Podziękowania dla Pana Prezydenta

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Podziękowania dla Pana Prezydenta

Postprzez Dreed » poniedziałek, 7 lipca 2008, 13:35

Mając na uwadze dochodzące mnie głosy, iż powinnismy podziękować Panu Prezydentowi za jego decyzję, a w szczególności za uzasadnienie odmowy podpisania ustawy poniżej zamieszczam wzór podziekowań !!!!
Osoby chcące się przyłączyć, mogą wysłać na następujący adres:

Podziekowania nalezy wysyłac na adres:

Kancelaria Prezydenta RP
ul. Wiejska 10,
00-902 Warszawa

Istnieje również sposób mailowy, ale jednak zachęcam do korzystania z formy listowej.

listy@prezydent.pl

Oto wzór, ktory nalezy skopiować do dowolnego edytora tekstu, ładnie wyjustować, podpisać się i wysyłać. Naprawdę uważam, że za dobry prognostyk na przysżłośc wypadałoby podziekować !!!

Szanowny Panie Prezydencie,

Znacząca większość środowiska sędziowskiego z wielkim zadowoleniem odebrała odmowę podpisania przez Pana Prezydenta ustawy z dnia 25 czerwca 2008 r. zmieniającej ustawę o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych ustaw, ustawę o prokuraturze oraz ustawę – Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Z szacunkiem i pełną akceptacją odnosimy się do zastrzeżeń jakie zawarł pan Prezydent w uzasadnieniu swej decyzji. W pełni podzielamy Pana obawy o los wymiaru sprawiedliwości, zważywszy, że ani oczywista dyskryminacja sędziów ani ewidentne łamanie konstytucji nie stanowią dla władzy ustawodawczej przeszkody w działaniach prowadzących bezpośrednio do pogłębiania się deprecjacji władzy sądowniczej względem pozostałych władz.
Zauważamy, że problemy sędziów Rzeczypospolitej Polskiej są Panu Prezydentowi doskonale znane, a dobro polskiego wymiaru sprawiedliwości leży Panu na sercu.

Chcemy wierzyć, że decyzja Pana Prezydenta, jako strażnika Konstytucji RP, zapoczątkuje szeroką dyskusję, ponad podziałami politycznymi, nad głęboką i rzeczywistą reformą ustroju sądów powszechnych oraz doprowadzi do konkretnych rozwiązań legislacyjnych dostosowujących pozycję, warunki pracy oraz wynagrodzenia sędziów do wzorców konstytucyjnych oraz standardów europejskich.

Z wyrazami szacunku
Jan Nowak
Sędzia Sądu .....
Ostatnio edytowano piątek, 14 listopada 2008, 12:43 przez Dreed, łącznie edytowano 1 raz
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez espanol » poniedziałek, 7 lipca 2008, 13:39

Wysyłamy....... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
espanol

Postprzez Dreed » poniedziałek, 7 lipca 2008, 14:00

Oczywiście, każdy z nas decyduje w jakiej formie bierze udział w podziękowaniach.... :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez ossa » poniedziałek, 7 lipca 2008, 14:07

Co by nie było kultura obowiązuje!
ossa
VIP
VIP

Postprzez Marta Radziwon » poniedziałek, 7 lipca 2008, 14:26

Byłabym ostrożna z tymi podziękowaniami. W mojej ocenie zasada "ograniczonego zaufania" powinna być brana pod uwagę. Oby w przyszłości te nasze listy nie zostały propagandowo wykorzytane jako akceptacja dla innych decyzji ( politycznych) głowy państwa. To moja osobista opinia, co oczywiście nie umniejsza aktualnej roli Prezydenta wobec różnych form naszego protestu. Jak napisał ossa "kultura obowiązuje", ale jednak z tymi listami byłabym ostrożna.
Marta Radziwon

Postprzez Dreed » poniedziałek, 7 lipca 2008, 16:35

Podziękowania powstały w wyniku padających na forum sugestii. Oczywiście - kazdy decyduje za siebei. Podziękowania nie są gloryfikacją, a jedynie uznaniem dla słusznego uzasadnienia :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Postprzez tujs » poniedziałek, 7 lipca 2008, 22:25

Podziękowanie jest bardzo wyważone i jest uznaniem dla Głowy Państwa - reprezentanta władzy wykonawczej za konkretne stanowisko w przedmiocie przedstawicieli III władzy w demokratycznym państwie prawnym.

My apolityczni sędziowie nie kierujemy się zatem sympatiami i antypatiami politycznymi tylko racją szeroko rozumianego dobra wymiaru sprawiedliwości, stąd skoro Prezydent uwzględnił NASZ GŁOS, na co wyraźnie wskazuje treść uzasadnienia jego stanowiska w sprawie weta, to wypada nam po prostu podziękować
tujs

Postprzez iga » poniedziałek, 7 lipca 2008, 22:31

wysłane - bez dwóch zdań
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez doctor » wtorek, 8 lipca 2008, 00:12

Teza zgodnie z którą "problemy sędziów Rzeczypospolitej Polskiej są Panu Prezydentowi doskonale znane, a dobro polskiego wymiaru sprawiedliwości leży Panu na sercu" jest jednak nazbyt śmiała (w sensie - oderwana od rzeczywistości), a przynajmniej - jak dotąd, a minęła właśnie połowa kadencji - nie poparta żadnymi działaniami Pana Prezydenta.

Proponuję zatem zmianę tego zdania na następujące: "Decyzja Pana Prezydenta pozwala niektórym z nas mieć nadzieję, że problemy sędziów Rzeczypospolitej Polskiej są Panu Prezydentowi doskonale znane, a dobro polskiego wymiaru sprawiedliwości leży Panu na sercu"
doctor

Postprzez filozof » wtorek, 8 lipca 2008, 09:33

Wysłałem mejlem.
filozof
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez pio » wtorek, 8 lipca 2008, 10:21

Prezydent stoi m.in. na straży prawa. Wetując wypełnił, więc swój podstawowy obowiązek. W takiej sytuacji uważam, że podziękowania są do zaakceptowania, jednakże z uwagi na zasadę trójpodziału władzy, raczej niewskazane. Ja nic nie wysyłam.
pio

Postprzez Darkside » wtorek, 8 lipca 2008, 10:29

Co do zasady nie odbieram nikomu prawa do wysyłania podziękowań.

Chcę zwrócić uwagę tylko na jeden drobiazg. Prezydent stoi na straży konstytucji. Zawetowanie tego bubla ustawowego było jego obowiązkiem. Skoro już to zrobił, oznacza dla mnie jedynie to, że przyzwoicie wywiązał się ze swojego obowiązku jako jak już pisałem strażnika konstytucji.
Dyskusyjne jest zatem dla mnie dziękowanie w takiej sytuacji komuś kto dobrze wykonał swoją pracę.
Idąc w tym kierunku to każdy z nas wydający słuszny i sprawiedliwy wyrok również powinien oczekiwać podziękowań od stron :???:
A prokuratorowi mam dziękować za dobrze napisany a.o.
:???: :???:

Bez przesadyzmu, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

Gdy weto prezydenta nie zostało odrzucone to czy mamy dziękować wszystkim posłom, którzy zagłosują przeciw.
Darkside

Postprzez pio » wtorek, 8 lipca 2008, 10:46

o to chodzi Darkside - dlaczego zawsze mamy być uniżeni?! Wystarczy, że poniżają nas inni (jałmużna zamiast pensji), sami zachowajmy godność. Proponuję zamiast podziękowania, wysyłać gratulację za podjęcie zgodnej z prawem decyzji.
pio

Postprzez ossa » wtorek, 8 lipca 2008, 11:35

Powiem szczerze, że cały czas się zastanawiam nad tymi "podziekowaniami" i nie ukrywm, że jest to trudny orzech do zgryzienia. Z jednej strony chcemy sie przecież jawić jako środowisko, które wie jak się zachować i tzw. kindersztube posiada. Z drugiej strony dlaczego dziękowac za coś co jest immanetną cechą "bycia" prezydentem i kropka. Z trzeciej zas strony, ździebko koniunkturalnej niestety, to znając właściwosci charakterologiczne obecnie urzedującego preydenta, to jest on na takie rzeczy rzeczy uczulony i ważny lubi być. Jakby nie patrzec to jeszcze dwa lata przed nami, a dla nas te lata moga byc brzemienne w skutkach.

Mam jednak propozycję: Może niech to nie będą podziekowania sensu stricte ale wyraz apropbaty, zwłaszcza dla uzasadnienia stanowiska prezydenta (bo ono się chyba nam wszytkim podobało) i myślę, że możemy je wysłac w jednym egzemplarzu - jako stanowisko sędziów skupionych wokół naszego forum (przy okazji prezydent będzie widział jak reprezentatywne dla środowiska jest forum)
ossa
VIP
VIP

Postprzez Voyto » wtorek, 8 lipca 2008, 12:01

Darkside, co złego widzisz w podziękowaniu komuś za to, że dobrze wykonał coś, co należy do jego obowiązków? Nie zdarzyło Ci się, że dziękowano Ci na sali za sprawne przeprowadzenie postępowania, słuszny wyrok itp.? Lekarzowi, który mnie operował, też podziękowałem - nie, nie wręczyłem mu żadnego "dowodu wdzięczności", po prostu uścisnąłem dłoń i powiedziałem "dziękuję". To chyba nic niestosownego? Poza tym, nie zauważyłem, aby Prezydent "oczekiwał" naszego podziękowania.

Jednak co do dziękowania Prezydentowi za jego weto, to już bym się zastanawiał, bo to nie tylko zwykłe podziękowanie ale - niestety - także gest polityczny, a przynajmniej za taki może być odebrany. Jest to wyraźne opowiedzenie się po jednej ze stron sporu politycznego. Tu już każdy musi rozważyć w swym sumieniu, czy chce być z jakąś stroną tego sporu kojarzony. Ja zdecydowałem, że żadnego podziękowania nie będę wysyłał.
Voyto
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez tujs » wtorek, 8 lipca 2008, 12:13

akcja ma charakter indywidualny - każdy rozważa za i przeciw

ja i kilkunastu innych sędziów wysłało, a jak zrobią inni - nie wiem nie namawiam

Dlaczego wysłałem maila:
powtórzę się - w tym roku TYLKO Prezydent wyraźnie się za nami opowiedział
jesli zrobi to MS, Premier, czy RPO to też możemy mu przesłać wyrazy podziękowania - to nie jest uniżanie się i lizusotowo, ani akt sympatii politycznej

zauważcie jesteśmy sędziami a od wielu miesięcy zdecydowana większość polityków i decydentów ma nas gdzieś, a zatem gest Prezydenta (Głowy Państwa) jest bardzo wymowny, wszak w uzasadnieniu weta mógł tylko napisać o wątpliwościach konstyt. co do trybu, ale napisał duuuużo więcej - wczytajcie się i zastanówcie, czy po pół roku walki nie powinno z naszej strony paść słowo "dziękuję" właśnie za treść uzasadnienia, który nie może być pomijane
tujs

Postprzez Darkside » wtorek, 8 lipca 2008, 12:29

Ja tylko wyraziłem swoje wątpliwości, napisałem dlaczego je mam i to wszystko. Nikogo nie przekonuje, każdy niech działa zgodnie ze swoim sumieniem.

Co do podziękowań na sali rozpraw, mówie ludziom żeby sobie darowali, to moja praca i niech mi nie dziękują.
Darkside

Postprzez iga » wtorek, 8 lipca 2008, 18:01

Rozumiem Wasze dylematy - ale ja to traktuję jako oczywisty gest grzecznościowy i wyraz zadowolenia z jednomyślności - naszej i Prezydenta - w danej kwestii.
Może dobrze byłoby wcześniej zasięgnąć rady speców od dyplomacji :wink: , ale intuicyjnie nie odbieram tego jako aktu uniżoności czy spoufalania. Zresztą Prezydent także od spoufalania się odcina.
Dla mnie jest to po prostu gest wzajemnego traktowania się z szacunkiem.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez akkon » wtorek, 8 lipca 2008, 22:14

Nieśmiało zauważam, że tenże sam Prezydent RP nie tak dawno odmówił nominacji sędziowskich paru sędziom SR i asesorom. I Konstytucja mu nie przeszkadzała, ani inne wielkie sformułowania też nie.
Obecnie wyszedł (z grubsza) na zero.
Ja mu podziękuję za dwa i pół roku, wiadomo za co.
akkon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Paweł » środa, 9 lipca 2008, 00:29

akkon napisał(a):Nieśmiało zauważam, że tenże sam Prezydent RP nie tak dawno odmówił nominacji sędziowskich paru sędziom SR i asesorom. I Konstytucja mu nie przeszkadzała, ani inne wielkie sformułowania też nie.
Obecnie wyszedł (z grubsza) na zero.
Ja mu podziękuję za dwa i pół roku, wiadomo za co.

Dziękujemy za konkretne działanie i dlatego ja też wysłałem mejla (w końcu mamy XXI wiek :grin: ) Za całokształt kazdy bedzie mógł podziekowac za 2,5 roku
A poza tym chciałem zwrócić jeszcze na jedną rzecz uwagę. Jężeli wysyłamy petycje, listy, czy podziękowania o ustalonej tresci i są one liczne, to pokazujemy rzadzącym, że jesteśmy dobrze zorganizowani, a to nie jest bez znaczenia zwłaszcza kiedy rządzący zastanawiają się czy należy przejmować się naszymi protestami.
Paweł
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magda,n » środa, 9 lipca 2008, 07:39

Bardzo dobry pomysł z podziękowaniami dla prezydenta za przychylność i jeszcze lepsza treść
.Nie bójmy się wyrażać pozytywnych emocji, bo słowo "dziękuję" nic nie kosztuje , a poczujemy się lepiej jak te emocje wyrazimy.
Na pewno wyślę podziękowania jak tylko nauczę się jak to zrobić, gdyż nie jestem w tej dziedzinie orłem (chodzi mi o email ).
Pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Lip 09, 2008 3:50 pm ]
Przd chwilą wysłałam podziękowania dla prezydenta.Zachęcam innych.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez czarny » środa, 9 lipca 2008, 18:34

nie wiem czy trzeba dziękować nam nikt nie dziękuje za dobrze wykonywana prace ale uzasadnienie stanowiska Pana Prezydenta jest na bardzo wysokim merytorycznie poziomie można przeczytać na stronie internetowej Prezydenta
czarny
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez K.Ierownik » niedziela, 13 lipca 2008, 14:49

Nie wysłałem i nie wyslę. O powodach mówili juz inni.
K.Ierownik

Postprzez beatah » niedziela, 13 lipca 2008, 15:19

Mi też Prezydent do tej pory za nic nie podziękował, chociaż miał okazję. Więc byłoby niegrzeczne narzucanie się z moimi podziękowaniami.
beatah

Postprzez Alicja » niedziela, 13 lipca 2008, 16:14

K.Ierownik napisał(a):Nie wysłałem i nie wyslę. O powodach mówili juz inni.

Ani ja, choć była :wink: ( hipotetycznie ) ku temu okazja, ponieważ Prezydenci Polski i Litwy gościli dziś w moim mieście.
Pozdrawiam.
Alicja

Następna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!