Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeniu...

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeniu...

Postprzez karuzelka » wtorek, 24 lutego 2015, 00:05

Mamy już to dno i nie opowiadajmy, że dno jakieś musimy osiągnąć! :(
Dno po prostu już jest i to tyle z moje strony.
karuzelka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » wtorek, 24 lutego 2015, 08:44

andrzej74 napisał(a):śmiem twierdzić iż musimy osiągnąć dno aby się podnieść, nikt inny bardziej jak nasze szanowne koleżeństwo, nie stron, pełnomocnicy, irytuje mnie w codziennej pracy /z pominięciem szacownego Forum/.

Nie będzie żadnego podnoszenia. Starsi mają wszystko w d...., a młodsi ? Sądzenie do końca życia w nienormowanym czasie za 7,5 tys miesięcznie. W jakim korpo odstaliby takie warunki ? Po ośmiu latach bycia asystentem i 12 konkursach za sobą ?

Stary nawet jakby od jutra wszedł w życie przepis, że każdy wyrok musisz konsultować w MS i możesz wydać po uzyskaniu pisemnej zgody to odpowiedzią byłoby tylko wzruszenie ramion.
ropuch

Postprzez andrzej74 » wtorek, 24 lutego 2015, 09:05

ropuch napisał(a):
andrzej74 napisał(a):śmiem twierdzić iż musimy osiągnąć dno aby się podnieść, nikt inny bardziej jak nasze szanowne koleżeństwo, nie stron, pełnomocnicy, irytuje mnie w codziennej pracy /z pominięciem szacownego Forum/.

Nie będzie żadnego podnoszenia. Starsi mają wszystko w d...., a młodsi ? Sądzenie do końca życia w nienormowanym czasie za 7,5 tys miesięcznie. W jakim korpo odstaliby takie warunki ? Po ośmiu latach bycia asystentem i 12 konkursach za sobą ?

Stary nawet jakby od jutra wszedł w życie przepis, że każdy wyroku musisz konsultować w MS i możesz wydać po uzyskaniu pisemnej zgody to odpowiedzią byłoby tylko wzruszenie ramion.

Smutme to ropuchu ale prawdziwe do bólu, tak więc zostala nas garsta i wyginiemy jak te, no, mamuty...
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » wtorek, 24 lutego 2015, 09:56

ropuch napisał(a):Stary nawet jakby od jutra wszedł w życie przepis, że każdy wyroku musisz konsultować w MS i możesz wydać po uzyskaniu pisemnej zgody to odpowiedzią byłoby tylko wzruszenie ramion.

A po wejściu w życie staraliby się do tego przepisu dostosować. I koniecznie żeby wyjść o 15 - tej.

W związku z tym należy sobie zadać pytanie, co my tu robimy?

...tymczasem idę na sesję.
amelius

Postprzez Vilgefortz » wtorek, 24 lutego 2015, 19:05

Trybunał Konstytucyjny pragnie jednak zwrócić uwagę, że wieloletni brak waloryzacji wynagrodzeń pracowników sądów i prokuratur oraz kuratorów sądowych budzi niepokój z punktu widzenia realizacji zasad i wartości konstytucyjnych. :shock:
Justitias vestras judicabo.
Vilgefortz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » wtorek, 24 lutego 2015, 19:30

ostatnio, co tylko włączę telewizor, to wszyscy wyrażają "zaniepokojenie" - np. sytuacją na Ukrainie.
Dla mnie, wyrażanie takiego zaniepokojenia, to jest jasny przekaz, że dana sytuacja daną osobę przerasta.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez zeet » środa, 25 lutego 2015, 19:12

ropuch napisał(a):

Stary nawet jakby od jutra wszedł w życie przepis, że każdy wyroku musisz konsultować w MS i możesz wydać po uzyskaniu pisemnej zgody to odpowiedzią byłoby tylko wzruszenie ramion.

p.... bzdury.(sorry) W moim okręgu ja i jeszcze jeden sędzią wydawaliśmy orzeczenia w oparciu o Konstytucje. A sądzimy już po 30 lat. Żaden inny nie nie stosował Konstytucji wprost. Od młodych słyszę "ale przecież jest przepis" To młodzi boją się własnego cienia. Bo prezes spojrzy krzywo. Bo nie dostanę stołka, awansu. To starzy się stawiają i dlatego dalej są w SR.
zeet
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 25 lutego 2015, 19:16

Ale ropuch właśnie generalnie pisze o "młodych"Jego zdaniem starsi tylko mają to w d... :)
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez ropuch » czwartek, 26 lutego 2015, 08:48

I w dodatku moja wypowiedź nie dotyczyła sfery orzekania ...
ropuch

Postprzez marciano » piątek, 27 lutego 2015, 18:38

I moja skarga do ETPCz uznana za niedopuszczalną.

A swoją drogą szanuje się ten sąd - zero uzasadnienia. Niedopuszczalna i koniec. I grozi że nawet korespondować ze mną nie będzie :evil:
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » piątek, 27 lutego 2015, 21:54

marciano napisał(a):I moja skarga do ETPCz uznana za niedopuszczalną.

A swoją drogą szanuje się ten sąd - zero uzasadnienia. Niedopuszczalna i koniec. I grozi że nawet korespondować ze mną nie będzie :evil:

Zachowaj ten dokument. Jak w końcu doprowadzą nas do palenia opon, to żeby nikt nie miał pretensji, że legalna droga nie wyczerpana :mrgreen:

jakie jest nazwisko sędziego, który odmówił wydania wyroku?
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez marciano » sobota, 28 lutego 2015, 15:48

iga napisał(a):
marciano napisał(a):I moja skarga do ETPCz uznana za niedopuszczalną.

Zachowaj ten dokument. Jak w końcu doprowadzą nas do palenia opon, to żeby nikt nie miał pretensji, że legalna droga nie wyczerpana :mrgreen:

jakie jest nazwisko sędziego, który odmówił wydania wyroku?

Jutro napisze bo jestem poza domem ale chyba ten sam o ktorym ktoś juź tu pisał.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » niedziela, 1 marca 2015, 14:39

Sędzia L. Bianku?
amelius

Postprzez marciano » niedziela, 1 marca 2015, 19:27

Właśnie sprawdziłem - sędzia L. Bianku.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 2 marca 2015, 20:02

u mnie to samo - sędzia L.Bianku. Z Albanii. Decyzja wiadoma.

wygląda na to, że - jak mawiał klasyk - " Trybunał istnieje tylko teoretycznie" :>

wydaje mi się, że trzeba omówić sprawę na najbliższym posiedzeniu EAJ
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez marciano » poniedziałek, 2 marca 2015, 20:12

Ciekawe czy ten sędzia rozpoznawał wszystkie skargi czy tylko jakąś część, która spłynęła w określonym czasie. Ja swoją pisałem dość późno, pewnie jako jeden z ostatnich - nadana 10 lipca 2014r.
marciano
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » poniedziałek, 2 marca 2015, 20:15

moja dotarła do Trybunału 28 marca 2014 a została "rozpoznana" 5.02.2015
iga
Global Moderator
Global Moderator

Re: Odp: Trybunał Konstytucyjny zdecyduje o naszym zamrożeni

Postprzez inger » poniedziałek, 2 marca 2015, 21:53

ależ tempo :shock:
inger
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez pioter » poniedziałek, 2 marca 2015, 22:55

I pewnie nawet skarga na przewłokę nie przysługuje ...
pioter
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez zulus » wtorek, 3 marca 2015, 19:18

Wklejam jako ciekawostkę:

http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunik ... by-celnej/

Celnicy zdaniem TK powinni mieć prawo do emerytur mundurowych. Ciekawy wyrok pod kątem kilometrówki. Celnicy mają też prawo do 100% L4.
zulus
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez andlot5 » wtorek, 3 marca 2015, 19:56

<brawo>
zeet napisał(a):
ropuch napisał(a):

p.... bzdury.(sorry) W moim okręgu ja i jeszcze jeden sędzią wydawaliśmy orzeczenia w oparciu o Konstytucje. A sądzimy już po 30 lat. Żaden inny nie nie stosował Konstytucji wprost. Od młodych słyszę "ale przecież jest przepis" To młodzi boją się własnego cienia. Bo prezes spojrzy krzywo. Bo nie dostanę stołka, awansu. To starzy się stawiają i dlatego dalej są w SR.

taki jeden z 25 letnim stażem w SR
andlot5
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez witoldw1 » wtorek, 3 marca 2015, 20:56

zulus napisał(a):Wklejam jako ciekawostkę:

http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunik ... by-celnej/

Celnicy zdaniem TK powinni mieć prawo do emerytur mundurowych. Ciekawy wyrok pod kątem kilometrówki. Celnicy mają też prawo do 100% L4.

Chyba nie sądzisz ,że TK uzna ,że zasady dotyczące tak odpowiedzialnej ,ciężko pracującej i istotnej dla Ojczyzny służby jaką jest służba celna , mogą mieć zastosowanie do takiej głupiej i leniwej hołoty jak sędziowie. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. :evil:
witoldw1
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez woland_blacha » wtorek, 3 marca 2015, 21:08

witoldw1 napisał(a):
zulus napisał(a):Wklejam jako ciekawostkę:

http://trybunal.gov.pl/rozprawy/komunik ... by-celnej/ ... by-celnej/

Chyba nie sądzisz ,że TK uzna ,że zasady dotyczące tak odpowiedzialnej ,ciężko pracującej i istotnej dla Ojczyzny służby jaką jest służba celna , mogą mieć zastosowanie do takiej głupiej i leniwej hołoty jak sędziowie. Trzeba znać swoje miejsce w szeregu. :evil:

Trafna diagnoza

"To wybór, a nie przypadek, decyduje o naszym przeznaczeniu. Sami musimy zdecydować, ile jesteśmy warci, jaką rolę odgrywamy w świecie i jaki sens nadamy swemu życiu." R.Brett
woland_blacha

Postprzez Adomas » czwartek, 5 marca 2015, 11:29

12 marca odbędzie się konferencja Prezesa TK transmitowana online

Uwaga! Będzie to pierwsza konferencja transmitowana online. Internauci będą też mogli zadać pytanie na omawiany temat, pisząc na adres poczty elektronicznej: konferencja@trybunal.gov.pl.

ZASADY UDZIAŁU INTERNAUTÓW W KONFERENCJACH TRANSMITOWANYCH ONLINE

1. Internauci mogą brać udział w konferencjach zadając pytania w języku polskim, w formie pisemnej, na adres poczty elektronicznej: konferencja@trybunal.gov.pl.

2. Pytania mogą być nadsyłane najwcześniej 7 dni przed terminem konferencji oraz w czasie trwania konferencji.

3. O kolejności zadawania pytań decyduje Zespół Prasy i Informacji, zaś w trakcie trwania konferencji, prowadzący konferencję.

4. Nie będą uwzględniane pytania niezwiązane z tematem konferencji oraz w sprawach indywidualnych. Przedmiotem pytań nie może być uzyskanie porady prawnej lub interpretacja przepisów.

5. Zespół Prasy i Informacji zastrzega sobie możliwość niezadania pytania spełniającego warunki określone w pkt 1, 2 i 3, jeżeli nie pozwolą na to ramy czasowe, albo przebieg konferencji.

6. Na wiadomości nadsyłane na adres: konferencja@trybunal.gov.pl nie będzie udzielana indywidualna odpowiedź
.

Może warto zadać parę pytań Prezesowi TK ?
Adomas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!