Odpowiedź PO na weto Prezydenta- nowy projekt ustawy

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Odpowiedź PO na weto Prezydenta- nowy projekt ustawy

Postprzez jarocin » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 11:12

Wygląda na to, że PO-wcy już mają pomysł na weto Prezydenta. Gotowy jest projekt ustawy LIKWIDUJĄCEJ AWANSE POZIOME

http://orka.sejm.gov.pl/proc6.nsf/opisy/851.htm

Jak wynika z projektu chcą, aby wnioski o awans pozostawić bez biegu.
Kto spełnia kryteria powinien zatem pospieszyć się ze złożeniem wniosku.
Ostatnio edytowano wtorek, 29 września 2009, 21:26 przez jarocin, łącznie edytowano 1 raz
jarocin

Postprzez Darkside » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 11:18

I tak jak się spodziewałem, wnioski przeleżą do czasu uchwalenia ustawy zmieniającej usp, a potem art. 4 noweli i po ptakach.

Uzasadnienie b.ciekawe, pożądane jest aby sędziami zostawali przedstawiciele innych zawodów i inne brednie o koronie cierniowej.

Pisałem o tym wielokrotnie i zdania nie zmieniam, każdy po aplikacji sądowej będzie lepszym sędzią-liniowecem iż doświadczony pan adwokat czy radca.

Mogą być od tego wyjątki ale to dosłownie promile.
Darkside

Postprzez wb02 » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 11:26

Podważać w tym projekcie można to tym, że system awansów poziomych nie daje tylko prawa do awansu poziomego na SSO w SR (czy SSA w SO) i wynagrodzenia na poziomie SSO dla SR (SSA dla SO). Pamietajcie, że awans poziomy daje prawo SSR w SO (i SSA w SO) do stawki awansowej 1 i 2 SSO (art. 65b par. 4 USP i odesłanie do 91 § 1a, 3 i 4).

Wychodzi więc na to, że projekt ten nie jest zrównaniem sytuacji płacowej bo zamiast tytułu SSO w SR (SSA w SO) i pieniedzy dają same pięniadze. Tak naprawdę projekt ten oznacza zabranie sędziom w trzeciej stawce (czyli obecnie SSO w SR i SSA w SO) prawa do kolejnych stawek które teraz mają. A to już może oznaczać pozbawianie sędziów praw do wzrostu wynagrodzenia.
wb02
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz G. » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 11:41

Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy upoważniamy pana posła Jerzego Kozdronia.
(-) Paweł Arndt; (-) Jacek Brzezinka; (-) Zbigniew Chlebowski; (-) Andrzej Czerwiński; (-) Artur Gierada; (-) Danuta Jazłowiecka; (-) Sebastian Karpiniuk; (-) Grzegorz Karpiński; (-) Małgorzata Kidawa-Błońska; (-) Zbigniew Konwiński; (-) Tomasz Kulesza; (-) Michał Marcinkiewicz; (-) Witold Namyślak; (-) Stefan Niesiołowski; (-) Tomasz Piotr Nowak; (-) Mirosława Nykiel; (-) Paweł Olszewski; (-) Andrzej Orzechowski; (-) Halina Rozpondek; (-) Witold Sitarz; (-) Aleksander Marek Skorupa; (-) Krystyna Skowrońska; (-) Jakub Szulc; (-) Iwona Śledzińska-Katarasińska; (-) Piotr Tomański; (-) Jarosław Urbaniak.

Zapamiętajmy sobie te nazwiska. "Minusy" to sobie już sami dali w druku. :twisted:
Łukasz G.

Postprzez Dreed » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 14:10

Łukasz G. napisał(a):Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy upoważniamy pana posła Jerzego Kozdronia.
(-) Paweł Arndt; (-) Jacek Brzezinka; (-) Zbigniew Chlebowski; (-) Andrzej Czerwiński; (-) Artur Gierada; (-) Danuta Jazłowiecka; (-) Sebastian Karpiniuk; (-) Grzegorz Karpiński; (-) Małgorzata Kidawa-Błońska; (-) Zbigniew Konwiński; (-) Tomasz Kulesza; (-) Michał Marcinkiewicz; (-) Witold Namyślak; (-) Stefan Niesiołowski; (-) Tomasz Piotr Nowak; (-) Mirosława Nykiel; (-) Paweł Olszewski; (-) Andrzej Orzechowski; (-) Halina Rozpondek; (-) Witold Sitarz; (-) Aleksander Marek Skorupa; (-) Krystyna Skowrońska; (-) Jakub Szulc; (-) Iwona Śledzińska-Katarasińska; (-) Piotr Tomański; (-) Jarosław Urbaniak.

Zapamiętajmy sobie te nazwiska. "Minusy" to sobie już sami dali w druku. :twisted:

Jestem w stanie się założyć, ze większość z nich, to nawet nie widziała tego niby poselskiego projektu na oczy...... :lol:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez Darkside » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 14:12

Ja bym takiego zakładu nie przyjął bo to jest cytując klasyka "oczywista oczywistość".
Darkside

Postprzez Paweł » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 14:14

Dreed napisał(a):
Łukasz G. napisał(a):Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad projektem ustawy upoważniamy pana posła Jerzego Kozdronia.

Jestem w stanie się założyć, ze większość z nich, to nawet nie widziała tego niby poselskiego projektu na oczy...... :lol:

A część tych co widzieli nie ma pojęcia o co w nim chodzi.
Paweł
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez arczi » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 19:46

Naiwniacy... ja nie mam wątpliwości jaki będzie los ustawy, kiedy trafi na biurko Pana Pezydenta :mrgreen:
arczi
VIP
VIP

Postprzez kreska » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 21:11

Majstersztyk legislacyjny! Nie tylko ręce, ale i majtki opadają...
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ania » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 22:42

Kwidzyn przeprasza za Kozdronia!
ania
młody sędzia
młody sędzia

Postprzez tujs » poniedziałek, 4 sierpnia 2008, 23:07

ania napisał(a):

..... a Łódź za Niesiołowskiego
tujs

Postprzez Darkside » wtorek, 5 sierpnia 2008, 08:04

tujs napisał(a):
ania napisał(a):
Łukasz G. napisał(a):[i]

..... a Łódź za Niesiołowskiego

... niech się wstydzi ten co robi nie ten co widzi :!:
Darkside

Postprzez elew » wtorek, 5 sierpnia 2008, 18:09

no to są tutaj prawdziwe gwiazdy - a jacy prawnicy no no no, jeden z tych na górze zarządzał gminą, która jest najbardziej zadłużona w kraju, to dostał awans na górę, co by wiadomo fachowiec, inna działała przeciwko syjonistom w '68, ma praktykę, a i wymiar zna znad art. 178a kk, jest też profesor od konspiry i wysadzania pomnika Lenina, no po prostu hautorytety, że hej
elew
VIP
VIP

Postprzez arczi » wtorek, 5 sierpnia 2008, 20:44

A ten Brzezinka, to nawet niegdysiejszy mój drużynowy drużyny harcerskiej w liceum :oops:
No cóż wstydzę się za takiego drużynowego :oops:
arczi
VIP
VIP

Postprzez rbk » wtorek, 5 sierpnia 2008, 20:52

Nie ma sie co przejmować. Ala na przyszłość wszyscy pamietajmy. Nawet były poseł ma mieć nieskazitelny charakter i dawać przykład całemu społeczeństwu.
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Ignacy » wtorek, 5 sierpnia 2008, 21:50

arczi napisał(a):Naiwniacy... ja nie mam wątpliwości jaki będzie los ustawy, kiedy trafi na biurko Pana Pezydenta :mrgreen:

No właśnie - nie rozumiem, a zawsze staram się doszukać motywów lub pobudek w działaniach ludzi ( takie zboczenie zawodowe karnisty). Tu odnajduje takie
- po pierwsze, grają na czas, liczą, że zanim ta ustawa przejdzie całą drogę legislacyjną zmontują większość do odrzucenia weta (ewentulanie grają na czas tak bardzo, że liczą na głosowanie w sejmie po zmianie prezydenta, choć byłby to szczyt kunktatorstwa)
- po drugie, chcą tym razem uniknać błędów proceduralnych związanych z wadliwie zastosowanym "szybkim" trybem bo zdają sobie sprawe, że pierwsza ustawa poleci w Trybunale nawet jak odrzucą weto

Tak czy innaczej, działanie absurdalne ( ale dla mnie sedziego karnisty to nie nowość, tyle już się absurdalnych linii obrony nasłuchałem, że głupota ludzka nawet w wydaniu posłów mnie nie dziwi)
Ignacy
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez walenty » piątek, 8 sierpnia 2008, 20:32

Adwokaci sędziami ?

N,no,no, a jak im się przestawi, że białe jest białe, a czarne to czarne.
walenty

Postprzez elew » poniedziałek, 11 sierpnia 2008, 10:06

uderzajmy dalej w wypowiedzi PiS-u no bo to przecież ich wina -nieprawdaż :shock:
elew
VIP
VIP

Postprzez balrog » środa, 13 sierpnia 2008, 23:01

No ale prawdziwym orłem w tym świetlanym gronie jest najmłodszy poseł tej kadencji, który co prawda studiów jeszcze nie skończył, ale wybory jak się mówi w Szczecinie skąd startował wygrał dzięki popularnemu nazwisku, czyli Marcinkiewicz.
Poza tym uważam, że Ministerstwo Sprawiedliwości powinno być zlikwidowane.
balrog
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Łukasz G. » piątek, 3 października 2008, 10:26

Biuletyn z posiedzenia Komisji Sprawiedliwości w wiadomej sprawie znalazł się na stronie Sejmu. Ciekawa lektura. :evil:

http://orka.sejm.gov.pl/Biuletyn.nsf/0/ ... enDocument
Łukasz G.

Postprzez a_szymek » piątek, 10 października 2008, 22:35

dla mnie to bezczelność tzn nie ustosunkowanie się do weta Prezydenta i uchwalenie nowej ustawy regulującej ten sam przedmiot w ten sam sposób.
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował."
M. Twain
a_szymek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kazanna » piątek, 10 października 2008, 23:08

Ignacy napisał(a):- po drugie, chcą tym razem uniknać błędów proceduralnych związanych z wadliwie zastosowanym "szybkim" trybem bo zdają sobie sprawe, że pierwsza ustawa poleci w Trybunale nawet jak odrzucą weto

Ale przecież tym razem zapomnieli skonsultować ustawę z KRS :)
"Nie narzucaj światu swojego formatu."
Sztaudynger
kazanna
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez warzywko » niedziela, 12 października 2008, 18:59

a_szymek napisał(a):dla mnie to bezczelność tzn nie ustosunkowanie się do weta Prezydenta i uchwalenie nowej ustawy regulującej ten sam przedmiot w ten sam sposób.
:smile:
warzywko

Postprzez markosciel » niedziela, 12 października 2008, 20:15

warzywko napisał(a):
a_szymek napisał(a):dla mnie to bezczelność tzn nie ustosunkowanie się do weta Prezydenta i uchwalenie nowej ustawy regulującej ten sam przedmiot w ten sam sposób.
:smile:

To coś znacznie gorszego niż bezczelność - to polityka :twisted:
Do tego, żeby żyć normalnie, trzeba mieć wiele odwagi - Søren Kierkegaard
markosciel
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

inne spojrzenie

Postprzez okapi » niedziela, 12 października 2008, 20:33

arczi napisał(a):Naiwniacy... ja nie mam wątpliwości jaki będzie los ustawy, kiedy trafi na biurko Pana Pezydenta :mrgreen:

Arczi

oni rozgrywaja swoje wojenki

jasne że zawetuje..ale nie dlatego ze nam dobrze życzy, tylko by wsypać kolejną szufle piasku w trybiki rządu..bo jesli byłoby inaczej

to popatrzmy..gdzie był Pan Prezydent za rządów PIS-u..na obczyźnie..???? :?:
jakoś ani on, ani jego brat nie przejeli sie sytuacją sędziów..wrecz przeciwnie..a co z ciągnącymi sie miesiacami procedurami z nominacjami i wreszcie ich odmową (z jakich przyczyn..???)

wiec nie liczmy na Pana Prezydenta jako sojusznika.. rzeczywiscie i szczerze przekonanego do naszych racji

dla mnie awanse poziome to i tak sprawa właściwie.. stracona. (niestety..bo tez byłem ich zwolennikiem..choc mi w najblizszej przysżłości nie przysługuje.. :mrgreen: )
.walczmy raczej zupełnie o inne , godne wynagrodzenie, a nie kolejne protezy..

choć nie mam nic przeciw, jak uważacie inaczej..ale to rozdrabnianie sie :roll: :?:
Ostatnio edytowano niedziela, 12 października 2008, 21:09 przez okapi, łącznie edytowano 1 raz
okapi

Następna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!