O sobie-cd...

Tutaj zapraszamy każdego po rejestracji - przedstawiamy się, poznajemy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: O sobie-cd...

Postprzez fridol » poniedziałek, 16 lutego 2015, 21:57

No, dobra.
Wziąłem się na odwagę i się przedstawiam (musiałem wcześniej wziąć środek na odwagę).
Tak, jestem pismakiem. To znaczy niezupełnie, bo nie drukuję. Jestem pismakiem elektronicznym, czyli jeszcze gorszym. Gorszym dlatego, że mam mniej miejsca w materiale na wyjaśnianie zawiłości. Innymi słowy muszę oszczędnie gospodarować wiedzą, którą o sprawie zdobywam.
Przepraszam, że buszuję po forum od dłuższego czasu, nie pisząc o sobie. Dotąd sądziłem, że to mi wystarcza i nie kusił mnie dostęp do zaklętych rewirów, ale - jak wiecie - apetyt wzrasta w miarę jedzenia.
Nie zawsze chciałem być tym, kim dziś jestem. Zaczynałem pracę w zawodzie 3 lata po tym, gdy Pani Szczepkowska oznajmiła koniec komuny. Ciągle więc jestem młodym człowiekiem :mrgreen: . Jednak sporo mnie życie nauczyło. Przede wszystkim (niestety) nie ufać informatorom (choć jednak ich chronić), sprawdzać i pytać, a najważniejsze – sięgać do źródeł (to natomiast wynik studiów – skończyłem historię).
By nie przynudzać, napiszę jeszcze, że jestem fanem… statystyki. Popełniłem kiedyś taki reportaż o statystyce w prokuraturze (dzięki Falki za tekst o odpuście św. Statystyki). Lubię także doszukiwać się głębszego sensu w nadzorczych wytycznych – po prostu lubię mierzyć się z wyzwaniami, zdawałoby się nie do sprostania. Jestem też fanem informatyzacji i nagrywania (na salach sądowych oczywiście) oraz działalności koordynatora tegoż w polskim sądownictwie (mam nadzieję, że ironia była wyczuwalna). Z rzeczy poważniejszych – interesuje mnie sprawa śp. Sędzi z Poznania. Mam sporo materiału zgromadzonego na ten temat w postaci dokumentów, które udostępniła mi rodzina zmarłej. Wiem, że sporo pisano o tym w tym miejscu.
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie tu.

P.S.
Pozdrawiam Włóczykija (osobiście poznałem :D )
Uwaga! Pismak. Podchodzić ostrożnie, z pewną dozą nieufności.
fridol
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez fridol » poniedziałek, 16 lutego 2015, 22:57

ludzka napisał(a):Witamy. I nie bierz już więcej żadnych środków ;) . U nas jest fajnie, a tylko czasami mniej fajnie :-P ;)

Dzięki. Wiem, że fajnie. Dlatego środka wziąłem niewiele. Po konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. <lol>
fridol
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:03

Ciekawym, co biorą pismaki chociaż nie to, żebym chciał spróbować :mrgreen: Witaj fridol, pisz, czytaj i baw się.
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez fridol » poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:13

romanoza napisał(a):Ciekawym, co biorą pismaki

Nie żartuj, nie czytałeś dzisiejszego Wprosta?
fridol
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » poniedziałek, 16 lutego 2015, 23:52

fridol napisał(a):
romanoza napisał(a):Ciekawym, co biorą pismaki

Nie żartuj, nie czytałeś dzisiejszego Wprosta?
Nie czytałem, czytałem za to trochę opinii biegłych, wywiadów kuratorów i takich innych tam. Straciłem coś :?:
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez beta » wtorek, 17 lutego 2015, 00:37

Witamy, choć zamiłowanie do statystyki i nadzoru na naszym forum raczej nie jest wiodące :-P :mrgreen:
beta
Moderator
Moderator

Postprzez fridol » środa, 18 lutego 2015, 00:04

romanoza napisał(a):Nie czytałem, czytałem za to trochę opinii biegłych, wywiadów kuratorów i takich innych tam. Straciłem coś :?:

Nie straciłeś. Powiedziałbym nawet, że zyskałeś.
fridol
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Witam forumowiczów.

Postprzez stefano2015 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 11:15

Zarejestrowałem się z ciekawości po przejrzeniu kilku postów. Witam wszystkich:)
stefano2015
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Witam forumowiczów.

Postprzez stefano2015 » poniedziałek, 23 lutego 2015, 11:19

Jestem socjologiem i studiuję zaocznie prawo administracyjne. Pochodze z Wrocławia.
stefano2015
aplikant
aplikant

Re: Witam forumowiczów.

Postprzez Volver » poniedziałek, 23 lutego 2015, 13:08

stefano 2015--ukończyłeś już socjologię?
polecisz nam coś ciekawego z tej dziedziny?
pozdrawiam.
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez zawadiaka » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:28

Witam. To mój pierwszy post na forum, więc za stosowne uznałem przywitanie się ze starszymi użytkownikami. Zaznaczam, że nie jestem sędzią i mam nadzieję, że moja obecność tu w ogóle uchodzi. Życzę miłego dnia.
Prawnik nie powinien ograniczać się do wskazania, co jest zgodne z ustawą, lecz powinien rozważyć: czy to, co nakazuje ustawa jest rzeczywiście prawem?
Immanuel Kant
zawadiaka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez beta » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:32

cześć, każdy jest mile widziany :> napisz coś o sobie... jaką profesję wybrałes?
beta
Moderator
Moderator

Postprzez promo » poniedziałek, 23 lutego 2015, 23:33

Witaj na forum :D
promo

Postprzez zawadiaka » wtorek, 24 lutego 2015, 00:00

beta napisał(a):napisz coś o sobie... jaką profesję wybrałes?

Profesję sobie wybrałem marną, czemu "Iustitia" dała nawet wyraz w ostatnim komunikacie ze stycznia. Trudno też powiedzieć, że fach sobie wybrałem, bo trochę KSSiP wybrał go za mnie. Jestem asystentem sędziego. Generalnie wszystko mi się w tej profesji podoba, poza tym, że każdy - włącznie ze mną samym - uważa ją za najgorszy i najmniej poważny z zawodów prawniczych. Pracuje w wydziale cywilnym, zgodnie z zresztą z zainteresowaniami, ale w wydziale cholernie przeciążonym. Jeśli chodzi o prognozowaną aktywność na forum, to interesują mnie wątki związane z ustrojem sądów, dostępem do zawodów prawniczych i tym podobne.
Prawnik nie powinien ograniczać się do wskazania, co jest zgodne z ustawą, lecz powinien rozważyć: czy to, co nakazuje ustawa jest rzeczywiście prawem?
Immanuel Kant
zawadiaka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » wtorek, 24 lutego 2015, 08:48

zawadiaka napisał(a): poza tym, że każdy - włącznie ze mną samym - uważa ją za najgorszy i najmniej poważny z zawodów prawniczych.

Ja tam wcale tak nie uważam. Myślę, że niepotrzebnie deprecjonujesz swój zawód. <luzik>
ropuch

Postprzez romanoza » wtorek, 24 lutego 2015, 09:31

ropuch napisał(a):
zawadiaka napisał(a): poza tym, że każdy - włącznie ze mną samym - uważa ją za najgorszy i najmniej poważny z zawodów prawniczych.

Ja tam wcale tak nie uważam. Myślę, że niepotrzebnie deprecjonujesz swój zawód. <luzik>
Zgoda ropuchu ja tam czuję wielki szacunek do asystentów.
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez ujw » wtorek, 24 lutego 2015, 18:27

romanoza napisał(a):
ropuch napisał(a):

Ja również.
...a jak ja czasem tęsknię za moim asystentem...echh...a on się śmieje z niedowierzaniem, jak mu to mówię...Pewnie dlatego, że myśli tak jak zawadiaka... :roll:

Dobry asystent to skarb...i nie tylko konkretnego sędziego...ale i całego wymiaru.

Witaj zawadiako <luzik>
ujw

Postprzez zawadiaka » środa, 25 lutego 2015, 17:27

Niestety, mile slowa nie zmienia tego, ze z asystentury ciezko zarobic na "kieliszek chleba". Ponadto, wszyscy wkolo chca asystentom zablokowac mozliwosc awansu zawodowego...
Immanuel Kant
zawadiaka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ewela90 » czwartek, 26 lutego 2015, 00:35

Witam wszystkich. Mam na imię Ewelina i jestem na ostatnim roku socjologii w Łodzi :)
ewela90
praktykant
praktykant

Postprzez BlueFire » czwartek, 26 lutego 2015, 07:41

ujw napisał(a):
romanoza napisał(a):
ropuch napisał(a):

Ja również.
...a jak ja czasem tęsknię za moim asystentem...echh...a on się śmieje z niedowierzaniem, jak mu to mówię...Pewnie dlatego, że myśli tak jak zawadiaka... :roll:

Dobry asystent to skarb...i nie tylko konkretnego sędziego...ale i całego wymiaru.

Witaj zawadiako <luzik>

Zadziwiające, jak Sami, w odróżnieniu od oceny Sędziów, się nie doceniacie :D Ja do "naszego" Pana Asystenta też mówię per "Skarb" :D I niech wpada na kieliszek chleba, a co... <lol>
Witaj.
"Może to wszystko dzieje się w laboratorium?
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » czwartek, 26 lutego 2015, 08:29

zawadiaka napisał(a):Niestety, mile slowa nie zmienia tego, ze z asystentury ciezko zarobic na "kieliszek chleba". Ponadto, wszyscy wkolo chca asystentom zablokowac mozliwosc awansu zawodowego...

Po pierwsze, wszystko zależy jaki ma być kieliszek i co w tym kieliszku.

Po drugie to zależy co masz na myśli pod pojęciem awansu zawodowego dla asystenta.
ropuch

Postprzez zawadiaka » czwartek, 26 lutego 2015, 17:28

ropuch napisał(a):
zawadiaka napisał(a):Niestety, mile slowa nie zmienia tego, ze z asystentury ciezko zarobic na "kieliszek chleba". Ponadto, wszyscy wkolo chca asystentom zablokowac mozliwosc awansu zawodowego...

Po pierwsze, wszystko zależy jaki ma być kieliszek i co w tym kieliszku.

Po drugie to zależy co masz na myśli pod pojęciem awansu zawodowego dla asystenta.

Na kawalerski kieliszek chleba to może i wystarczy, ale jak to powiedział jeden z sędziów, on swoim asystentom sugeruje, żeby uciekali z tego zawodu, bo jaka kobieta miałaby chcieć dorosłego faceta, który zarabia 2000,00 zł na miesiąc?
Jeśli chodzi o awans zawodowy, to w ramach samej asystentury, jest to niemożliwe. Projektowane jest wprowadzenie starszego asystenta, ale ma to być funkcja honorowa (nie wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia), a ponadto trudno osiągalna (warunki podobne lub wyższe niż dla sędziego sądu rejonowego). Teoretycznie jest możliwość startowania w konkursach na referendarzy, ale w praktyce jest to utrudnione, zwłaszcza z uwagi na zasady stażu referendarskiego i pierwszeństwo absolwentów KSSiP. Pozostaje zatem awans na sędziego sądu rejonowego, ale to trochę tak, jak obiecywanie młodej asystentce zarządu w dużej korporacji, że na pewno kiedyś sama zostanie prezesem i będzie zarabiać 20 tysięcy miesięcznie...
Immanuel Kant
zawadiaka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » piątek, 27 lutego 2015, 09:05

Z tym 2.000 na miesiąc to chyba lekko przesadziłeś - to po pierwsze, a pod drugie dopóki sami asystenci będą swoja pracę uważali za zajęcie tymczasowe to o żadnym awansie nie będzie mowy.
ropuch

Postprzez sedzina123 » niedziela, 5 kwietnia 2015, 19:32

No więc ja jestem z Gdańska, interesuję się walką o prawa zwierząt - w szczególności psów ;)
sedzina123
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :) o tak

Postprzez BlueFire » poniedziałek, 6 kwietnia 2015, 07:55

Jesteś żoną sędziego, jeśli można spytać?
"Może to wszystko dzieje się w laboratorium?
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poznajemy się