Ubezpieczenie L 4. Znowu 100 %

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Ubezpieczenie L 4. Znowu 100 %

Postprzez KOP » czwartek, 12 marca 2015, 19:05

http://www.prokuratura-zz.pl/jestes-na- ... grodzenia/

Rada Główna Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP jest partnerem projektu ubezpieczenia prokuratorów i sędziów na wypadek choroby w związku z obniżeniem wynagrodzenia w czasie L4 do 80 %. Ubezpieczyciel będzie zwracał różnicę między 100, a 80 % przez 3 miesiące w roku. Pakiety rozszerzone przewidują ochronę w przypadku opieki nad chorym dzieckiem, polisę NW oraz ubezpieczenie od uszczerbku na zdrowiu i za pobyt w szpitalu. Poniżej krótka prezentacja z instrukcją zawarcia umowy on line. Zapraszamy na stronę https://ubezpieczeniel4.pl/. Obecnie trwają pracę nad ofertą dla pracowników administracji i obsługi.
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Re: Ubezpieczenie L 4. Znowu 100 %

Postprzez Olga » czwartek, 12 marca 2015, 21:52

Wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela ( §6)
czyni ta polisę atrakcyjna wyłącznie dla osób bardzo młodych, bardzo zdrowych ... i to nie zawsze . Radzę dokładnie przeczytać warunki.

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk
Olga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Fermin » czwartek, 12 marca 2015, 23:10

Problem tkwi w tym, że ta oferta obejmuje poza samym ubezpieczeniem krótkotrwałej niezdolności do pracy również ryzyka ubezpieczeniowe, na które już mamy w pracy zbiorowe polisy, czyli dodatkowo płacilibyśmy za coś, co już mamy. Tamte polisy - w przypadkach wielu sądów - były zawierane w ramach zamówień centralnych na okres 3 lat, a np. w przypadku mojego sądu gdzie mamy inną polisę, to po jej wygaśnięciu automatycznie przechodzimy pod te polisy zamówione centralnie.
U mnie w sądzie jest duże zainteresowanie polisami, ale chodziło tylko o ubezpieczenie niezdolności do pracy w ramach wyrównania do 100%, a nie o zawarcie kolejnej polisy na życie czy NNW.
Nie dość, że trzeba dokładnie przeczytać warunki, to trzeba to odnieść do tego, co już mamy uregulowane innymi umowami ubezpieczenia.
Fermin
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez KOP » piątek, 13 marca 2015, 08:53

Nie ma takiej polisy która byłaby idealna. Jej wadą jest to, że choroby stwierdzone przed okresem ochrony jako przyczyna L 4 nie wchodzą w zakres. 2 warianty podstawowe to tylko L4. Kolejne zawierają NW i uszczerbek. Szczerze mówiąc w tej chwili jest to najlepsze rozwiązanie. U nas dużo osób wypowiada poprzednie polisy bo w tej ma L 4. Miesiąc na L4 to minimum 1600 mniej, a składka roczna to 500 zł. Zwraca się przy 10-dniowym l4.
KOP
VIP
VIP

Postprzez Dreed » piątek, 13 marca 2015, 14:26

Tylko w OWU zastrzegają sobie zmianę stawek za rok i w ciemno obstawiam, że kalkulacja kosztów wyjdzie źle.

U mnie jest spore zainteresowane ale podobnie jak Fermin tylko L4.
:)
Natomiast reszta to wybacz KOP ale jest cieniutka. :)
"Staramy się być prawdziwi, mili i przyjaźni dla ludzi, ale czasem zdarzają się osoby, które potrafią to wykorzystać." -
Layne Staley
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez KOP » piątek, 13 marca 2015, 17:05

Ja nie zamierzam tego reklamować ;). Taki produkt się pojawił. Nasi zaprzyjaźnieni brookerzy robili rozeznanie, czy ktoś zaoferuje coś więcej. Żadne towarzystwo nie wyraziło zainteresowania.

U nie dziś analizowano polisę PZU, z której dużo osób korzysta. Wszystkie warunki gorsze poza tym, że w tym produkcie nie ma ubezpieczenia na wypadek śmierci rodziców i teściów.

Jeśli stawki pójdą w górę to można zawsze zrezygnować. Moim zdaniem prawdopodobieństwo skorzystania z tego jest wysokie. Wystarczy 10 dni na L4 i składka się zwraca.
KOP
VIP
VIP

Postprzez Olga » piątek, 13 marca 2015, 21:01

Ubezpieczyciel ma wgląd w dokumenty medyczne : przy samych tylko objawach choroby , które wystąpiły wcześniej ( niepotrzebne nawet rozpoznanie i nazwanie choroby) nie wypłaca ubezp . z L 4

Olga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » sobota, 14 marca 2015, 09:47

na szybko jak przeczytałam to zanim podpiszecie zwróćcie szczególną uwagę na:
par. 2 pkt. 24 definicję nieszczęsliwego wypadku (tylko przyczyna zewnętrzna)
par. 2 pkt. 40 pobyt w szpitalu – pobyt na oddziale szpitalnym służący przywracaniu lub poprawie stanu zdrowia Ubezpieczonego spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem lub chorobą, trwający przez okres co najmniej trzech dni (czyli tylko pobyty w zw. z
- nieszczęśliwym wypadkiem - j.w zatem tylko przyczyna zewnętrzna i w dodatku tylko stricte "szpitale" odpadają wszystkie rehabilitacyjne - i tu uwaga bo niektóre szpitale mają osobne oddziały szpitalne i wtedy może być kłopot - policjanci w ubezp. grupoowych mają bardzo szerokie pojęcie szpitala - mozna zaczerpnąc wzór
- chorobą - definicja ok ale uwaga par 3 .... choroby, której pierwsze objawy wystąpiły w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej lub która została zdiagnozowana w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej, a także utrata stałego źródła dochodu wskutek utraty pracy, która miała miejsce w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej.
ZAK
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez mati » środa, 25 marca 2015, 16:35

Ja jestem w tanie spoczynku i był problem- bo PZU tam gdzie jesteśmy ubezpieczeni grupowo - traktuje nas jako emerytów i nie ma znaczenia ,że nie masz jeszcze 60 lat (tak jest w moim przypadku) nie ma dobrych warunków ubezpieczenia.
Kwota max- do ubezpieczenia na wypadek śmierci to zaledwie 6.500zł!!!!!!!!!!!!
Nie ma innych opcji, ani wariantów np.śmierć ojca,teściów,pobyt w szpitalu.
Szukałam innych ubezpieczycieli - i tu dobre warunki są w Allianz-ale musisz być zdrowy i GSU.
Podobne warunki.
Podwójne ubezpieczenie niczemu nie stoi na przeszkodzie ,a mamy w przyszłości jakieś zabezpieczenie.
mati
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez KOP » piątek, 27 marca 2015, 16:10

KOP
VIP
VIP

Postprzez Olga » piątek, 27 marca 2015, 16:50

Osoby młode i zdrowe mogą śmiało korzystać z ubezpieczenia

Olga
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez KOP » wtorek, 8 grudnia 2015, 10:30

KOP
VIP
VIP

Postprzez beta » wtorek, 8 grudnia 2015, 23:14

gdzieś czytałam, że mundurowym może przywrócą 100% chorobowego....ciekawe, czy i tym razem podepną sędziów, czy już do podniesienia zasiłku chorobowego do mundurowych nie będziemy należeli... <mysli>
beta
Moderator
Moderator

Postprzez TGC » wtorek, 8 grudnia 2015, 23:22

beta napisał(a):gdzieś czytałam, że mundurowym może przywrócą 100% chorobowego....ciekawe, czy i tym razem podepną sędziów, czy już do podniesienia zasiłku chorobowego do mundurowych nie będziemy należeli... <mysli>

A jak podepną, to nam przestanie przeszkadzać demolowanie TK.
A jak jeszcze przywrócą awanse poziome, skrócą wiek emerytalny, wprowadzą wielkomiejski i matysiaka uczynią trzytysiakiem to nie będzie nam przeszkadzać, że wola Narodu stoi ponad prawem.
TGC
VIP
VIP

Postprzez beta » wtorek, 8 grudnia 2015, 23:43

żarty się Ciebie trzymają ... ;)
beta
Moderator
Moderator

Postprzez beta » wtorek, 8 grudnia 2015, 23:44

choć trzytysiak brzmi kusząco :mrgreen: :mrgreen:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez TGC » środa, 9 grudnia 2015, 00:33

Przepraszam, jeśli to zabrzmiało jak osobista złośliwość. Zupełnie nie takie miałem intencje.
Po prostu tak mnie nagle naszła myśl, że po wprowadzeniu Dobrej Zmiany do TK nowa Wadza Najwyższa niekoniecznie zacznie walczyć z sądami powszechnymi. Może prościej będzie przekupić sędziów i tak przekonać większość z nich do akceptacji wszelkich innych Dobrych Zmian.
TGC
VIP
VIP

Postprzez domianiuk » środa, 9 grudnia 2015, 11:23

Na razie to planują podobno zabrać budżetówce, a więc i nam, stażowe za wysługę lat.
domianiuk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gonzo » środa, 9 grudnia 2015, 23:16

Z czegoś te pięć stów na dziecko trzeba będzie wypłacać. Coś też słyszałem o skasowaniu trzynastek, ale to na razie plotki A trzytysiak ładnie brzmi, chociaż moim zdaniem marchewki dla nas nie będzie, będzie kij
Zwięzłość jest siostrą talentu - Anton Pawłowicz Czechow
gonzo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: cywilistą

Postprzez krysia59 » czwartek, 10 grudnia 2015, 09:01

Z tego co słyszałam to tzw trzynastki mają być wliczone do miesięcznego wynagrodzenia ale moja dyrektor finansowa orzekła że i tak na tym stracimy , co do dodatku stażowego nie słyszałam nic i nie wiem skąd macie takie informacje.
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Graża » wtorek, 29 grudnia 2015, 16:11

domianiuk napisał(a):Na razie to planują podobno zabrać budżetówce, a więc i nam, stażowe za wysługę lat.

chyba na razie nie. w projekcie nowej ustawy o Prokuraturze zachowano stażowe jak i nagrody jubileuszowe.
Jak mawiają daltoniści: Życie jest jak tęcza - raz białe, raz czarne..
Graża
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » wtorek, 29 grudnia 2015, 22:23

a ja to proponuję, żeby w ogóle zabrać sędziom uposażenie, nie tylko dodatek stażowy.... w końcu jest to służba... :twisted:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez kzawislak » wtorek, 29 grudnia 2015, 22:37

a ja bym publicznie tego nie proponowała <milczek>
kzawislak

Postprzez sponn » wtorek, 29 grudnia 2015, 22:50

kzawislak napisał(a):a ja bym publicznie tego nie proponowała <milczek>

Potem w uzasadnieniu projektu posłowie napiszą ze wsłuchując się w głos sędziów, którzy sami zrezygnowali z wynagrodzeń, urzeczywistniamy ich prośby.. czyniąc to oczywiście z prawdziwym bólem. Niemniej jednak doceniamy ich wkład do budżetu, który umożliwi nam przekazanie po 550 na dziecko
sponn
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez gonzo » wtorek, 29 grudnia 2015, 23:01

Oczywiście, powiedzą że środowisko podeszło do tematu z dużym zrozumieniem. Ostatnio boje się cokolwiek napisać, nawet najbardziej absurdalnego, bo za kilka dni możemy przeczytać o tym w gazetach
Zwięzłość jest siostrą talentu - Anton Pawłowicz Czechow
gonzo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: cywilistą

Następna strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!