Piszą o nas w styczniu 2020r.

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w styczniu 2020r.

Postprzez anpod » środa, 15 stycznia 2020, 18:30

jano1976 napisał(a):
jaaga napisał(a): Anarchię zaczął PiS wraz z sędziowskimi karierowiczami.

Jasne, a tych sędziów TK na wyrost, to kto wybrał? I sama posługujesz się językiem, jaki Cię razi po drugiej stronie. Łatwo się ocenia, oj łatwo, i łatwo zapomina jak było i dlaczego.

ten argument, nie po raz pierwszy powoływany, przypomina taki stary sucharowy dowcip, jak to siedzi sobie 90-letnie małzeństwo i nagle dziadek babcię zaczyna okładać, a na jej krzyk "za co??" odpowiada- jak sobie przypomnę, że jak cię brałem, to dziewicą nie byłas....."
Po wyborach 2015 stroną rządząca miała wszystkie narzędzia, by ten nieuprawniony skok na 2 miejsca w TK wyprostować. Sam TK takie narzędzia podrzucił. Zamiast tego w poczuciu, że mogą wszystko wyeskalował ten spór do absurdu kolejnymi posunięciami, brakiem wreczenia nominacji, niepublikowaniem wyroków i całym c.d.n-em trwającym 5 rok. No, ale to poprzednia koalicja rządząca, niebędąca u władzy 2 kadencje dziewicą nie była.
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » środa, 15 stycznia 2020, 18:31

w całości przychylam,niektórzy przedpostownicy zachowują się tak,jakby komuś dawali wolność,otóż to nie jest prawda ;młodym życzę owocnej walki o czyste ulice i umysły :)
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez hardy50 » środa, 15 stycznia 2020, 19:01

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-naj ... zb/rxmwh9q

Czy mi się wydaje, że znam juz rozstrzygnięcie ?
hardy50
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » środa, 15 stycznia 2020, 19:26

Pomożemy - zażartowała kancelaria Sejmu
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-bat ... Id,4262661
jaaga

Postprzez efa » środa, 15 stycznia 2020, 19:30

jaaga napisał(a):Pomożemy - zażartowała kancelaria Sejmu
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-bat ... Id,4262661

jakbyśmy tak spojrzeli na ostatni wpis (z wczoraj) Volvera na mini - chat'cie na głównej stronie :oops:
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jak2006 » środa, 15 stycznia 2020, 19:47

A czym sędzia podpisujący się na liście popracia różni się od zwykłego obywatela, także udzielającego takiego poparcia? Jego danych już nie trzeba chronić? Kasta Panie!
jak2006
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jano1976 » środa, 15 stycznia 2020, 19:59

rosan napisał(a):w całości przychylam,niektórzy przedpostownicy zachowują się tak,jakby komuś dawali wolność,otóż to nie jest prawda ;młodym życzę owocnej walki o czyste ulice i umysły :)

Jasne, a od jutra wszystko będzie pięknie i nieskazitelnie. Znikną listy kolejkowe i takie tam rzeczy, o których tu pisano. Ci co mają zostać nagrodzeni zostaną nagrodzeni i będą w KRS, SN i gdzie tam tylko będzie można i zapanuje powszechna szczęśliwość. A środowisko przecież nauczone ostatnimi doświadczeniami samo oczyści się z tego co było złe. Będą same obiektywne opinie kolegiów i zgromadzeń, będziemy wybierać tylko tak samo myślących..., ale za to najlepszych. A w sumie to będzie się zgłaszał jeden kandydat, jak to bywało tu i tam, po co dokładać roboty innym, przecież wiadomo powszechnie kto najlepszy i kto najpierwszy w kolejce. No, kraina miodem i mlekiem płynąca, dobrze, że Temida ślepa.
jano1976
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez BlueFire » środa, 15 stycznia 2020, 20:12

Odnośnie formułowanych wcześniej zapytań:
1/ udokumentowano udział w Marszu Tysięcy Tóg co najmniej 1 500 sędziów. To dane Oddziałów. Liczba półtora tysiąca dotyczy tylko sędziów sądów powszechnych, nie dotyczy sędziów wojskowych, T. K., większości sędziów w stanie spoczynku, a przede wszystkim wszystkich wyjazdów indywidualnych, których technicznie nie sposób oszacować.
Dla przykładu: Oddział Kraków - 149 sędziów, Oddział Łódź - 130 sędziów, Warszawa - nie mniej niż 200 sędziów sądów powszechnych.

2/ Ogólną ilość demonstrantów w kulminacyjnym momencie oszacowano w przedziale od 37 800 do 40 500 osób.

3/ Poza sędziami w togach maszerowali także licznie adwokaci, radcowie prawni i niewielka liczna prokuratorów. Byli także przedstawiciele innych zawodów prawniczych.

4/ W marszu uczestniczyło nadto 53 sędziów z innych krajów, w tym na przykład Włoch, Grecji, Turcji i t.d.
Ostatnio edytowano środa, 15 stycznia 2020, 20:30 przez BlueFire, łącznie edytowano 1 raz
"Może to wszystko dzieje się w laboratorium?
Pod jedną lampą w dzień i miliardami w nocy?" Wisława Szymborska "Może to wszystko"
BlueFire
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez arczi » środa, 15 stycznia 2020, 20:31

jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie, na ktore TSUE nie udzielił odpowiedzi. Otóż jezeli w Niemczech sedziow Trybunalu wybierają wylącznie politycy, czy kryteria organu powolującego tak jak w przypadku KRS odnoszą się rownież do polityków. W takim razie czy politycy niemieccy spelniają choćby kryterium niezależności? zgodnie bowiem z orzeczeniem jezeli organ powołujący nie jest niezalezny sąd powolany moze być niezależny.
Odpowiedz jedt wiadoma, więc to cale orzeczenie rownież w kategoriach matrixu odbieram.
Ostatnio edytowano środa, 15 stycznia 2020, 20:33 przez arczi, łącznie edytowano 1 raz
arczi
VIP
VIP

Postprzez anpod » środa, 15 stycznia 2020, 20:45

BlueFire napisał(a):Odnośnie formułowanych wcześniej zapytań:
1/ udokumentowano udział w Marszu Tysięcy Tóg co najmniej 1 500 sędziów. To dane Oddziałów. Liczba półtora tysiąca dotyczy tylko sędziów sądów powszechnych, nie dotyczy sędziów wojskowych, T. K., większości sędziów w stanie spoczynku, a przede wszystkim wszystkich wyjazdów indywidualnych, których technicznie nie sposób oszacować.
Dla przykładu: Oddział Kraków - 149 sędziów, Oddział Łódź - 130 sędziów, Warszawa - nie mniej niż 200 sędziów sądów powszechnych.

2/ Ogólną ilość demonstrantów w kulminacyjnym momencie oszacowano w przedziale od 37 800 do 40 500 osób.

3/ Poza sędziami w togach maszerowali także licznie adwokaci, radcowie prawni i niewielka liczna prokuratorów. Byli także przedstawiciele innych zawodów prawniczych.

4/ W marszu uczestniczyło nadto 53 sędziów z innych krajów, w tym na przykład Włoch, Grecji, Turcji i t.d.

dzięki, Blue, za te dane :)
aby pomóc, wystarczy kliknąć - dzieciom :) psiakom :) chorym :)
anpod
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jaaga » środa, 15 stycznia 2020, 20:48

@anpod prof Ewa Łętowska przyznała właśnie w TVN24, że była na marszu tóg z przewieszoną przez rękę togą.
Moim zdaniem to absolutnie niezwykłe.
jaaga

Postprzez Włóczykij » środa, 15 stycznia 2020, 21:20

BlueFire napisał(a):Odnośnie formułowanych wcześniej zapytań:

a widziałaś gdzieś negowanie ilości osób widzianych w obrazkach (a na tej podstawie są wypowiedzi),w tym podważanie tych obrazków w prezentowanej tu dyskusji ?
nie będę zadawać tendencyjnego pytania o proporcje, bo nadal istnieje problem dyskutowany ( i te proporcje to nawet nie jest kwestia ilości na marszu)

świetnie, że podajesz geografię:
Kraków największy marazm dużego ośrodka wśród sędziów od lat, potulnie przy biurkach, co sami przyznawali, obecni aktywizowani przez tych od potulnego wychowanie i beneficjentów dotychczasowego systemu wym, spr. wraz z Łodzią (vide pochodzenie kolejnych MS, obsada KSSIP i związane z tym apanaże i wpływy, oczywiście poprzez MS, bo tam się inaczej nie da) oraz Warszawa od lata pozostająca we frakcjach, a teraz po przewrocie piebiakowskim tym bardziej motywowana do pokazania się

tyle o motywacjach, by mieć odwagę do udziału, bo przecież jednak hasła były chwalebne, potrzebne - praworządność, Konstytucja itd. (szkoda, że różnie z tym w wyrokach, ale to już takim tam szczegół, np. szukanie wymówek przez wyłączanie się od spraw kredytowych pod szczytnym hasłem wykładni podstaw wniosku o wyłączenie, że choćby ten przykład)

jestem za, niech Warszawie zostanie po 400 spraw w referatach, skoro chce
a tu jest forum sędziów, a nie PR owska sieczka dla myślących na podjarce

i tak to wygląda ta poważna dyskusja protestujących o dobrze wymiarze sprawiedliwości ? wow, ale nas było na obrazku (a co po powrocie ? ...)
obrazek dla tej żenującej debaty jakiś frazesów ? tak traktuje się praworządność ?

ps. czyli gdzie te autokary były postawione ? z samej Łodzi z 10 ?
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez abak » środa, 15 stycznia 2020, 21:33

anpod napisał(a):ten argument, nie po raz pierwszy powoływany, przypomina taki stary sucharowy dowcip, (...).

Nie do końca podzielam Twoje zdanie, warto pamiętać z kim się trzyma sztamę...
Niezależnie od obecnej sytuacji, krew mnie zalewa jak widzę kto macha Konstytucją z takimi ludźmi nigdy i nigdzie bo nie mam wątpliwości że dzisiejsze przymierze jutro obróci się przeciwko mnie.
Marsz sędziów tak, ale sędziów bez nikogo więcej jak ktoś chce poprzeć sędziów niech zorganizuje sobie własny marsz. Cóż... mnie także i z p. Klaudią Jachirą nie jest po drodze...
<mysli> w zasadzie z nikim mi nie po drodze <zalamka>
Est modus in rebus, sunt certi denique fines
Horacy Satyry
abak
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: RACZEJ KIM NIE JESTEM? :(, sędzią :(

Postprzez iga » środa, 15 stycznia 2020, 22:32

iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez arczi » środa, 15 stycznia 2020, 22:55

A tutaj pytanie tylko dla tęgich umysłów prawniczych...
Dzisiaj SN pominął ID i przekazał sprawę do rozpoznania SR.
Na jakiej podstawie zadał w tej samej sprawie najpierw pytania do TSUE skoro był niewlasciwy <mysli>
http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/ ... o_sprawach
arczi
VIP
VIP

Postprzez suzana22 » środa, 15 stycznia 2020, 23:25

iga napisał(a):ta dzisiejsza debata to wyglądała tak https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... a-sad.html
czy tak https://wpolityce.pl/polityka/482318-kl ... e-o-polsce
?

Iga dziennik.pl ilustruje swój artykuł zdjęciem z Shutterstocka :lol:
Taka maluteńka mnipulacja <luzik>
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » środa, 15 stycznia 2020, 23:42

adwokat diabła, czyli ćwiczenia z retoryki po grecku:

prof. Łętowska co do wyboru adresatów wniosku I PSN stwierdziła, że nie jest się sędzią we własnej sprawie

<mysli> ale gdyby patrzeć działaniami jak tzw. opozycja, czy ta "stara" część SN nie jest też sędzią w swojej sprawie ?
i to pomijając pytania K. Zaradkiewicza o konstytucyjności poprzedniej KRS (działała w oparciu o ustawę, ale krytykowano ją w oparciu o konstytucję:
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... dziow.html

ps. i red. Ivanowa wówczas pisała : Wszystkiemu winny jest system wyborów do KRS, który dyskryminuje sędziów rejonowych i zapewnia przewagę sędziom wyższych instancji.
:roll:

http://www.kwartalnikiustitia.pl/niekon ... ictwa,7654
Niekonstytucyjność trybu wyboru części członków Krajowej Rady Sądownictwa

ps. oczywiście mam na uwadze różnice kalibru, ale ...to nie jest czarno-białe...
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez wb02 » środa, 15 stycznia 2020, 23:51

No tak. Teraz pojawi się też pytanie czy przed 23 stycznia zdąży się zebrać Trybunał Konstytucyjny i coś podjąć.
Może się i tak zacząć dziać.

Zaczniemy żyć w jeszcze bardziej ciekawych czasach.

A potem po maju (bez skojarzeń z książką Garlickiego z lat 80-tych XX wieku - wyszło przypadkowo) nowy I PSN zbierze jeszcze raz wszystkie izby w odnowionym składzie i podejmą jeszcze inną uchwałę tym razem w "odnowionym" SN.
Ostatnio edytowano środa, 15 stycznia 2020, 23:57 przez wb02, łącznie edytowano 1 raz
'Bez urazy, kapitanie, ale nikt w całym tym j...m wszechświecie, dziele Pana Naszego, nie może wykluczyć wypadków losowych i nieprzewidzianych okoliczności."
wb02
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Geralt » środa, 15 stycznia 2020, 23:56

wb02 napisał(a):No tak. Teraz pojawi się też pytanie czy przed 23 stycznia zdąży się zebrać Trybunał Konstytucyjny i coś podjąć.
Może się i tak zacząć dziać.

Zaczniemy żyć w jeszcze bardziej ciekawych czasach.

A potem po maju (bez skojarzeń z książką Garlickiego z lat 8-tych XX wieku - wyszło przypadkowo) nowy I PSN zbierze jeszcze raz wszystkie izby w odnowionym składzie i podejmą jeszcze inną uchwałę tym razem w "odnowionym" SN.
Bomba Zaradkiewicza czeka na odpalenie.

Skoro SN może się zebrać w tydzień to TK jie może ?? A nawet jeśli zbierze się później to cóż z tego ??

W każdym razie zostaną zgliszcza... Myślałem, że PPSN jest rozsądniejsza...

Wysłane z mojego LM-X410.FN przy użyciu Tapatalka
IUDEX.PL - Portal informacyjny dla sędziów i o sędziach

Facebook: https://www.facebook.com/iudexpl-498591913823548/
Geralt
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez suzana22 » czwartek, 16 stycznia 2020, 00:01

Myślę, że PPSN jeszcze nie pokazała, co potrafi - ona już raczej nie ma nic do stracenia.
suzana22
VIP
VIP

Postprzez efa » czwartek, 16 stycznia 2020, 00:09

Geralt napisał(a):Bomba Zaradkiewicza czeka na odpalenie.

Skoro SN może się zebrać w tydzień to TK jie może ?? A nawet jeśli zbierze się później to cóż z tego ??

W każdym razie zostaną zgliszcza... Myślałem, że PPSN jest rozsądniejsza...

pozostaje wiara w rozsądek Pana Prezydenta :)
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Hammurabi » czwartek, 16 stycznia 2020, 00:42

iga napisał(a):
Geralt napisał(a): Czyli pojawi się 400 sędziów i asesorów bez teki... Znaczy się - bez referatu...

aż tylu nie - bo osoby nominiowane do SO/SA po bezterminowej delegacji z MS w najgorszym przypadku nadal pozostają ważnie delegowane <rotfl>

Jeśli SN nominacje uzna za ważne, to chyba delegacje będzie trzeba - konsekwentnie - uznać za zakończone <mysli>
Hammurabi
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Born to be online

Postprzez efa » czwartek, 16 stycznia 2020, 00:54

Hammurabi napisał(a):
Geralt napisał(a):W każdym razie zostaną zgliszcza... Myślałem, że PPSN jest rozsądniejsza...

Nie rozumiem tego jojczenia - ja się cieszę, że w końcu się wypowie jakieś szersze grono i nie będzie to publicystyka, ale orzeczenie. Niech to w końcu i szybko będzie rozstrzygnięte w tę czy w tamtą stronę :!:

<okok>
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez wb02 » czwartek, 16 stycznia 2020, 01:29

.
Ostatnio edytowano czwartek, 16 stycznia 2020, 01:39 przez wb02, łącznie edytowano 1 raz
'Bez urazy, kapitanie, ale nikt w całym tym j...m wszechświecie, dziele Pana Naszego, nie może wykluczyć wypadków losowych i nieprzewidzianych okoliczności."
wb02
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez efa » czwartek, 16 stycznia 2020, 01:38

wb02 napisał(a):To Ty napisałaś. I to Twój koncept więc mi go w klawiaturę nie wciśnij. Ja pisałem o czymś zupełnie innym. Ale nawiązując do Twojej narracji dziś w takim mniej niż więcej kierunku idzie.

Myślę, że ktoś w końcu musiał to napisać. Przecież obserwujemy to chociażby w Prokuraturze. Nagłe ozdrowienia i powroty ze stanu spoczynku.
Ostatnio edytowano czwartek, 16 stycznia 2020, 01:41 przez efa, łącznie edytowano 2 razy
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..