Udział w akcji, potwierdzenia i dyskusje

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez AQUA » niedziela, 7 września 2008, 10:18

Dwa posty przeniesione do Działu: Sędziowie: Różne rozmowy.

W razie wątpliwości proszę o pw. :wink:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez sosna » czwartek, 11 września 2008, 10:35

uzyskałam potwierdzoną informację, że na dzień 9 września b.r. żaden wniosek o awans poziomy nie wpłynął do KRS-u. P.W mojego wydziału zadzwoniła do kadr MS, aby ustalić co się dzieje z naszymi wnioskami. Poinformowano ją ,że sprawą zajmuje się pani sędzia Ziemska( numer bezpośredni do niej to 0-22-52-12-528).Szanowna pani sędzia oświadczyła ,że wnioski są sukcesywnie przesyłane do KRS-u.Na uwagę mojej PW , że nie dotarł tam żaden wniosek stwierdziła , iż dopiero od dzisiaj. tj 9 września 2008 będą one sukcesywnie przekazywane. Traktuje się nas zatem niepoważnie,zwodzi , oszukuje itd.
Uważam , że wszyscy zainteresowani winni konsekwentnie i systematycznie żądać informacji dotyczących złożonych wniosków. Musimy upominać się o przestrzeganie przepisów przez szacownych urzędników , domagać udzielania informacji na piśmie. Oczywiście ja i moi koledzy co kilka dni będziemy telefonować do MS, tj pani sędzi Ziemskiej , domagając się konkretnych i bieżących informacji w sprawie dalszego biegu naszych wniosków, do czego zresztą zachęcamy pozostałych zainteresowanych ( przecież aktualnie walczymy z czasem , gdyż rząd przygotował już nowelizację , zgodnie z którą wnioski mają być pozostawione bez rozpoznania w dniu wejścia wżycie nowych przepisów).
Ostatnio edytowano czwartek, 11 września 2008, 14:22 przez sosna, łącznie edytowano 1 raz
sosna

Postprzez rbk » czwartek, 11 września 2008, 12:17

sosna napisał(a):uzyskałam potwierdzoną informację, że na dzień 9 września b.r. żaden wniosek o awans poziomy nie wpłynął do KRS-u. P.W mojego wydziału zadzwoniła do kadr MS, aby ustalić co się dzieje z naszymi wnioskami. Poinformowano ją ,że sprawą zajmuje się pani sędzia Ziemska( numer bezpośredni do niej to 0-22-52-12-528).Szanowna pani sędzia oświadczyła ,że wnioski są sukcesywnie przesyłane do KRS-u.Na uwagę mojej PW , że nie dotarł tam żaden wniosek stwierdziła , iż dopiero od dzisiaj. tj 9 września 2008 będą one sukcesywnie przekazywane. Traktuje się nas zatem niepoważnie,zwodzi , oszukuje itd.
Uważam , że wszyscy zainteresowani winni konsekwentnie i systematycznie żądać informacji dotyczących złożonych wniosków. Musimy upominać się o przestrzeganie przepisów przez szcownych urzędników , domagać udielania informacji na piśmie. Oczywiście ja i moi koledzy co kilka dni będziemy telefonować do MS, tj pani sędzi Ziemskiej , domagając się konkretnych i bieżących informacji w sprawie dalszego biegu naszych wniosków, do czego zresztą zachęcamy pozostałych zainteresowanych ( przecież aktualnie walczymy z czasem , gdyż rząd przygotował już nowelizację , zgodnie z którą wnioski mają być pozotawione bez rozpoznania w dniu wejścia wżycie nowych przepisów).

Przecież Ona jest urzędnikiem. Pan Ćwiąkalski "prosi" urzędnik wykonuje. :evil:
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.

Stefan Kisielewski
rbk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » czwartek, 11 września 2008, 12:47

no tak, w poniedziałek piszę wystąpienie ,drogą służbową w trybie usp
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jp » czwartek, 11 września 2008, 12:55

rbk napisał(a):
sosna napisał(a):uzyskałam potwierdzoną informację, że na dzień 9 września b.r. żaden wniosek o awans poziomy nie wpłynął do KRS-u. P.W mojego wydziału zadzwoniła do kadr MS, aby ustalić co się dzieje z naszymi wnioskami. Poinformowano ją ,że sprawą zajmuje się pani sędzia Ziemska( numer bezpośredni do niej to 0-22-52-12-528).Szanowna pani sędzia oświadczyła ,że wnioski są sukcesywnie przesyłane do KRS-u.Na uwagę mojej PW , że nie dotarł tam żaden wniosek stwierdziła , iż dopiero od dzisiaj. tj 9 września 2008 będą one sukcesywnie przekazywane. Traktuje się nas zatem niepoważnie,zwodzi , oszukuje itd.
Uważam , że wszyscy zainteresowani winni konsekwentnie i systematycznie żądać informacji dotyczących złożonych wniosków. Musimy upominać się o przestrzeganie przepisów przez szcownych urzędników , domagać udielania informacji na piśmie. Oczywiście ja i moi koledzy co kilka dni będziemy telefonować do MS, tj pani sędzi Ziemskiej , domagając się konkretnych i bieżących informacji w sprawie dalszego biegu naszych wniosków, do czego zresztą zachęcamy pozostałych zainteresowanych ( przecież aktualnie walczymy z czasem , gdyż rząd przygotował już nowelizację , zgodnie z którą wnioski mają być pozotawione bez rozpoznania w dniu wejścia wżycie nowych przepisów).

Chciałbym jednak zauważyć, iż jest ONA przede wszystkim ……….. SĘDZIĄ!!!!!!!
jp
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sandman » czwartek, 11 września 2008, 14:21

jp napisał(a):Chciałbym jednak zauważyć, iż jest ONA przede wszystkim ……….. SĘDZIĄ!!!!!!!

No tak, to jasne....jednakże, azaliż, wszelako, zważywszy: w przedmiotowym układzie sytauacyjnym...... :???:
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez K.Ierownik » czwartek, 11 września 2008, 14:30

jp napisał(a):
rbk napisał(a):

Chciałbym jednak zauważyć, iż jest ONA przede wszystkim ……….. SĘDZIĄ!!!!!!!

Pewnie pani sędzia nie łapie się na awans poziomy. Za krótki staż pracy. :wink:
K.Ierownik

Postprzez efa » czwartek, 11 września 2008, 15:36

Dopytałam koleżankę, która złożyła wniosek o awans poziomy. Na pewno dzwoniła kilkakrotnie do KRS i rozmawiała z dwoma paniami, które potwierdziły, że wnioski z Ministerstwa wpłynęły w kartonach, tylko nie są rozpakowane, więc nawet nie można było ustalić, czy wniosek mojej koleżanki też wpłynął. Wygląda na to, że udzielane są sprzeczne informacje, więc rzeczywiście chyba osoby uprawnione powinny zwracać się pisemnie o stosowne informacje.
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » czwartek, 11 września 2008, 15:49

myslę, że nie ma co więcej dzwonić tylko niezwłocznie zwrócić się na piśmie
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez AQUA » czwartek, 11 września 2008, 15:49

Tak, informacje są jednak niejednoznaczne, dlatego też popieram pomysł pisemnych wniosków o informację o sposobie nadania biegu wnioskom.
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Dreed » czwartek, 11 września 2008, 16:07

[b]Wniosków nie ma w KRS.... Tzn. teoretycznie są, ale celem nadania im biegu przez Krajową Radę Sądownictwa, należałoby przewieźć akta osobowe sędziów.... Akta, które są w budynku Ministerstwa. :wink: :wink: :wink:
Dreed
Site Admin
Site Admin

Obrazy: 7
Obrazy: 7
Kim jestem ?: Zły admin

Postprzez magda,n » czwartek, 11 września 2008, 19:37

Do kogo się zwracać na piśmie o informację czy wniosek wpłynął.Wyjaśnijcie jeżeli ktoś wie , please.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 11 września 2008, 19:53

Moim zdaniem do Min.Spraw. drogą służbową, czy i kiedy wniosek i akta osobowe zostały przekazane do KRS-u. Myślę, że to im pomoże w niezwłocznym przekazaniu.
AQUA
VIP
VIP

Postprzez lu » czwartek, 11 września 2008, 21:15

większość członków KRS-u gościła dziś na wyjazdowym spotkaniu w SO w Lublinie, i oczywiście była w dyskusji poruszona kwestia wniosków o awanse poziome- Sędzia Dąbrowski przyznał, że dotarło ich do tej pory 82, i wszystkie będą w najbliższym czyli październikowym czasie rozpoznane; opowiedział sie również za ciągłością praw nabytych i w ogóle pozytywnie wielce w tej kwestii! reszta..hmm.. oops.. choć faktycznie nasłuchali się z sali o naszej frustracji i jej masie krytycznej :smile: a nastroje po spotkaniu- trzeba było się uspokoić w miłej, przyjaznej człowiekowi, a nawet sędziemu knajpce :wink:
lu
VIP
VIP

Postprzez tujs » czwartek, 11 września 2008, 21:51

MS w walce z naszymi awansami ruszyło znów do ataku:

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka ma
posiedzenie 17 września ( środa)
godz. 18:00
sala 12/bud. G

i będzie to właśnie pierwsze czytanie POselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 851).
tujs

Postprzez tujs » czwartek, 11 września 2008, 21:52

od jutra powtarzamy akcję mailową - wkrótce Dreed poda szczegóły......
Ostatnio edytowano czwartek, 11 września 2008, 22:54 przez tujs, łącznie edytowano 1 raz
tujs

Postprzez w_l1 » poniedziałek, 15 września 2008, 20:21

koriolan napisał(a):Wysłałem....wysyłajcie wszyscy....zasypiemy ich ..... :mrgreen:

Na urzędników to najlepszy sposób :!:
Wreszcie może zrozumieją ! :shock:
w_l1

Postprzez Bartosz » piątek, 26 września 2008, 17:35

sosna napisał(a):My wysłaliśmy 9 o czym pisałam wcześniej0. Na początku pażdziernika KRS ma ustalać terminy rozpoznania poszczególnych wniosków ( informacja telefoniczna).Co do ustawu znoszącej awanse ma być głosowana na najbliższych posiedzeniach Sejm ( 01.10.O8).Komisja Sprawiedliwości przyjęła poselski projekt ustawy (z poprawkami) na posiedzeniu w dniu 23 września , ale nadal na stronie Sejmu I Komisji brak tekstu ustawy .

Była informacja od jednego z forumowiczów na G.P. że ponoć w tej noweli jest "zagubione" 1000 zł. Dodatkowo ponoć ma być wprowadzona 4 stawka awansowa, która finansowo ma zrekompensować utratę tytułu honorowego.
Bartosz

Postprzez iga » piątek, 26 września 2008, 17:53

Bartosz napisał(a):
sosna napisał(a):My wysłaliśmy 9 o czym pisałam wcześniej0. Na początku pażdziernika KRS ma ustalać terminy rozpoznania poszczególnych wniosków ( informacja telefoniczna).Co do ustawu znoszącej awanse ma być głosowana na najbliższych posiedzeniach Sejm ( 01.10.O8).Komisja Sprawiedliwości przyjęła poselski projekt ustawy (z poprawkami) na posiedzeniu w dniu 23 września , ale nadal na stronie Sejmu I Komisji brak tekstu ustawy .

Była informacja od jednego z forumowiczów na G.P. że ponoć w tej noweli jest "zagubione" 1000 zł. Dodatkowo ponoć ma być wprowadzona 4 stawka awansowa, która finansowo ma zrekompensować utratę tytułu honorowego.

Ona niczego nie zrekompensuje, tylko pogłębi różnicę pomiędzy wynagrodzeniem sędziego niższego stopnia z pensją zasadniczą w stosunku do pensji sędziego wyższego stopnia. Poza tym pozbawi możliwości uzyskania dalszych dwóch stawek, które przysługują po uzyskaniu awansu poziomego.
Kolejnym stawkom w ramach tego samego szczebla zdecydowane NIE !
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez Bartosz » piątek, 26 września 2008, 18:34

Ja nadal uważam, że obecnie obowiązujący awans poziomy jako zapis ustawowy jest szkodliwy. Nie chcę się już na ten temat wypowiadać dalej, ponieważ podejmując próbę w przeszłości zostałem uznany wręcz za zdrajcę, a nie osobę, któłra ma prawo do innej oceny.
Bartosz

Postprzez iga » piątek, 26 września 2008, 19:37

Awanse poziome to pierwszy krok do spłaszczania wynarodzeń pomiędzy poszczególnymi szczeblami, albowiem zarobki sędziów różnych szczebli zachodzą na siebie - krótko mówiąc sędzia rejonowy z długim stażem zarobi więcej niż młody sędzia okręgowy.
Bez spłaszczenia wynagrodzeń nie ma szans na podniesienie wynagrodzeń zasadniczych SSR - dyskusja na ten temat toczyła się mniej więcej od tej strony:

http://maxima.webd.pl/phpBB2/viewtopic. ... ght=#57884

Mam nadzieję, że jasno uzasadniłam swoje stanowisko:

http://maxima.webd.pl/phpBB2/viewtopic. ... ght=#58007

(posty przenoszę do tematu "udział w akcji potwierdzenia, dyskusje" albowiem nie dotyczy rankingu sądów)
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez brzdąc » piątek, 26 września 2008, 20:08

Absolutnie nie kwestionuję potrzeby spłaszczenia wynagrodzeń sędziów, tego, aby wynagorodzenia pełniły także element motywacyjny, ale chyba nie tu leży problem zmiany wysokości (kwotowej i systemowej) wynagrodzeń sędziów wszystkich szczebli, także SR, a raczej przeszkody w zmianie???
Jeżeli byłby problem tylko w stawkach awansowych/awnsach poziomych, to myślę, nie byłoby problemu.
brzdąc

Postprzez iga » piątek, 26 września 2008, 20:45

brzdąc napisał(a):Absolutnie nie kwestionuję potrzeby spłaszczenia wynagrodzeń sędziów, tego, aby wynagorodzenia pełniły także element motywacyjny, ale chyba nie tu leży problem zmiany wysokości (kwotowej i systemowej) wynagrodzeń sędziów wszystkich szczebli, także SR, a raczej przeszkody w zmianie???
Jeżeli byłby problem tylko w stawkach awansowych/awnsach poziomych, to myślę, nie byłoby problemu.

Chyba jednak nie przeczytałeś tej dyskusji uważnie :wink: .
Więc napiszę najkrócej i najproście ja jak się da:
Nie da się ustalać wynagrodzenia zasadniczego SSR w oderwaniu od faktu, że pozostaje ono w systemie wynagrodzeń wszystkich sędziów. Przy pozostawieniu dotychczasowych proporcji pomiędzy wynagrodzeniami poszczególnych sądów nie da się ustalić wynagrodzenia zasadniczego SSR w przyzwoitej wysokości - ponieważ SSN zarabia ponad trzykrotność wynagrodzenia SSR i jeśli walczymy o to by pensja SSR wynosiła 3X średnią krajową lub była równa wynagrodzenia posła (w przybliżeniu 10.000zł) to pensja SSN musiałaby wynosić 30.000 - a tyle nikt nie da. Dlatego konieczne jest spłaszczenie wynagrodzeń (choćby poprzez to, że będą na pewnym etapie stażu zachodzić na siebie), przy zachowaniu awansu finansowego związanego z awansem do wyższej instancji. Obydwa te warunki spełniają awanse poziome.
I tytuły nie mają tu nic do rzeczy, dla mnie może ich nie być.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez sosna » wtorek, 30 września 2008, 08:32

Stanowisko rządu wobec ustawy znoszącej awanse poziome:
http://orka.sejm.gov.pl/Druki6ka.nsf/0/ ... /851-s.pdf
sosna

Postprzez kreska » wtorek, 30 września 2008, 10:24

A znacie może kogoś, kto byłby już powołany w trybie awansu poziomego??
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!