Ranking sądów w których złożono wnioski

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez tujs » sobota, 5 lipca 2008, 08:29

nela napisał(a):Zazdroszczę tym Okręgom, a w zasadzie tym sędziom, którzy zdecydowali się na składanie tych wniosków. Szkoda, że nie u nas. Zresztą mój okręg wypada słabo we wszystkich akcjach.

nela po prostu nie oglądaj się za innych i rozpocznij pozytywistyczną pracę od podstaw

wiem, że to zabiera trochę czasu i dużo zdrowia, ale jęsli chcemy zmienić nasz status musimy przekonać do róznych akcji przede wszystkim tych uśpionych sędziów, którzy liczą na cud Premiera i marzą, że godne wynagrodzenia dostaniemy na tacy - żadnych dalszych mrzonek - I i II władza nic nam nie da jak na niej tego nie wymusimy (niestety taka jest szara rzeczywistość III RP :cry: )
tujs

Postprzez monikissima » sobota, 5 lipca 2008, 10:59

Wnioski dwojga uprawnionych z mojego wydziału z powodu problemów technicznych zostały sklecone po swojemu, ale poszły :mrgreen:
monikissima

Postprzez bea » sobota, 5 lipca 2008, 17:40

ponawiam istotne pytanie : czy sędzia, który spełnia warunki do złożenia wniosku, ale od kilku miesięcy choruje poważnie i nie jest pewne, czy wróci do czynnej służby czy skorzysta z prawa do wcześniejszego stanu spoczynku z uwagi na stan zdrowia, także może taki wniosek złożyć??

jeśli uzyskam potwierdzenie, ruszę do agitacji
:?:
bea

Postprzez beatah » sobota, 5 lipca 2008, 18:14

Nie widzę przeciwskań. Ważne, aby nie był w stanie spoczynku w dniu, w którym będzie miało nastąpić powołanie.
beatah

Postprzez tujs » niedziela, 6 lipca 2008, 12:07

Nasza walka o utrzrymanie awansów poziomych stanowi przyczynek do odsłonięcia rzeczywistych kart Prezydenta, Rządu, MS i Sejmu w sprawie naszych wynagrodzeń
- dzięki temu możemy dowiedzieć się, że wreszcie Prezydent jest z nami (nie oceniam politycznie i personalnie tylko ustrojowo), zaś w Sejmie rządząca koalicja sprawy sedziów ma w ..... (cisną mi sie niezenzuralne słowa) - vide: stenogramy z posiedzeń KOm. Spraw. i Sejmu
MS nie ma dotąd ZADNYCH KONKRETNYCH rozw. legislac. - tylko zatem w ten sposób mogliśmy wywołac dyskusję na szczytach I i II władzy w przedmiocie naszego statusu materialnego.

Awans poziomy ma plusy i minusy ( wg mnie więcej zalet) - nie ma idealnego pośredniego rozwiązania (również np. dodatek orzecznuczy też budzi kontrowersje)

po prostu w części nieświeżego jajka nie da sie skonsumować - trzeba je wyrzucić

musimy zatem uzdrowić system na lata, WPROWADZAJĄC POWIĄZANIE NASZYCH PŁAC ZE ŚREDNIĄ W GOSPODARCE - wtedy dOdatki i awanse nie będą budziły takich emocji.

Pół roku jakie minęło od NASZEGO LISTU OTWARTEGO pokazuje jedno -
tylko jesli bĘdziemy solidarni i kosekwentni to wygramy, a jesli będziemy skłóceni (MS na to liczy puszczając w obieg rózne pomysły np. podwyżka tylko dla SSR), to szybciej zmnienimy kolor togi niż doczekamy realizacji zasady o godnym wynagrodzeniu, która niestety także na skutk naszej biernej postawy i łudzenia się nadziejami, że będzie obiecywana prze wyborami podwyżka - jest nadal pustym zapisem

Ja ciągle jeszcze wierzę, że rok 2008 zapisze sie w historii sadownictwa jako przełomowy, a pomoga nam w tym NIE TYLKO PREZYDENT, TK I UNIA EUROP., ALE przede wszystkim WSZYSCY SĘDZIOWIE RP!
tujs

Postprzez bea » poniedziałek, 7 lipca 2008, 06:33

beatah napisał(a):Nie widzę przeciwskań. Ważne, aby nie był w stanie spoczynku w dniu, w którym będzie miało nastąpić powołanie.

dzięki za poparcie - przekażę dalej, myślę, że dla osoby w takiej sytuacji jest to tym bardziej potrzebne
bea

Postprzez niespielak » poniedziałek, 7 lipca 2008, 12:06

ode mnie dwa wnioski poszły
niespielak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » poniedziałek, 7 lipca 2008, 12:07

W piątek poszedł drugi wniosek
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez kowboj » poniedziałek, 7 lipca 2008, 14:27

W Sądzie Rejonowym w Białymstoku poszło 11 wniosków - wiadomość z Zarządu Iustitii.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez marek » poniedziałek, 7 lipca 2008, 14:28

u mnie w Sądzie prezes i wiceprezes złożyli wnioski
marek

Postprzez grubson » wtorek, 8 lipca 2008, 15:29

W moim sądzie poszły 4 wnioski (jeszcze jeden prawdopodobnie w drugiej połowie lipca, jak osoba zainteresowana będzie już miała wymagany okres)
grubson
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Piotr71 » wtorek, 8 lipca 2008, 17:48

Kolegium świdnickiego Sądu Okręgowego jako pierwsze pozytywnie zaopiniowało kandydatury 29 sędziów do awansu poziomego

http://www.rp.pl/artykul/159507.html

Brawa dla mojego Okregu :mrgreen:
Piotr71
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » wtorek, 8 lipca 2008, 21:03

Piotr71 napisał(a):Kolegium świdnickiego Sądu Okręgowego jako pierwsze pozytywnie zaopiniowało kandydatury 29 sędziów do awansu poziomego

Brawa dla mojego Okregu :mrgreen:

No właśnie, mam podobne wątpliwości jak sygnalizowane w powołanym artykule: do 15-letniego stażu sędziowskiego brakuje mi 3 tygodnie (!). Wcześniej byłam radcą. No i nie wiem: składać? czekać? zaliczą? nie zaliczą? zdążę? nie zdążę? odrzucą veto?nie odrzucą?
Chyba muszę sie napić, bo napięcie jak na rybach :wink:
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez czarny » wtorek, 8 lipca 2008, 22:06

W moim sądzie na pięciu uprawnionych poszły dwa wnioski
czarny
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Paweł » środa, 9 lipca 2008, 00:36

W moim sądzie wnioski złożyli wszyscy uprawnieni, a już jutro zbiera się Kolegium w SO żeby się nimi zająć. Ja niestety do tej grupy nie należę :cry: Co ja piszę to nie jutro, ale już dziś!
Paweł
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez magda,n » środa, 9 lipca 2008, 07:50

W naszym okręgu jest około 20 uprawnionych do złożenia wniosków o awans poziomy. Kolegium ma zebrać się pod koniec lipca. Obawiam się celowego opóżniania wysyłania naszych wniosków , bo żaden z prezesów SO nie jest zainteresowany awansem poziomym ze względu na ich młody wiek.Prezesem SO została osoba licząca 30-kilka lat.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dreed » środa, 9 lipca 2008, 10:01

Bardzo się cieszę, że są sądy w których korzystamy z naszych uprawnień !!! Mam tylko nadzieję, że będziemy mogli liczyć na starszych kolegów, którzy niestety w wiekszości pozostawali dotąd bierni....
Jak zauważyłem, w ostatnich dniach nastąpił znaczny wzrost przypływu użytkowników oraz aktywność w dziale download.... Przypomnę, że to pomoc młodszych - nieuprawnionych do awansów poziomych, pozwoliła na taką mozliwość.
Tym samym oczekujemy Waszego wsparcia w naszych dążeniach do całościowego uregulowania naszego statusu i to na podstawowych szczeblu !!!!!!!!!!!!
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez magda,n » środa, 9 lipca 2008, 15:44

Z przykrością muszę stwierdzić, że owa bierność starszych kolegów wynika z odpowiedniego ustawienia się już w hierarchii sądowej i obawy, a nawet niechęci do zmian .
Awanse poziome dobrze by namieszały w układach i układzikach...
Ostatnio edytowano środa, 9 lipca 2008, 16:05 przez magda,n, łącznie edytowano 1 raz
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » środa, 9 lipca 2008, 16:24

magda,n napisał(a):Z przykrością muszę stwierdzić, że owa bierność starszych kolegów wynika z odpowiedniego ustawienia się już w hierarchii sądowej i obawy, a nawet niechęci do zmian .
Awanse poziome dobrze by namieszały w układach i układzikach...

Nawet gdyby awansowani poziomo fizycznie pozostali tam, gdzie są, czyli nie zapuszaczli się na salony ,,starszych kolegów'' w sądzie wyższego rzędu? Wydaje mi się, że w takiej sytuacji nie namieszaliby w ,,układach i układzikach'' chyba :roll:
Ale ja może czegoś tu nie rozumiem pozostając poza wszelkimi układami i niezagrożona awansowaniem :mrgreen:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez K.Piotrowski » środa, 9 lipca 2008, 16:46

Ja już też nie awansuję i nawet dobrze mi z tym ale pod warunkiem ,że dalej akcja o godne wynagrodzenie dla sędziów będzie trwała i to do pozytywnego zakończenia.

W jedności siła!!!
K.Piotrowski
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » środa, 9 lipca 2008, 19:25

cyt:
"A co się stanie, jeśli za kilka tygodni Sejm odrzuci prezydenckie weto? Ci, którzy do tego czasu odbiorą nominacje, zachowają prawo do nich. Do kolejnych nie będzie już raczej podstaw prawnych – uważa dr Ryszard Piotrowski z Uniwersytetu Warszawskiego."

Po odrzuceniu weta trzeba złożyć skargę do TK. Ustawa została uchwalona z naruszeniem konstytucji, w niedopuszczalnym trybie pilnym. Sugeruję dalsze składanie wniosków celem złożenia skargi.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez joasia18 » czwartek, 10 lipca 2008, 10:32

w moim małym sądzie poszły dwa wnioski o awans poziomy. Z tego co mi wiadomo , dzisiaj zbiera się kolegium Sądu Okręgowego we Wrocławiu w celu zaopiniowania wniosków , których prawdopodobnie jest złozonych około 30.
joasia18

Postprzez totep » czwartek, 10 lipca 2008, 10:35

A w Lublinie wakacje, kolegium pod koniec sierpnia
totep
Moderator
Moderator

Postprzez magda,n » czwartek, 10 lipca 2008, 11:07

Kolejny przykład działania na zwłokę z obawy przed ministerstwem.
Jeśli chodzi o pytanie Suzany to odpowiem na innym forum ,bo rzeczywiście punkt widzenia zależy od punktu siedzenia .
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez czarny » czwartek, 10 lipca 2008, 13:02

totep czy to pewne
czarny
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!