Wydłużenie okresu spłaty pożyczki resortowej do 30 lat

Tutaj zamieszczamy informacje o różnych projektach

Postprzez anpod » czwartek, 31 lipca 2008, 22:32

Robek, myśle, ze problem nie w samej propozycji, ktora w sumie jest korzystna dla wielu ludzi, ale w motywacji do jej wprowadzenia i publicznym uzasadnieniu, przekłamującym w dodatku fakty.
Jeżeli MS wprowadza zmiany, by uzaleznic de facto sędziów, jezeli publicznie przyznaje, ze przyczyną tego uzaleznienia jest fakt, ze sędziów nie stac na kredyty konsumcyjne, ze banki odmawiają ich przyznania i nie robi nic w celu zmiany tej sytuacji, to jest to ogromny prolem. W innych krajach tez są formy "dotacji" sedziów pozawynagrodzeniowe, ale sa one obokk godnego wynagrodzenia, nie zamiast.
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: nie kredyty a pozyczki

Postprzez akkon » piątek, 1 sierpnia 2008, 00:05

Robek321 napisał(a):NIe wiwem jak możecie kręcić nosem na tą propozycję i jakiekolwiek argumenty na jej uzasadnienie. Zmiany są potrzebne i oczekiwane przez wielu zwłaszcza młodych.

Po kolei :
1. niech taki młody najpierw zostanie sędzią,
2. niech policzy, ile lat, zdrowia i życia mu to zabrało,
3. niech porówna swoje zarobki z kolegami po fachu albo np. z kolegami ze szkoły średniej,
4. niech se porówna, czego w tym czasie dorobili się ci z pkt. 3, a czego on,
5. niech se weźmie ten preferencyjny ćwiąkalski kredyt na 25 lat,
6. niech się potem modli, żeby coś się komuś nie odmieniło,
7. niech się potem nie dziwi, że nie będzie dostawał podwyżek,
8. niech się potem nie dziwi, że za jakiś czas pensję będzie dostawał w mydle, papierze toaletowym albo wodzie mineralnej.
To tyle, drogi naiwny Kolego.
Ja osobiście wolę godziwe wynagrodzenie zamiast tej wody mineralnej i ćwiąkalskich kredytów. Choćby dlatego, że lubię lekko gazowaną, a takiej jest mało. No i dlatego, że do kredytów to mam wstręt od zawsze.
I pewnie wolę tak nie ja jeden.
akkon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz G. » piątek, 1 sierpnia 2008, 08:42

Dziś rano w poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski zahaczył ZĆ o te "kredyty", a ten starał się tonować nastroje stwierdzając, że być może pan Schetyna jest niedoinfomowany. Dodał, że projekty są dalej aktualne i nikt nie zamierza się z nich wycofywać. Stwierdził, że pożyczka to żaden wielki przywilej, a jej obecne uregulowania sprawiają, że (cyt.) "sędzia SR, który zarabia 4.000 złotych musiałby spłacać 3.000 zł".

To ja mam pomysł dla Pana Ministra. Nie zmieniajmy zasad przyznawania pożyczek, niech trzeba będzie spłacać nawet i 5.000 zł. Zwiększmy zatem wynagrodzenie do 10.000 zł. i biedny sędzia z rejonu będzie mógł spłacić. :lol:
Łukasz G.

Postprzez Darkside » piątek, 1 sierpnia 2008, 08:45

Tu ciąg dalszy:http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/29149,zamiast_podwyzek_plac_tanie_pozyczki_mieszkaniowe.html
Darkside

Postprzez Robek321 » piątek, 1 sierpnia 2008, 09:40

Akkon napisał

To tyle, drogi naiwny Kolego.
Ja osobiście wolę godziwe wynagrodzenie zamiast tej wody mineralnej i ćwiąkalskich kredytów. Choćby dlatego, że lubię lekko gazowaną, a takiej jest mało. No i dlatego, że do kredytów to mam wstręt od zawsze.
I pewnie wolę tak nie ja jeden.

Twoje argumenty są identyczne z wypowiedzią A. Mularczyka z PIS - tyle, żeby nie iść dalej.

ja też bym chciał zeby wojen nie było, żeby dzieci z Afryki nie głodowały, a w zimę padał snieg, co bym sobie na nartach jeździł. JASNE chciałbym zarabiać 10 tysięcy itd. Cholera bardzo bym chciał ! Chciałbym tak zarabiać, żeby nie musieć brac kredytu. Bardzo bym chciał ! Teraz jednak mam drugie dziecko i musze zapenić dach nad głowa dla rodziny. Jedno więc nie wyklucza drugiego. Naprawde uważasz, iz trzeba krytykowac ten projekt, który idzie w dobrym kierunku dlatego, że mało zarabiamy ? Jezeli więc beda chcieli ci dac asystenta, albo dodatkowa osobe do sekretariatu, czy też wprowadzą jakąs reformę to tez będziesz protestować - bo mało zarabiamy. Obudź się - bedziemy protestować, ale będziemy też mało zarabiać. W tym kraju, z tym społeczeństwem i taka opozycją radykalne podniesienie zarobków nie będzie mozliwe.

Skandal ? Zgadzam sie z tobą !
Protestujmy - zgadzam sie z tobą !
Jednak protestujmy z głową i nie przeciwko wszystkiemu.
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.P. » piątek, 1 sierpnia 2008, 10:02

Gdy wczoraj na Onecie przeczytałam o podwyżkach tych pożyczek to wiedziałam, że znowu będzie nagonka na nasze środowisko. Popieram tych wszystkich, którzy twierdzą, że sędzia powinien na tyle dobrze zarabiać, żebi mieć zdolność kredytową w każdym banku i wziąć kredyt hipoteczny. Przy okazji "przywilejów" nikt nie wspomina o ograniczeniach z art. 86 usp zgodnie z którym nawet wynajęcie pokoju w mieszkaniu studentowi trzeba zgłosić prezesowi, napisac o tym w oświadczeniu itd, że pracuje się po kilkanaście godzin na dobę, po powrocie z urlopu nadrabia zaległości, a nie opowiada, przy kawusi, jak było fajnie.
Nie brałam kredytu mieszkaniowego z S.A., ale wiem od tych którzy się o nie starali jaka to wyboista ścieżka :oops:
M.P.
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:01

nie jestem przeciw kredytowi, bo ta zmiana była podobno planowana od dawna i jest tylko konsekwencją jakiegoś planu. jestem przeciw pewnym komentarzom i nastawianiu społeczeństwa, które i tak nas nie lubi:( , przeciwko nam. i to robią od wczoraj i dziennikarze (chyba mimochodem i niechcący jak to oni) i politycy.
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:31

RogerMortimer napisał(a):nie jestem przeciw kredytowi, bo ta zmiana była podobno planowana od dawna i jest tylko konsekwencją jakiegoś planu. jestem przeciw pewnym komentarzom i nastawianiu społeczeństwa, które i tak nas nie lubi:( , przeciwko nam. i to robią od wczoraj i dziennikarze (chyba mimochodem i niechcący jak to oni) i politycy.

A jestem przeciw robieniu nam wody z mózgu, nie dostaniecie podwyżek ale macie dogodny kredyt , który i tak miał być (jak słusznie zauważyłeś) :evil: :evil: :mad: :mad:
Darkside

Postprzez barakuda » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:37

Agenci "Słońca Peru" działają !!! Korporacjonista Schetyna- wspólnie z kolesiami z parkietu organizator mistrzostw Europy w koszu" krytykuje inną korporację za "przywileje kredytowe". Świat się wywraca do góry nogami.
barakuda

Postprzez RogerMortimer » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:49

oni nie nam robią wodę z mózgu- jak widać po naszych komentarzach. oni robią wodę z mózgu społeczeństwu. tzw. społeczeństwo, niestety, widzi tę sytuację zupełnie w odmiennych barwach. nie widzi , że ochłap rzucony nam ku uciesze. widzi, że to, jak widnieje w tytułach, kolejny przywilej. czytaj: dla bardzo uprzywilejowanej grupy. i na koniec artykułu wymieniają te nasze przywileje- punktują nas :???:
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:52

RogerMortimer napisał(a):oni nie nam robią wodę z mózgu- jak widać po naszych komentarzach. oni robią wodę z mózgu społeczeństwu. tzw. społeczeństwo, niestety, widzi tę sytuację zupełnie w odmiennych barwach. nie widzi , że ochłap rzucony nam ku uciesze. widzi, że to, jak widnieje w tytułach, kolejny przywilej. czytaj: dla bardzo uprzywilejowanej grupy. i na koniec artykułu wymieniają te nasze przywileje- punktują nas :???:

Masz rację nam się starają robić, a co do społeczeństwa to starać się nie muszą to tylko woda na młyn.
Darkside

Postprzez Patrycja » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:58

Czytam i słucham teksty z tej nagonki na nas i myślę, ze gdyby od bezczelności i głupoty rósł ryj, to wielu zbierałoby trufle na stojąco :evil:
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Darkside » piątek, 1 sierpnia 2008, 11:59

Patrycja napisał(a):Czytam i słucham teksty z tej nagonki na nas i myślę, ze gdyby od bezczelności i głupoty rósł ryj, to wielu zbierałoby trufle na stojąco :evil:

:mrgreen: :grin: :grin: :mrgreen:
Darkside

Postprzez Patrycja » piątek, 1 sierpnia 2008, 12:08

Jeszcze raz pozwolę sobie przytoczyc mo ulubiony dowcip :twisted:

Synek do tatusia: tatooo, co to jest polityka?
Hmmm... To jest synku tak: ja pracuję i przynoszę pieniądze do domu. Jestem kapitalistą.
Mama tymi pieniędzmi zarządza, więc to jest rząd.
Pokojówka to klasa robotnicza.
Dziadek czuwa, czy wszystko jest w porządku. To są związki zawodowe.
Wszyscy działamy dla twojego dobra. Ty jesteś ludem. I myślimy o twoim młodszym braciszku. To jest przyszłość. Zrozumiałeś?
Nie wiem tato, muszę to przemyśleć. I dzieciak poszedł spać.

Obudził go płacz młodszego braciszka. Nikogo przy nim nie było, więc poszedł szukać kogoś dorosłego.
W sypialni była tylko mama i nie mógł jej dobudzić.
W kuchni tata bzykał pokojówkę a dziadek ich podglądał.
A maluch leżał w łóżeczku w brudnej pieluszce.
Dziecko strapione wróciło do łóżka.

Następnego dnia tata pyta: synku, czy już rozumiesz co to jest polityka?
Tak tato.
Kapitaliści wykorzystują klasę robotniczą, związki zawodowe się temu przyglądają, rząd śpi, lud jest ignorowany a przyszłość leży w g....e :twisted:
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » piątek, 1 sierpnia 2008, 13:16

świetne. muszę to sobie gdzieś zapisać. a gdzie wymiar sprawiedliwości w tym wszystkim;)))?
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Patrycja » piątek, 1 sierpnia 2008, 14:34

RogerMortimer napisał(a):świetne. muszę to sobie gdzieś zapisać. a gdzie wymiar sprawiedliwości w tym wszystkim;)))?

W dzisiejszym nastroju odpowiem, że w ostatnim słowie :evil:
Patrycja
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » piątek, 1 sierpnia 2008, 14:39

czyli w pieluszce;)))
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez akkon » piątek, 1 sierpnia 2008, 15:11

Robek321 napisał(a):Twoje argumenty są identyczne z wypowiedzią A. Mularczyka z PIS - tyle, żeby nie iść dalej.
j(...) Naprawde uważasz, iz trzeba krytykowac ten projekt, który idzie w dobrym kierunku dlatego, że mało zarabiamy ? Jezeli więc beda chcieli ci dac asystenta, albo dodatkowa osobe do sekretariatu, czy też wprowadzą jakąs reformę to tez będziesz protestować - bo mało zarabiamy. Obudź się - bedziemy protestować, ale będziemy też mało zarabiać. W tym kraju, z tym społeczeństwem i taka opozycją radykalne podniesienie zarobków nie będzie mozliwe.

Ostro żeś mi przywalił, porównując moje argumenty do wypowiedzi Mularczyka A. Wprawdzie nie widzę związku tego co napisałem z wypowiedziami tego kauzyperdy, ale to kwestia uboczna.
Natomiast ad rem :
1. ćwiąkalskie kredyty zaproponowano ZAMIAST podwyżek - tylko tego nikt jasno nie powie. A może uważasz inaczej ?
2. Pomysł jest chytry - uwiązać człowieka w sądzie na ćwierć wieku. W tym czasie zrobi się z niego niewolnik, bo nie rzuci tego w jasną cholerę, jak po raz dziesiąty usłyszy, że nie będzie podwyżki bo bezdomni wciąż umierają na ulicach.
3. Kredyty są tańsze i weselsze, bo a to komuś się odmówi bo cośtam, a przede wszystkim NIE WSZYSCY będą je brać. I na tym polega clou programu.
4. Można by było jeszcze bardziej ułatwić nam życie i dać na przykład darmowe bony na cokwartalne badanie prostaty u najwybitniejszych specjalistów. Pytanie : ile osób z tego skorzysta ? Panie oczywiście pomijam - ale w takim właśnie pomyśle tkwi istota preferencyjnych kredytów - pokrzyczy się, że mogą je dostać, nagłośni się sprawę w merdiach, A DOSTANĄ JE JEDNOSTKI. Albo - co najwyżej - dziesiątki. Są to kolosalne oszczedności w zamian za zatkanie gęby tanią propagandą.
Dlatego jestem - i będę - przeciw.
PS. Gdy dostanę asystenta - nie będę przeciw, bo nie będzie to z mojej kieszeni - inaczej niż te niesamowite kredyty.
akkon
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez RogerMortimer » piątek, 1 sierpnia 2008, 15:49

a propos asystentów. może część wynagrodzenia, zamiast w węglu i papierze toaletowym, będą nam wypłacać w asystentach?...
RogerMortimer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

co z kredytami

Postprzez Robek321 » piątek, 1 sierpnia 2008, 16:44

Akkon wcześniej to ty napisałeś "naiwny kolego".

Porównałem te argumenty do wypowiedzi Mularczyka, bo naprawdę użył tych samych argumentów. Sorry ale dokładnie to samo : sędziom nie powinno się proponowac kredytów winni dobrze zarabiać, żeby nie musieć ubiegać się o kredyty itd... Jednak ok - porównanie krzywdzące.

Nie wierzę w to, że to jest w zamian podwyżek. NIkt nie powi dostaliście tanie kredyty to nie będzie podwyżek, bo tu chodzi tylko o wydłużenie spłaty i 10 % i umówmy się skorzysta z tego może z 3 % itd.

Gdzieś już pisałem na tym forum, że mam info o podwyższeniu o 25 % kwoty bazowej od 1.01.2009 r. i to jest w rządowej propozycji budżetu - zaakceptowana przez RM w czerwcu 2008 r.

To nie jest uwiązanie - jak ci się nie podoba spłacasz kredyt i zmieniasz pracę - chociażby biorą wtedy kredyt komercyjny.

Dlaczego jest w nas sędziach tak wiele mentalności psa ogrodnika. NIe mówię tylko o kredytach. Wiele razy słyszałem pełne emocji rozmowy ile zarabia ten notariusz czy radca itp. NIe skorzystamy z kredytu, bo np. wybudowaliśmy się to dajmy skorzystać drugim młodszym kolegom. Czytam Wasze argumenty przeciw tej zmianie i nie potrafię ich zrozumieć.

p.s chciałbym chciałbym, chciałbym zarabiać tak aby nie brać kredytu. Tu jest zgoda.
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez doctor » piątek, 1 sierpnia 2008, 17:01

Proszę nie rozpowszechniać plotek - nie ma żadnej decyzji Rady Ministrów o podwyżkach dla sędziów. W czercu 2008 roku rząd przyjął dokument pt."Założenia projektu budżetu państwa na 2009 rok" (do wglądu: http://www.mf.gov.pl/_files_/aktualnoci ... t_2009.pdf). Jeśli ktoś uważa, że w tym dokumencie jest mowa o podwyżkach dla sędziów, to niech wskaże na której dokładnie stronie. Podpowiem: nie ma tam o tym mowy.

Powtarzam: rząd nie planuje żadnych podwyżek wynagrodzeń dla sędziów. Są tylko bajki opowiadane przez urzędników pana Ćwiąkalskiego. Fakty są takie, że zarówno premier jak i minister finansów są przeciwni podwyżkom dla sędziów. Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie.
doctor

Postprzez arczi » piątek, 1 sierpnia 2008, 18:00

doctor napisał(a):Proszę nie rozpowszechniać plotek - nie ma żadnej decyzji Rady Ministrów o podwyżkach dla sędziów. W czercu 2008 roku rząd przyjął dokument pt."Założenia projektu budżetu państwa na 2009 rok" (do wglądu: http://www.mf.gov.pl/_files_/aktualnoci ... t_2009.pdf). Jeśli ktoś uważa, że w tym dokumencie jest mowa o podwyżkach dla sędziów, to niech wskaże na której dokładnie stronie. Podpowiem: nie ma tam o tym mowy.

Powtarzam: rząd nie planuje żadnych podwyżek wynagrodzeń dla sędziów. Są tylko bajki opowiadane przez urzędników pana Ćwiąkalskiego. Fakty są takie, że zarówno premier jak i minister finansów są przeciwni podwyżkom dla sędziów. Wnioski proszę wyciągnąć we własnym zakresie.

dlatego mamy sondaż - będą mieć wymiar sprawiedliwości jakiego chcieli :twisted:

[ Dodano: Pią Sie 01, 2008 6:01 pm ]
przez sondaż rozumię oczywiście naszą ankietę protestacyjną!
arczi
VIP
VIP

Postprzez Robek321 » piątek, 1 sierpnia 2008, 18:09

doctor napisał/a:
Proszę nie rozpowszechniać plotek - nie ma żadnej decyzji Rady Ministrów o podwyżkach dla sędziów. W czercu 2008 roku rząd przyjął dokument pt."Założenia projektu budżetu państwa na 2009 rok" (do wglądu: http://www.mf.gov.pl/_fil...dzet_2009.pdf). Jeśli ktoś uważa, że w tym dokumencie jest mowa o podwyżkach dla sędziów, to niech wskaże na której dokładnie stronie. Podpowiem: nie ma tam o tym mowy.

To nie plotka. Mam to info od mojego prezesa okręgowego - czy się z tego wycofają to nie wiem. Oczywiście to nie jest pewne. Pewne bedzie jak kasa wpłynie na konto. też się tym za bardzo nie podniecam, ale informacja w tym sensie jest prawdziwa i pewna.
Robek321
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » piątek, 1 sierpnia 2008, 21:15

No, no, Twój prezes okręgowy to musi być KTOŚ, skoro jego informacje są takie pewne. Szkoda, że nie wynikają z żadnego dokumentu :roll:
suzana22
VIP
VIP

Re: co z kredytami

Postprzez darjos » piątek, 1 sierpnia 2008, 22:04

Robek321 napisał(a):
Gdzieś już pisałem na tym forum, że mam info o podwyższeniu o 25 % kwoty bazowej od 1.01.2009 r. i to jest w rządowej propozycji budżetu - zaakceptowana przez RM w czerwcu 2008 r.

No i sieją takie plotki, a jak kto chce to i się ucieszy, a później powie, że żadne dni bez wokandy bo przecież podwyżki bedą. A Czaja na sejmowej Komisji Sprawiedliwości (żeby tylko ostatnie informacje wziąć pod uwagę) mówi oficjalnie tylko o średnio 1000 zł podwyżki brutto, co nijak 25 procent nie daje. A MF wręcz twierdzi, że nawet na "inflacyjne" trudno liczyć.

[ Dodano: Pią Sie 01, 2008 10:09 pm ]
P.S. Suzana22 ma rację, taka wiara w prezesa okręgu to góry przenosić pomoże :mrgreen:, a jak podbudowuje jego ego :lol:, tylko musi przeczytać więc może linka :?:
darjos
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty