Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Tutaj możemy dyskutować bardzo szeroko na wszelkie tematy związane z opiniami biegłych sądowych

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez jajen » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 00:30

Mam drodzy Panstwo taki problem, że jestem kwalifikowanym pełnomocnikiem ( mam nadzieje, że radca prawny też tutaj może pisać) i już czwarty biegły z listy odmawia sporzadzenia opinii (a to zbyt skomplikowana, a to wymaga specjalnych warunków, a to biegły nie ma wystarczającej wiedzy itd) . O dowód z biegłego wnioskowałem ja i Sad wzywa mnie po raz kolejny do wskazania osoby biegłego. Czy zasięgnięcie opinii co do wyboru biegłego w rozumieniu 278par1 kpc może obejmować wskazanie konkretnego biegłego? Nie będe przecież jechał po kolei z nazwiskami biegłych z listy kolejnych SO. Jakoś wydawało mi się, że znalezienie biegłego to problem sądu. Pytanie czy sąd w końcu może pominąć ten dowód jeżeli nie wskaże biegłego? nie wydaje mi się, ale może ktoś miał taki problem z biegłym i jak go rozwiązał?
jajen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 15 października 2013, 12:24
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez Johnson » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 09:57

jajen napisał(a):Czy zasięgnięcie opinii co do wyboru biegłego w rozumieniu 278par1 kpc może obejmować wskazanie konkretnego biegłego?


Jak najbardziej.

jajen napisał(a):Pytanie czy sąd w końcu może pominąć ten dowód jeżeli nie wskaże biegłego? nie wydaje mi się, ale może ktoś miał taki problem z biegłym i jak go rozwiązał?


Z pustego to i Salomon nie naleje.
A poza tym ponawiam apel do Volvera "weź zrezygnuj".
Johnson
VIP
VIP
 
Posty: 11803
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 16:44
Lokalizacja: dziki kraj
Kim jestem ?: nieważne

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez jajen » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 11:24

Salomon , salomonem ale skoro był wniosek o biegłego, a bez tego nie da się rozpoznać sprawy, to ciekawi mnie jak sad z tego wybrnie. Bo to właściwie nie wina strony , że nie ma kandydata na biegłego, a sad dysponuje przecież listami bieglych z kolejnych okręgów.
jajen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 15 października 2013, 12:24
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez Johnson » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 11:29

jajen napisał(a):Salomon , salomonem ale skoro był wniosek o biegłego, a bez tego nie da się rozpoznać sprawy, to ciekawi mnie jak sad z tego wybrnie.


No ciekawe ;)

jajen napisał(a):Bo to właściwie nie wina strony , że nie ma kandydata na biegłego, a sad dysponuje przecież listami biegłych z kolejnych okręgów.


Każdy proces jest winą strony. Nie można się dogadać bez sądu <rotfl>

A jak to specjalność, tak z ciekawości spytam ...
A poza tym ponawiam apel do Volvera "weź zrezygnuj".
Johnson
VIP
VIP
 
Posty: 11803
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 16:44
Lokalizacja: dziki kraj
Kim jestem ?: nieważne

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez jajen » poniedziałek, 19 grudnia 2016, 13:04

Johnson napisał(a):
A jak to specjalność, tak z ciekawości spytam ...



Budowa maszyn. Maszyna specjalistyczna. Jeden kandydat na biegłego mówi, że nierozbieralna a to konieczne, inni że rozbieralna, ale w szczególnych warunkach, których nie mogą zapewnić. Jeszcze inni , że nie znają na takich maszynach.
jajen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 15 października 2013, 12:24
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez BlueFire » wtorek, 20 grudnia 2016, 14:24

jajen napisał(a):Salomon , salomonem ale skoro był wniosek o biegłego, a bez tego nie da się rozpoznać sprawy, to ciekawi mnie jak sad z tego wybrnie. Bo to właściwie nie wina strony , że nie ma kandydata na biegłego, a sad dysponuje przecież listami bieglych z kolejnych okręgów.

Zdaje się, że mówisz o procedurze cywilnej. Sprawę zawsze da się rozpoznać, <luzik> co najwyżej nie po myśli wnioskującego o ten dowód... Sama szukałam przez rok biegłego od przędziorków i innych patologii roślinnych, ale to w procedurze karnej Numer I. Po obdzwonieniu wszystkich Uniwersytetów, niemal włącznie z tymi Trzeciego Wieku ;) prawie spasowałam (dowodu nie da się przeprowadzić), aż trafiłam na jednego Pana Profesora, który dał radę.
"Może to wszystko dzieje się w laboratorium?
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
Avatar użytkownika
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 837
Dołączył(a): poniedziałek, 15 lutego 2010, 14:25

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez romanoza » wtorek, 20 grudnia 2016, 14:34

jajen napisał(a):
Johnson napisał(a):
A jak to specjalność, tak z ciekawości spytam ...



Budowa maszyn. Maszyna specjalistyczna. Jeden kandydat na biegłego mówi, że nierozbieralna a to konieczne, inni że rozbieralna, ale w szczególnych warunkach, których nie mogą zapewnić. Jeszcze inni , że nie znają na takich maszynach.
A do producenta nie można się zwrócić, czy rozbieralna :?:
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
Avatar użytkownika
romanoza
Global Moderator
Global Moderator
 
Posty: 12728
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2007, 10:48
Lokalizacja: lubelskie

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez Johnson » wtorek, 20 grudnia 2016, 15:00

Każda maszyna jest rozbieralna :lol:
A poza tym ponawiam apel do Volvera "weź zrezygnuj".
Johnson
VIP
VIP
 
Posty: 11803
Dołączył(a): czwartek, 10 stycznia 2008, 16:44
Lokalizacja: dziki kraj
Kim jestem ?: nieważne

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez jajen » wtorek, 20 grudnia 2016, 15:50

Nie chodzi nawet o kwestię rozbieralności bo to było tylko podane na uzasadnienie odmowy przez jednego biegłego. Reszta odmawia sporządzenia opinii ze względu na to , że albo nie mają wiedzy o tego rodzaju maszynach, albo rozebranie i ich zbadanie wymagałoby szczególnych warunków , których nie są w stanie zapewnic. Ale bardziej chodzi mi o aspekt wyboru biegłego i przerzucenia na stronę obowiązku wskazania kandydata na biegłego.
jajen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia
 
Posty: 25
Dołączył(a): wtorek, 15 października 2013, 12:24
Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Re: Sąd wzywa mnie do wskazania kandydata na biegłego

Postprzez suzana22 » wtorek, 20 grudnia 2016, 17:20

Johnson napisał(a):Każda maszyna jest rozbieralna :lol:

Do pewnego stopnia :lol:
suzana22
VIP
VIP
 
Posty: 9069
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2008, 21:25
Lokalizacja: Małopolska


Powrót do Biegli sądowi

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości