Rozdwojenie jaźni MS w sprawie awansów poziomych

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Rozdwojenie jaźni MS w sprawie awansów poziomych

Postprzez jarocin » czwartek, 8 stycznia 2009, 20:53

Oto przykład jak Pan Minister Ćwiąkalski jako Minister jest przeciwko awansom poziomym,
a jako Prokurator Generalny jest aktywnym uczestnikiem tej procedury.

Przypomnę, że spośród sędziów nikt nie dostał tego awansu.

http://docs.google.com/Doc?id=dhcfmkrr_83hsxb3mdm
Ostatnio edytowano poniedziałek, 21 września 2009, 17:26 przez jarocin, łącznie edytowano 1 raz
jarocin

Postprzez Dred » czwartek, 8 stycznia 2009, 21:01

i na to nawet znalazła się kasa...
Dred

Postprzez Michał44 » czwartek, 8 stycznia 2009, 21:03

Jarocin, jesteś rzecznikiem IS więc wiesz co z tym zrobić.
Uważam, że w najbliższym czasie sam MS powinien się w mediach tłumaczyć ze swej dwulicowości, a jego szef udzielić jasnej odpowiedzi, czy tak skrajna nielojalność względem stanowiska rządowego w parlamencie nie zasługuje przypadkiem na dymisję.
Michał44
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez suzana22 » czwartek, 8 stycznia 2009, 21:09

,,W listopadzie 2008 roku :

- 48 prokuratorów prokuratur okręgowych zostało powołanych na stanowisko prokuratora prokuratury apelacyjnej w prokuraturze rejonowej''

To tak jakby sędzia sądu okręgowego w sądzie rejonowym orzekający stał się sędzią sądu apelacyjnego nadal w sądzie rejonowym orzekając... Oczywiście tytulatura tytulaturą, ale wynagrodzenie sędziego apelacyjnego...

jak wam się to podoba?
suzana22
VIP
VIP

Postprzez magda,n » czwartek, 8 stycznia 2009, 21:12

Czekamy cierpliwie na zaproszenie do Prezydenta.Kasa kasą ,ą tytułu nie damy sobie odebrać.
magda,n
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez AQUA » czwartek, 8 stycznia 2009, 21:18

Łącznie: 597 prokuratorów otrzymało awanse poziome.

Moim zdaniem to zupełnie pokaźna liczba !!!
AQUA
VIP
VIP

Re: Rozdwojenie jaźni

Postprzez Johnson » czwartek, 8 stycznia 2009, 22:18

jarocin napisał(a):Przypomnę, że spośród sędziów nikt nie dostał tego awansu.

Ale chyba dostanie ??
Art. 4 pkt 3 ustawy

W sumie to jakieś zakręcone jak porówna się art. 4 pkt 1 i art. 4 pkt 3. Językowo wynika mi że gorzej mieli by ci co zdążyli być powołani - bo on "tracą tytuł" SSO w SR, a do tych co nie zdążyli być powołani stosuje się przepisy dotychczasowe (tzn. te uchylone), czyli można im nadać tytuł SSO w SR. Czy za szybko źle czytam, czy to nie przemyślane przepisy przejściowe ?
Johnson
VIP
VIP

Kim jestem ?: nieważne

Postprzez Kynas » czwartek, 8 stycznia 2009, 22:42

Johnson napisał(a):

Ale chyba dostanie ??
Art. 4 pkt 3 ustawy

W sumie to jakieś zakręcone jak porówna się art. 4 pkt 1 i art. 4 pkt 3. Językowo wynika mi że gorzej mieli by ci co zdążyli być powołani - bo on "tracą tytuł" SSO w SR, a do tych co nie zdążyli być powołani stosuje się przepisy dotychczasowe (tzn. te uchylone), czyli można im nadać tytuł SSO w SR. Czy za szybko źle czytam, czy to nie przemyślane przepisy przejściowe ?

Przykre ale prawdziwe. Tyle gniotów politycznego ustawodawcy. Szkoda słów.
Ciekawe jeak interpretować zapis o zachowaniu prawa do wynagrodzenia nabytego na podstawie ustawy z 29.06.2007r. ? Chyba przysługuje prawo do wyższego ? A może sie myle?
Kynas
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez uksc » czwartek, 8 stycznia 2009, 23:05

Johnson napisał(a):

Ale chyba dostanie ??
Art. 4 pkt 3 ustawy

też miałem wątpliwości co do tych przepisów przejściowych
w tym wątku o tym pisałem szerzej już w grudniu
uksc
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Sandman » czwartek, 8 stycznia 2009, 23:24

Napiszę to jeszcze raz: HIPOKRYZJA!!!!!!!!!!! :roll:
Sandman
Moderator
Moderator

Postprzez igi » czwartek, 8 stycznia 2009, 23:25

rzeczywiście, w prokuraturze awanse poziome jakoś przeszły bez większego echa, a sięgnęły pokaźnyxh rozmiarów. co ciekawe, uzyskali je raczej ci, którzy nie powinni znaleźć się szczebel wyżej (moim skromnym zdaniem oczywiście aczkolwiek jak ustaliłem nie jestem w tym poglądzie odosobniony) to jest jednak kuriozalna sytuacja
igi

przemyslenia jelenia

Postprzez dołęga » piątek, 9 stycznia 2009, 00:09

Rozdwojenie jazni? Poszedłym dalej. To sie chyba nazywa fachowo shizofrenia paranoidalna. Ale nie byłbym taki łaskawy. Jak w domu dzieciaczek mówi co innego a robi co innego to zaden Tatus z zadną Mamusia nie prowadzi od razu do psychiatry tylko mówi: "fe nie ładnie, fe kłamczuszek!" A jak powiedzieć o kimś, kto od dwóch lat mówi, że podwyżki w zasadzie to juz są?
dołęga

Postprzez kowboj » piątek, 9 stycznia 2009, 00:17

Wiecie, to wystąpienie w drodze informacji publicznej przyszło mi do głowy, gdy usłyszałem od koleżanki, jakie tabuny prokuratorów ze wszystkich rejonów szczecińskiej apelacji zjeżdżały się do Prokuratury Apelacyjnej po awanse poziome. I wszystko to działo się już po odrzuceniu przez sejm weta prezydenta.
Dlatego sprzedałem Jarocinowi temat, a on błyskawicznie zrobił, co trzeba.
Odpowiedź przeszła moje najśmielsze, a może najgorsze oczekiwania.
Cóż, ale od czasu, gdy pewien sędzia Sądu Okręgowego, któremu KRS odmówiła nominacji, został na pociechę awansowany na Prokuratora Prokuratury Krajowej, wiemy, jakie jest najwyższe osiągnięcie możliwe dla sędziego.
Nowe hasło:
SZCZYT KARIERY SĘDZIEGO TO AWANS NA PROKURATORA!
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez suzana22 » piątek, 9 stycznia 2009, 00:19

M. Strączyński napisał(a):Wiecie, to wystąpienie w drodze informacji publicznej przyszło mi do głowy, gdy usłyszałem od koleżanki, jakie tabuny prokuratorów ze wszystkich rejonów szczecińskiej apelacji zjeżdżały się do Prokuratury Apelacyjnej po awanse poziome. I wszystko to działo się już po odrzuceniu przez sejm weta prezydenta.
Dlatego sprzedałem Jarocinowi temat, a on błyskawicznie zrobił, co trzeba.
Odpowiedź przeszła moje najśmielsze, a może najgorsze oczekiwania.
Cóż, ale od czasu, gdy pewien sędzia Sądu Okręgowego, któremu KRS odmówiła nominacji, został na pociechę awansowany na Prokuratora Prokuratury Krajowej, wiemy, jakie jest najwyższe osiągnięcie możliwe dla sędziego.
Nowe hasło:
SZCZYT KARIERY SĘDZIEGO TO AWANS NA PROKURATORA!

KRAJOWEGO oczywiście. Chociaż... jakby się dobrze zastanowić, to i na minisprawi można się starać, gdy nie będzie chętnych adwokatów :wink:
suzana22
VIP
VIP

Postprzez Darkside » piątek, 9 stycznia 2009, 00:20

M. Strączyński napisał(a):SZCZYT KARIERY SĘDZIEGO TO AWANS NA PROKURATORA!

Ale Prokuratury Krajowej :wink:
Darkside

Postprzez kowboj » piątek, 9 stycznia 2009, 00:21

suzana22 napisał(a):,,W listopadzie 2008 roku :

- 48 prokuratorów prokuratur okręgowych zostało powołanych na stanowisko prokuratora prokuratury apelacyjnej w prokuraturze rejonowej''

To tak jakby sędzia sądu okręgowego w sądzie rejonowym orzekający stał się sędzią sądu apelacyjnego nadal w sądzie rejonowym orzekając... Oczywiście tytulatura tytulaturą, ale wynagrodzenie sędziego apelacyjnego...

jak wam się to podoba?

Wiesz, suzana, to wygląda mi na "oczywistą omyłke pisarską", tak z porównania z treścią pisma.
Ale to fajny byk.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez KOP » piątek, 9 stycznia 2009, 01:11

Ustawa znosząca awans poziomy wchodzi w życie 21 stycznia. Ci prokuratorzy potracą tytuły. W prokuraturze ścieżka uzyskania awansu była łatwiejsza i pomijała ogniwo prezydenckie.
Ostatnio edytowano piątek, 9 stycznia 2009, 01:17 przez KOP, łącznie edytowano 1 raz
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez AQUA » piątek, 9 stycznia 2009, 01:14

dzięki, KOP-pie, wiemy o tym, lecz tutaj piszemy o rozdwojeniu jaźni....
AQUA
VIP
VIP

Postprzez KOP » piątek, 9 stycznia 2009, 01:19

AQUA napisał(a):dzięki, KOP-pie, wiemy o tym, lecz tutaj piszemy o rozdwojeniu jaźni....

No chyba nie twierdzisz Aqua, że bronię ministra i nie zgadzam się z diagnozą o rozdwojeniu jaźni :wink:
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez Darkside » piątek, 9 stycznia 2009, 01:19

KOP napisał(a):
AQUA napisał(a):dzięki, KOP-pie, wiemy o tym, lecz tutaj piszemy o rozdwojeniu jaźni....

No chyba nie twierdzisz Aqua, że bronię ministra i nie zgadzam się z diagnozą o rozdwojeniu jaźni :wink:

kto wie KOP-ie :wink:
Darkside

Postprzez efa » piątek, 9 stycznia 2009, 18:26

skoro o rozdwojeniu jaźni Ministra, które moim zdaniem oznacza raczej spełnienie przez niego obietnicy rozdzielenia funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, zacytuje swój wcześniejszy post

2008-01-25
Komunikat w sprawie wynagrodzeń sędziów

Minister Sprawiedliwości ze zrozumieniem przyjmuje krytyczną ocenę, wyrażaną przez środowisko sędziów sądów powszechnych, co do aktualnego poziomu wynagrodzeń sędziów.
Podkreślić należy, że sędziowie są jedyną grupą zawodową, co do której zasady wynagradzania określone zostały w Konstytucji (art. 178 ust. 2 ).
Jest oczywiste, że obowiązujący standard konstytucyjny zobowiązuje państwo do zapewnienia sędziom warunków pracy i wynagrodzenia odpowiadającego godności urzędu oraz zakresowi ich obowiązków.
W ocenie Ministra Sprawiedliwości obecny poziom wynagrodzeń sędziów nie odpowiada temu wymogowi.
Zauważyć należy, że w projekcie budżetu na 2008 r. zostały zaplanowane środki, przeznaczone na zwiększenie – od dnia 1 lipca 2008 r. – wynagrodzeń sędziów. Wobec planowanego wzrostu stawki podstawowej wynagrodzenia zasadniczego sędziów sądów rejonowych (podniesienie wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej o 0,3) w projekcie budżetu w części 15. „Sądy Powszechne” na 2008 r., przewidziano środki w wysokości 36 130 tys. zł. Niestety podczas toczących się prac nad projektem ustawy budżetowej na 2008 r. projekt budżetu w części 15. został zmniejszony o kwotę niezbędną na pokrycie środków przeznaczonych na realizację zmiany zasad wynagradzania sędziów.
Podjęte decyzje odbiły się szerokim echem wśród sędziów, którzy w licznych wypowiedziach zdecydowanie negatywnie ocenili deprecjonowanie ich materialnego statusu, zwłaszcza, że ten stan rzeczy utrzymuje się od wielu lat.
Mając na uwadze potrzebę zagwarantowania sędziom takiego poziomu wynagrodzeń, który będzie odpowiadał godności urzędu sędziego oraz zakresowi obowiązków, Minister Sprawiedliwości podjął decyzję o rozpoczęciu prac legislacyjnych w celu nowej kompleksowej regulacji uposażeń sędziowskich.
Do udziału w tych pracach Minister Sprawiedliwości zaprosił przedstawicieli środowiska sędziowskiego, w tym Krajowej Rady Sądownictwa, co jest wyrazem wagi jaką Minister Sprawiedliwości przywiązuje do głosu sędziów we wszystkich sprawach dotyczących wymiaru sprawiedliwości, w tym także zagadnienia właściwego uregulowania wynagrodzeń sędziów.
Zdaniem Ministra Sprawiedliwości wysokie wymagania zawodowe i etyczne jakie społeczeństwo stawia sędziom, w ich odpowiedzialnej i ciężkiej pracy, powinny łączyć się z obowiązkiem zapewnienia sędziom odpowiedniego statusu materialnego. Spełnienie tego warunku jest niezbędne jeśli zawód sędziego ma być „ukoronowaniem” zawodów prawniczych.

Wydział Informacji
Ministerstwo Sprawiedliwości

i pisemne stanowisko Prokuratora Generalnego, które wpłynęło do TK w sierpniu 2008 r. w przedmiocie zasadności pyt. prawnych zawisłych w Trybunale, sformułowane przy nie zmienionym od 25 stycznia 2008r. poziomie wynagrodzeń sędziów

Wg Prok. Gen zakwestionowane przepisy płacowe sędziów są zgodne z Konstytucją

a o to 2 cytaty z uzasadnienia autorstwa zastępcy Prok. Gener., które podaję za tujsem

Wyrażone w pytaniach prawnych twierdzenia odnośnie braku jakiegokolwiek wzrostu wynagrodzeń sędziów nie znajdują potwierdzenia. Mocą ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o mianie ustawy (usp)... przewidziano bowiem wprowadzenie od dnia 1 lipca 2008 r. zmian w zakresie wynagrodzeń sędziów. Wejscie w życie przepisów wprowadzajacych zmiany proporcji wysokości stawek wynagrodzenia sędziów oraz 5-letni okres, po którym następowałoby przejście sędziego do wyższej stawki awansowej spowoduje także konieczność wprowadzenia również nowych wysokości stawek podstawowych wynagrodzenia zasadniczego od dnia 1 lipca 2008 r. (...)

Uznać należy, iż nie dochodzi do naruszenia zasad kształtowania wynagrodzeń sędziowskich przez zaskarżone przepisy.
Po pierwsze, zachowana bowiem została zasada wzrostu wysokości tych wynagrodzeń w przypadku wzrostu wynagrodzeń w sferze budżetowej.
Po drugie, zachowana została stała tendencja wzrostowa wynagrodzeń sedziowskich.
Po trzecie, brak jest niekorzystnych wahań wysokości wynagrodzen sedziowskich mimo oszczędnosci w
efa
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez a_szymek » niedziela, 11 stycznia 2009, 09:42

KOP napisał(a):Ustawa znosząca awans poziomy wchodzi w życie 21 stycznia. Ci prokuratorzy potracą tytuły. W prokuraturze ścieżka uzyskania awansu była łatwiejsza i pomijała ogniwo prezydenckie.

ale to tylko kolejny dowód na to, że w prokuraturze zarobki są wyższe i prokuratorzy jakoś nie podnoszą tej kwestii. Dużo szumu było wówczas gdy pojawił się pomysł by to sędzia zarabiał więcej. Proki chcieli zarabiać tyle co my? Czy aby na pewno chcą? Skoro maja więcej. A może czas zrzec się części wynagrodzenia :?: ? :!:
"Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował."
M. Twain
a_szymek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez SRS » sobota, 31 stycznia 2009, 17:25

igi napisał(a):rzeczywiście, w prokuraturze awanse poziome jakoś przeszły bez większego echa, a sięgnęły pokaźnyxh rozmiarów. co ciekawe, uzyskali je raczej ci, którzy nie powinni znaleźć się szczebel wyżej (moim skromnym zdaniem oczywiście aczkolwiek jak ustaliłem nie jestem w tym poglądzie odosobniony) to jest jednak kuriozalna sytuacja

u mnie tez tak było ...
SRS
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!