Delegowanie sędziów do MS i KSSiP

Tutaj możemy podzielić się informacjami z MS, tym co nas czeka, wszczętymi postępowaniami itp itd

Re: Delegowanie sędziów do MS i KSSiP

Postprzez ropuch » środa, 12 lipca 2017, 14:04

regis napisał(a):

generalnie zawsze tj. w czasach po IK stowarzyszenie Iustitia było przeciw MS ale nigdy tak jednoznacznie na nie jak obecnie..nawet jeśli kolejni ministrowie robili nas w bambuko...

a co do udziału w zarządzie I sędziów delegowanych to akurat zjazd chyba w Toruniu sie wypowiedział ..i potem ci co byli w zarządzie i KR złożyli swe mandaty w związku z pójściem na delegacje..ALE dotyczyło to tylko zarządu (może i zrozumiałe)nie było jednak tam wówczas słów,apelu o konieczności rezygnacji wszystkich którzy są delegowani...
i o takiej zmianie postawy I. piszę tutaj :/:

Ten pierwszy akapit to opinia czy stwierdzenie faktu ? Bo jak stwierdzenie faktu to musiałbyś zdefiniować "jednoznacznie" lub przestać formułować swoje odczucia w sposób kategoryczny. Jak dla mnie teksty jakie leciały choćby na forum albo Zebraniach Delegatów pod adresem Ćwiąkalskiego, czy Kwiatkowskiego były o wiele bardziej "jednoznaczne" niż w stosunku do Ziobry.

Co do spotkań to odpowiedź jest prosta nie ma ich bo MS ich nie chce. I tyle. Takie są fakty.
ropuch

Postprzez ropuch » środa, 12 lipca 2017, 14:11

Modern_judge napisał(a): Skupiłeś się zatem na jednym z kilku elementów braku zachowania proporcji, o którym pisałem. Żądasz przykładów w tym wąskim zakresie.

Skupiłem się na jednym fragmencie bo jak pisałem dla mnie jest to poważny wobec sędziego zarzut. Reszta to beletrystyka.

Skoro więc zarzucasz swoim kolegom (dawniej nawet bliskim) upolitycznienie to żądam od Ciebie Modernie przedstawienia konkretów albo wycofania zarzutu. I tyle.

Bo tak to jest, że każdy nasz problem na forum powstaje kiedy uznajemy, że słowa nic nie znaczą. I można napisać sobie co się chce "bo to w końcu tylko moje zdanie do którego mam prawo". Otóż nie można.
Ja też mam różne zdanie na temat tego co robi np. Dreed, różne przemyślenia, wątpliwości. Ale też pamiętam, że to mój kolega i ile zrobił dla środowiska. Więc albo mam coś do Niego konkretnie i pisze konkretnie "w tym i w tym przegiąłeś" i wykładam wszystko na stół albo się nie odzywam.

I nie bardzo wiem do jakich Twoich zarzutów mam się odnosić Modernie ?

Co do "tonu prześmiewczego" już pisałem, że poprzedników dotyczył on w stopniu nieporównywalnie większym.
Co do wybiórczego traktowania mediów, to to jest zwyczajnie nie prawda. W zespole Informacyjnym IS jest prosta zasada. Rozmawiamy z każdym medium, które o to prosi. Przedstawiciele IS obecni są w programach publicystycznych wszystkich stacji.
Co do prezentowania "zażyłości z VIP-ami wymiaru sprawiedliwości" to nijak nie mogą zrozumieć jak to świadczy o upolitycznieniu ? Za to są sędziowie, którzy publicznie prezentują i mówią o swojej zażyłości z VIPami bynajmniej nie wymiaru sprawiedliwości i co ?
Co do "donosu lubelskiego" albo przedstaw dowód, że ktokolwiek z Zarządu IS miał w tym udział lub odwołaj insynuację.
Co do zgłoszenia ustawy o KRS projekt został przesłany wszystkim klubom parlamentarnym. Nie jest rzeczą IS kto go złożył. Jeśli o mnie osobiście chodzi byłbym zachwycony gdyby złożyli go posłowie PIS.
A co do mojej wiary w kolegów Modernie to mam taką zasadę, że jestem lojalny wobec swoich koleżanek i kolegów i tych w Zarządzie IS i tych w MS. I mając to na uwadze pewnych rzeczy po prostu nie piszę i relacjach z nimi dbam by nie sprawić im przykrości. Co nie znaczy, że zawsze się z nimi zgadzam czego także bez większego wysiłku nawet tu na forum można znaleźć dziesiątki przykładów.
Ostatnio edytowano środa, 12 lipca 2017, 14:25 przez ropuch, łącznie edytowano 1 raz
ropuch

Postprzez Włóczykij » środa, 12 lipca 2017, 14:17

Proponuję nie prosić o przykłady, bo jeśli przez wzgląd nie okażą się łaskawi, to będzie nokuat.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez regis » środa, 12 lipca 2017, 14:44

ropuch napisał(a):
Co do spotkań to odpowiedź jest prosta nie ma ich bo MS ich nie chce. I tyle. Takie są fakty.

cóż dyskusja ogranicza się do kilku osób post-odpowiedz-post itd i zaczyna się już kręcić w kółko
ja kończę ..bo chyba wszystko co miałem wyrazić ..napisałem..

na ostatek tylko.. cytowane słowa uważam za nieprawdziwe a raczej za taką półprawdę ..MS nie chce teraz rozmów z I. i mnie to nie dziwi bo jak nasłuchali się połajanek via media,wysłuchali kongresu a na spotkanie do MS które się odbyło przysłano przedstawicieli nie zarządu a jakiegoś zespołu itp ..to trudno się dziwić że obecny MS nie kwapi się do spotkania
odwróćmy rolę i na miejscu MS postawmy zarząd Iustiti -czy reagował by inaczej ?
są zatem fakty i fakty
regis
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Modern_judge » środa, 12 lipca 2017, 15:30

Ropuchu, przykładów się nie doczekasz z mojej strony z przyczyn wskazanych wyżej. Każdy rozsądny użytkownik internetu może bez trudu je znaleźć, wystarczy użyć stosownej wyszukiwarki albo ufać własnej pamięci. I proszę, nie stosuj (być może bezwiednie) argumentum ad misericordiam.
Dla porządku. Teza, którą postawiłem to brak proporcji. Ująłem to w dwóch aspektach. Podniosłem, że IS dotąd nie używała tego rodzaju retoryki oraz nie prezentowała wskazanych przeze mnie postaw, odpowiedź pozostawiając innym i tu masz rację (vide Twój pierwszy post w odniesieniu do wyjściowego). Dla mnie to ocena, do której mam prawo, nie zarzut. Tobie z kolei wolno z tą oceną się nie zgadzać. Tak to rozumiem.
Wniosek, do którego doszedłem to trwanie na pozycjach, co nikomu nie służy. I tyle.
Ważne są tylko czyny odważne.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Modern_judge

Postprzez ropuch » środa, 12 lipca 2017, 17:17

regis napisał(a):
ropuch napisał(a):

cóż dyskusja ogranicza się do kilku osób post-odpowiedz-post itd i zaczyna się już kręcić w kółko
ja kończę ..bo chyba wszystko co miałem wyrazić ..napisałem..

na ostatek tylko.. cytowane słowa uważam za nieprawdziwe a raczej za taką półprawdę ..MS nie chce teraz rozmów z I. i mnie to nie dziwi bo jak nasłuchali się połajanek via media,wysłuchali kongresu a na spotkanie do MS które się odbyło przysłano przedstawicieli nie zarządu a jakiegoś zespołu itp ..to trudno się dziwić że obecny MS nie kwapi się do spotkania
odwróćmy rolę i na miejscu MS postawmy zarząd Iustiti -czy reagował by inaczej ?
są zatem fakty i fakty

To bardzo sprytne zarzucić komuś kłamstwo i sie wycofać.
Ale faktów nie zmienisz. Ms nie zgadzał się na rozmowy ani teraz ani przedtem. A zarząd zareagował właśnie na działania MS a nie odwrotnie :roll:
ropuch

Postprzez ropuch » środa, 12 lipca 2017, 17:23

Modern_judge napisał(a):Ropuchu, przykładów się nie doczekasz z mojej strony z przyczyn wskazanych wyżej. Każdy rozsądny użytkownik internetu może bez trudu je znaleźć, wystarczy użyć stosownej wyszukiwarki albo ufać własnej pamięci. I proszę, nie stosuj (być może bezwiednie) argumentum ad misericordiam.
Dla porządku. Teza, którą postawiłem to brak proporcji. Ująłem to w dwóch aspektach. Podniosłem, że IS dotąd nie używała tego rodzaju retoryki oraz nie prezentowała wskazanych przeze mnie postaw, odpowiedź pozostawiając innym i tu masz rację (vide Twój pierwszy post w odniesieniu do wyjściowego). Dla mnie to ocena, do której mam prawo, nie zarzut. Tobie z kolei wolno z tą oceną się nie zgadzać. Tak to rozumiem.
Wniosek, do którego doszedłem to trwanie na pozycjach, co nikomu nie służy. I tyle.

Nie Modernie to co piszesz to nie są żadne opinie ani oceny tylko zwyczajna nieprawda bo nie ma w wypowiedziach zarząduvani żadnego zaostrzania retoryki ani postaw. To jest po prostu nieprawda co jasno wykazałem a Ty w zamian nie przedstawiłeś żadnych argumentów poza sloganem każdy może sobie sprawdzić w internecie. Takie zagrywki Modernie to można stosować z trybuny sejmowej i właśnie przed chwilą mieliśmy ich przykład. Ale sędziemu Modernie taka retoryka zdecydowanie nie przystoi.
ropuch

Postprzez Modern_judge » środa, 12 lipca 2017, 17:43

Nie ucz mnie co przystoi a co nie, proszę. Nazywaj to jak chcesz, przecież masz monopol. Kończę tę dyskusję. Pozostańmy przy swoich racjach.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez andrzej74 » środa, 12 lipca 2017, 18:15

Ropuchu, Ty to masz jakieś niewyczerpalne pokłady cierpliwości...
Inteligentny mężczyzna musi czasami pić, by móc wytrzymać w towarzystwie głupców.
andrzej74
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Włóczykij » środa, 12 lipca 2017, 19:04

Modern_judge napisał(a):Nie ucz mnie co przystoi a co nie, proszę. Nazywaj to jak chcesz, przecież masz monopol. Kończę tę dyskusję. Pozostańmy przy swoich racjach.

Modernie - Twój polemista już tak się wyłożył, że faktycznie możesz oszczędzić, by nie wejść w etap, kopać leżącego.
/przecież widzimy w co już poszedł, ojej/
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 12 lipca 2017, 19:22

Modern_judge napisał(a):Nie ucz mnie co przystoi a co nie, proszę. Nazywaj to jak chcesz, przecież masz monopol. Kończę tę dyskusję. Pozostańmy przy swoich racjach.

Kłamstwo Modernie na temat kolegów i ich pracy nie jest żadną racją, więc nie rób z siebie ofiary proszę... :roll:

I nie o moje nauki tu chodzi, a o Twoje sumienie ... i krótką pamięć :(
ropuch

Postprzez Włóczykij » środa, 12 lipca 2017, 23:25

zarzut kłastwa jest poważną obelgą
zwł. wobec Moderna, bo to człowiek zasad
polecam zatem wpis moderacji

i ci co tak wzywają do ocen historii właśnie będą ocenieni, a my sobie spokojnie z loży ocen na to popatrzyny
gdy słyszę bowiem wypowiedzi sędziów o MS-ach to one w ogóle nie są zależne od tego, z której strony MS był, ale jak ludzie to odczuli

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 12 lipca 2017, 23:35

Włóczykij napisał(a):
i ci co tak wzywają do ocen historii właśnie będą ocenieni, a my sobie spokojnie z loży ocen na to popatrzyny

Ty czasem w ogóle czytasz co piszesz ? <bezradny>
ropuch

Postprzez Modern_judge » środa, 12 lipca 2017, 23:42

ropuch napisał(a):

Kłamstwo Modernie na temat kolegów i ich pracy nie jest żadną racją, więc nie rób z siebie ofiary proszę... :roll:

Niech moc będzie z Tobą, ropuchu.
Modern_judge
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ropuch » środa, 12 lipca 2017, 23:44

Modern_judge napisał(a):
ropuch napisał(a):

Niech moc będzie z Tobą, ropuchu.

I wzajemnie.
ropuch

Postprzez Włóczykij » środa, 12 lipca 2017, 23:54

ropuch napisał(a):
Włóczykij napisał(a):

Ty czasem w ogóle czytasz co piszesz ? <bezradny>

a widzisz Andrew, bo to wcale o cierpliwość nie chodzi, ale o stałą robotę ...

i jak widać testy potwierdzają ...

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mathra » czwartek, 13 lipca 2017, 12:04

Chyba założę klub miłośników wiedzy i cierpliwości ropucha....
"Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana" Hi 32,9
mathra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez ropuch » czwartek, 13 lipca 2017, 14:32

mathra napisał(a):Chyba założę klub miłośników wiedzy i cierpliwości ropucha....

i właśnie pogrzebałaś swoja karierę ... :( ;)
ropuch

Postprzez Włóczykij » czwartek, 13 lipca 2017, 22:11

mit wiedzy <rotfl> <rotfl> <rotfl>

Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez mathra » niedziela, 16 lipca 2017, 22:11

ropuch napisał(a):
mathra napisał(a):Chyba założę klub miłośników wiedzy i cierpliwości ropucha....

i właśnie pogrzebałaś swoja karierę ... :( ;)

Nie przejmuj się, nie liczyłam za bardzo na karierę ani przedtem ani teraz...
Teraz to w ogóle nie wiadomo, co będzie
"Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana" Hi 32,9
mathra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Poprzednia strona

Powrót do Nowinki z MS...