O sobie-cd...

Tutaj zapraszamy każdego po rejestracji - przedstawiamy się, poznajemy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Witam !

Postprzez amelius » niedziela, 7 czerwca 2015, 11:56

No i co? Tydzień mija a fibi milczy. Tak to jest z prawie wszystkimi nowymi userami. Rejestrują się, witają a później znikają. Chyba jako forum jesteśmy nudni... :roll:
amelius

Re: Witam !

Postprzez fibi » poniedziałek, 8 czerwca 2015, 12:35

Witam serdecznie. Forum na pewno jest super. Dziękuję za miłe powitanie. Milczałam- bo było wolne- Boże Ciało... Ponadto musiałam się uczyć. Mam kolokwia tego tygodnia.

Piszecie, ze mam coś ciekawego napisać?????. OBy nowy prezydent DUDA- zrobił same dobre rzeczy. Ukrócił wiek emerytalny, po co dzieci do szkoły maja iść - jak maja 6 lat. Oprócz prawa- interesuje mnie medycyna. Zdrowie mamy jedno. Życie też. Szanujmy je,

FORUM jest super. Wrócę po pewnym czasie- zdam kolokwia, egzaminy i mam operację pewną. Po operacji wejdę i ciekawe co mi napiszecie. Wszystkim życzę wszystkiego najlepszego.
fibi
aplikant
aplikant

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Witam na tym forum

Postprzez lidertf » wtorek, 9 czerwca 2015, 15:48

Witam,
Mam na imię Paweł, nie jestem studentem (już) ani prawnikiem (niestety) ale jak kiedyś usłyszałem, że "nieznajomość prawa szkodzi" postanowiłem sobie pomóc i się trochę doszkolić. A to forum jak sądzę jest najlepszym do tego miejscem.
lidertf
asesor
asesor

Postprzez totep » wtorek, 9 czerwca 2015, 15:55

Witaj, przy czym z góry uprzedzamy, że porad prawnych nie udzielamy.
totep
Moderator
Moderator

Postprzez lidertf » wtorek, 9 czerwca 2015, 20:16

Przecież nie pisałem nigdzie nic na temat porad prawnych :(
Odrobina dobrych chęci i można znaleźć odpowiedzi na sporo pytań lub wątpliwości a chyba to jest głównym zadaniem tego forum
wymiana opinii.
lidertf
asesor
asesor

Postprzez promo » wtorek, 9 czerwca 2015, 20:31

Pełna zgoda :D Ale wolimy jednak uprzedzić... mamy już spore doświadczenie... :lol:
Witaj na forum i baw się dobrze. Liczymy też, że włączysz się w dyskusję w interesujących Cię wątkach.
promo

Postprzez lidertf » wtorek, 9 czerwca 2015, 20:40

Przeglądając interesujące mnie wątki (a niestety do większości z nich nie mam dostępu - jeszcze) raczej mam ochotę bić głową w ścianę niż sie dobrze bawić :(
Z moich obserwacji i doświadczeń wynika, iż prawo nasze kochane jest dziurawe jak ser szwajcarski (niedomówienia lub gnioty)
a bardzo często stosowanie go i sama interpretacja pozostawia sporo do życzenia.
Rozpatrując jedną wydawałoby się prostą sprawę spotykam się z wieloma interpretacjami prawa (i każdy prawnik broni swojej racji jak lew chociaż często są one do siebie przeciwstawne)
Dla mnie nie jest to powód do śmiechu....
lidertf
asesor
asesor

Postprzez Johnson » wtorek, 9 czerwca 2015, 20:42

Polska to dziki kraj, wiec trudno żeby tu było dobre prawo ;)
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez lidertf » wtorek, 9 czerwca 2015, 20:52

Zgadzam się z tym całkowicie,
krótki przykład z życia wzięty: oddalenie nakazu do weksla z powodu prekluzji - oczywista wina pełnomocnika ale według ORA rozpatrującej skargę "był to element strategii procesowej".
Jeżeli całkowite położenie prostej sprawy jest elementem strategii procesowej to po co "zwykłemu szaraczkowi" pełnomocnik, który za nic nie odpowiada?
lidertf
asesor
asesor

Postprzez suzana22 » wtorek, 9 czerwca 2015, 22:17

lidertf napisał(a):krótki przykład z życia wzięty: oddalenie nakazu do weksla z powodu prekluzji - oczywista wina pełnomocnika ale według ORA rozpatrującej skargę "był to element strategii procesowej".
Jeżeli całkowite położenie prostej sprawy jest elementem strategii procesowej to po co "zwykłemu szaraczkowi" pełnomocnik, który za nic nie odpowiada?

art. 415 kc - kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

A miało być bez porad prawnych <milczek>
suzana22
VIP
VIP

Postprzez lidertf » środa, 10 czerwca 2015, 07:31

suzana22 napisał(a):
art. 415 kc - kto z winy swej wyrządził drugiemu szkodę, obowiązany jest do jej naprawienia.

A miało być bez porad prawnych <milczek>

Dzieki, to jest naprawdę informacja o jaką mi chodziło i coś czego od dawna szukałem <szok>
Ale:
- art 415 kc wygląda tylko fajnie na papierze;
- związek przyczynowo skutkowy pomiędzy położonym nakazem do weksla a prekluzją, biorąc pod uwagę stanowisko ORA wcale nie dla każdego musi być oczywisty;
- biorąc pod uwagę następujące fakty:
* współmałżonek winowajcy jest sędzią;
* najbliższa rodzina to sędziowie SA, notariusze i komornik;
pomyślne dla mnie zakończenie jakiegokolwiek procesu to "marzenie ściętej głowy".
Pewnie zaraz ktoś doda, że istnieje możliwość wyłączenia sędziego lub przeniesienia sprawy do innego sądu (ale kto klepnie przeniesienie sprawy do okręgu innej apelacji??)
Dlatego uważam, że Twój post za dużo do tematu nie wniósł - a traktowanie go jako porada prawną jest drobnym przegięciem <luzik>
Mimo wszystko miło, że ktoś zabrał głos :D
lidertf
asesor
asesor

Re: O sobie-cd...

Postprzez Dred » środa, 10 czerwca 2015, 07:48

To moze lepiej od razu pozwać tych złych sędziów?
Dred

Postprzez lidertf » środa, 10 czerwca 2015, 10:27

Dred napisał(a):To moze lepiej od razu pozwać tych złych sędziów?

nigdzie nie napisałem nic na temat "złych sędziów", wiem za to doskonale że jest coś takiego jak art 45 ust 1 Konstytucji RP <lol>
ale też z doświadczenia wiem, że w bardzo często w przypadku kogoś z rodziny kolegi jest to tylko czysta fikcja <figielek>
lidertf
asesor
asesor

Postprzez falkenstein » środa, 10 czerwca 2015, 10:35

Powiedz szczerze, czego szukasz na tym forum, skoro i tak wiesz, że z "mafią sędziów" nie ma szans wygrać?
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
mój blog: http://sub-iudice.blogspot.com
moje fotki: http://www.garnek.pl/falky/a
moje filmiki: http://www.youtube.com/user/FalkySubIudice#p/a
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » środa, 10 czerwca 2015, 10:44

lidertf napisał(a):
Dred napisał(a):To moze lepiej od razu pozwać tych złych sędziów?

nigdzie nie napisałem nic na temat "złych sędziów", wiem za to doskonale że jest coś takiego jak art 45 ust 1 Konstytucji RP <lol>
ale też z doświadczenia wiem, że w bardzo często w przypadku kogoś z rodziny kolegi jest to tylko czysta fikcja <figielek>
Zgłoś się do Stonogi, na pewno pomoże <luzik>
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez lidertf » środa, 10 czerwca 2015, 12:52

falkenstein napisał(a):Powiedz szczerze, czego szukasz na tym forum, skoro i tak wiesz, że z "mafią sędziów" nie ma szans wygrać?

Po pierwsze nie nazwałem nikogo mafią tylko stwierdziłem, że nie zawsze jest tak jak być powinno :-P
A szukam tak jak już napisałem w swoim pierwszym poście - wiedzy i nie zależy mi żeby kogoś tu obrażać :cool:
lidertf
asesor
asesor

Postprzez falkenstein » środa, 10 czerwca 2015, 12:54

Wiedzy o czym konkretnie, skoro wiesz że nie masz szans, bo twój przeciwnik jest rodzinnie ustawiony?
To, co zaakceptowano nie żądając dowodów, może być odrzucone bez przedstawiania dowodów - Christopher Hitchens
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez lidertf » środa, 10 czerwca 2015, 13:24

Wiedzy z zakresu prawa materialnego i kpc - bo być może jednak są jakieś przepisy i orzeczenia o których nie wiem (a na pewno są), a dzięki nim moje szanse znacznie wzrosną.
Jak już pisałem nie jestem prawnikiem ale wychodzę z założenia że od nadmiaru wiedzy głowa nie boli więc korzystając z zasobów tego forum (niemałych jak sądzę) staram się czegoś dowiedzieć co może być dla mnie przydatne.
lidertf
asesor
asesor

Postprzez ropuch » środa, 10 czerwca 2015, 14:16

lidertf napisał(a):Wiedzy z zakresu prawa materialnego i kpc - bo być może jednak są jakieś przepisy i orzeczenia o których nie wiem (a na pewno są), a dzięki nim moje szanse znacznie wzrosną.
Jak już pisałem nie jestem prawnikiem ale wychodzę z założenia że od nadmiaru wiedzy głowa nie boli więc korzystając z zasobów tego forum (niemałych jak sądzę) staram się czegoś dowiedzieć co może być dla mnie przydatne.

rozumiem, że jak ząb Cię zaczyna boleć to "zasięgasz wiedzy" na forum stomatologów, a potem siadasz przed lusterkiem i działasz ? :roll:
ropuch

Postprzez romanoza » środa, 10 czerwca 2015, 14:37

ropuch napisał(a):
lidertf napisał(a):Wiedzy z zakresu prawa materialnego i kpc - bo być może jednak są jakieś przepisy i orzeczenia o których nie wiem (a na pewno są), a dzięki nim moje szanse znacznie wzrosną.

rozumiem, że jak ząb Cię zaczyna boleć to "zasięgasz wiedzy" na forum stomatologów, a potem siadasz przed lusterkiem i działasz ? :roll:
Zęby pół biedy, a jak hemoroidy <boisie>
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez falkenstein » środa, 10 czerwca 2015, 14:42

myślisz że na forum proktologów zamieszczają obrazki?
falkenstein
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez TGC » czwartek, 11 czerwca 2015, 11:19

falkenstein napisał(a):myślisz że na forum proktologów zamieszczają obrazki?

Obrazki stamtąd są na wielu forach, nie tylko proktologów
TGC
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » sobota, 13 czerwca 2015, 00:27

a tu finał rozwoju szukania po forach
https://www.profinfo.pl/prawo/p,koniec- ... l#40153699 ... l#40153699
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
357
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez zawadiaka » niedziela, 14 czerwca 2015, 19:57

Piszecie Państwo w każdym prawie wątku, że nie udzielacie porad prawnych itd., a przecież szkolenia dla lekarzy, nawet radców i adwokatów, z udziałem sędziów to nie jest rzadkość. Pomijam już fakt, że kontrowersyjne jest szkolenie aplikantów radcowskich i adwokackich przez sędziów, skoro aplikant może z upoważnienia patrona go zastępować w wydziale szkolącego.
Prawnik nie powinien ograniczać się do wskazania, co jest zgodne z ustawą, lecz powinien rozważyć: czy to, co nakazuje ustawa jest rzeczywiście prawem?
Immanuel Kant
zawadiaka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Oklahoma » niedziela, 14 czerwca 2015, 20:34

zawadiaka napisał(a):Piszecie Państwo w każdym prawie wątku, że nie udzielacie porad prawnych itd., a przecież szkolenia dla lekarzy, nawet radców i adwokatów, z udziałem sędziów to nie jest rzadkość. Pomijam już fakt, że kontrowersyjne jest szkolenie aplikantów radcowskich i adwokackich przez sędziów, skoro aplikant może z upoważnienia patrona go zastępować w wydziale szkolącego.

Działalność naukowo-dydaktyczna, w tym np. szkolenia to przecież nie to samo, co udzielanie porad prawnych. :roll:
Sto dzikich kaczek podrywa się nie dlatego, że jedna zakwakała, lecz dlatego, że się poderwała.
Oklahoma
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poznajemy się