12:53

Do Królikowskiego mam żal, że bronił "ciemnej strony mocy" przed Trybunałem ledwie przechodzi mi przez gardło słowo .... Konstytucyjnym. Zaprezentował kompletny bezkrytycyzm i polityczną infantylność. A teraz sam widzi ile warta jest walka o idee i zaprzedanie się złu. :cry:
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Odp: Minister poGowinowy

Postprzez inger » sobota, 27 września 2014, 13:41

mi się będzie zawsze kojarzył z tą wypowiedzią http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=463274
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » sobota, 27 września 2014, 13:59

Joasiu, a które konkretnie wypowiedzi w tym wątku świadczą o hejterstwie? Bo ja dostrzegam ironię sarkazm, ale nienawiści nie. A do Królikowskiego mam taki stosunek jak rbk i tak jak inger będę go pamiętam go z bezpardonowej krytyki SN.
amelius

Postprzez K.Ierownik » sobota, 27 września 2014, 14:04

Pisałem jasno tu i w innym pokrewnym temacie, że min. Królikowski nie nadaje się na urząd wiceministra z uwagi na to, że jako wysoki urzędnik ministerstwa sprawiedliwości jawnie podważa zasadę neutralności światopoglądowej naszego państwa. Twierdzi bezzasadnie, że konstytucja RP jest chrześcijańska. Nie zgadza się, że RP jest bezstronna w sprawach przekonań religijnych i nie może popierać ani preferować żadnych orientacji filozoficznych i światopoglądowych.
Te okoliczności dyskwalifikują go jako wiceministra.
W Polsce jest jednak rozdział kwestii wyznaniowych od władzy świeckiej i z tego powodu urzędnicy państwowi do wykonywania swoich obowiązków służbowych nie powinni mieszać jakiejkolwiek religii, także katolickiej.
Przy okazji zwróciłem uwagę na hipokryzję min. Królikowskiego ślubującego benedyktyńską pokorę, bo czego jak czego, ale pokory i szacunku dla innych ludzi to ma zdecydowanie deficyt, o czym przekonałem się osobiście podczas bezpośredniego spotkania.
Jeśli na tym polega hejterstwo, to świat jest lepszy niż myślałem. :D
K.Ierownik

Postprzez kzawislak » sobota, 27 września 2014, 17:25

jaro123 napisał(a):
beta napisał(a):jaro, jeśli feminizm rozumiany jest jako równość płci, to jestem za.... :cool:

nie wiem, kto tak rozumie feminizm, na pewno nie feministki.

zapewne jako feministka wiesz o czym piszesz <luzik>

@Joasiu, a tak z ciekawości - bo nic tym nie napisałaś - sposób pisania w tym miejscu o prof. M. Płatek też Ciebie zbulwersował?
kzawislak

Postprzez jaro123 » niedziela, 28 września 2014, 08:59

ludzka napisał(a):Na szczęście ci z nas, którzy uważają, że były wiceminister wykorzystywał funkcję publiczną do propagowania i narzucania własnego światopoglądu stoją w jednym szeregu z profesorami Ewą Łętowską i Piotrem Winczorkiem...

Państwo profesorowie natomiast swojego światopoglądu nie narzucają.... no rzeczywiście, jak mogłem tego nie zauważyć, Obiektywni i bezstronni i neutralni światopoglądowo, szczególnie w wykładni tzw. klauzuli sumienia.... To nic, że obrońców życia nienarodzonego pani profesor nazywa"integrystami", to z pewnością naukowy i prawniczy neutralny światopoglądowo termin. Taką samą neutralność daje się zauważyć w kolejnym, stwierdzeniu pani prof. o "kroczącej ekspansji pretensji i roszczeń Kościoła", albo taki kwiatek na tym samym blogu:
"Obecne intensywne i nieproporcjonalne roszczenia światopoglądowe w kulturze, edukacji, medycynie są opatrywane tezą o konieczności podporządkowania polskiego prawa wykładni zgodnej ze światopoglądem katolickim – i to w ortodoksyjnym wydaniu. Oraz uzupełniane przekonaniem o konieczności podporządkowania się jej tych, „którzy nie podzielają tej wiary” – aby odwołać się do terminologii pluralistycznej preambuły ustawy zasadniczej."

Rzeczywiście nie po drodze mi z takimi autorytetami moralnymi. Te ostatnie wypowiedzi pochodzą ze znamiennego nazwą blogu:
"Kościół katolicki pod pręgierzem. Blog poświęcony nieszczęściom i szkodom związanym z działalnością Kościoła katolickiego"
http://kkpp.blox.pl/html
Więc wiadomo, jakie źródło ma ta neutralność światopoglądowa pani profesor.
jaro123
VIP
VIP

Postprzez K.Ierownik » niedziela, 28 września 2014, 13:49

A powiedz jaro, można być katolikiem i podzielać przytoczone przez Ciebie poglądy pani prof. co do zawłaszczania przestrzeni publicznej przez kościół katolicki? Albo też krytykować min. Królikowskiego za jego publiczne wypowiedzi o braku prawa do aborcji, akcji deklaracji wiary, o prymacie prawa naturalnego nad stanowionym, podważaniu świeckości naszego państwa czy uznawaniu Chazana za męczennika za wiarę?
K.Ierownik

Postprzez Dred » niedziela, 28 września 2014, 16:14

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... kiego.html

Przecież bez ustawy można sobie inwokację mówić w domu do woli...
Dred

Postprzez Dred » niedziela, 28 września 2014, 16:33

Dred

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowinki z MS...