Nominacje poziome 13.01., 20.01.09

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Nominacje poziome 13.01., 20.01.09

Postprzez jedziejadzia » piątek, 9 stycznia 2009, 11:59

Podobno 13 stycznia 2009 Prezydent będzie wręczał nominacje z awansów poziomych. Info pochodzi z rozmowy sędziego z Kancelarią (info z "trzeciej ręki"). Nie mam 100 % pewności co do tej informacji, więc czy ktoś z awansujących może zadzwonić do kancelarii i to potwierdzić?
Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 stycznia 2009, 13:47 przez jedziejadzia, łącznie edytowano 1 raz
jedziejadzia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez onelk » piątek, 9 stycznia 2009, 12:32

tak będą do nas przyszło pismo z kancelarii
onelk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jedziejadzia » piątek, 9 stycznia 2009, 14:19

No to 14.01 firmy produkujące pieczątki będą oblężone :wink:
jedziejadzia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez ela_b » piątek, 9 stycznia 2009, 19:16

Czy faktycznie te nominacje będą miały znaczenie tylko przez kilkanaście dni? :evil: Dokładnie nie śledzę tematu więc nie wiem jakie są projektowane zmiany w prawie o ustroju sądów powszechnych.
ela_b
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » piątek, 9 stycznia 2009, 20:16

JedzieJadzia napisał(a):No to 14.01 firmy produkujące pieczątki będą oblężone :wink:

ciekawe czy za używanie tej pieczątki "po terminie" będą robić dyscyplinarki :mrgreen: :mrgreen:
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez igi » sobota, 10 stycznia 2009, 09:22

zawiadomienia do prokuratury będą szły :mrgreen:
igi

Postprzez mitesek » sobota, 10 stycznia 2009, 09:39

i tam podobnie nominowani prokuratorzy będą robić śledztwa ;)
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!" (J.Tuwim)
mitesek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Mirosław W » sobota, 10 stycznia 2009, 11:13

13 stycznia ma być 122 nominacji w ramach tzw. awansu poziomego, dotyczy to tylko sędziów rejonowych
Mirosław W

Postprzez Marred » sobota, 10 stycznia 2009, 16:23

Mirosławie, wiedzę ,że przyłączyłeś się do Nas 26 minut temu a już jesteś aktywny.

Tak trzymaj chłopie. !!!

Każdy kolejny sędzia na Forum jest na wagę złota.
Marred
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » sobota, 10 stycznia 2009, 18:27

Mirosław W napisał(a):13 stycznia ma być 122 nominacji w ramach tzw. awansu poziomego, dotyczy to tylko sędziów rejonowych

Nie wszystkich - ja nic nie wiem!!
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » sobota, 10 stycznia 2009, 18:36

ja też nic nie wiem! pozdrawiam z Wrocławia
M.A.E.

Postprzez bladyswit » niedziela, 11 stycznia 2009, 01:21

nikt z legnicy nie został zaproszony :cry:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez kowboj » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:05

Czy ktoś ma przeciek, z jakich sądów ludzie dostali zaproszenia?
Niech sie odezwą jacyś koledzy poziomi! Podajcie, skąd jesteście i czy Was zaproszono.
Bo przy nominacjach bardzo często są "sprawiedliwe" podziały "geograficzne". Na przykład gdy prezydent rozdawał nominacje w czerwcu i lipcu 2008, to w przypadku mojego macierzystego okręgu asesorzy ze Szczecina pojechali w czerwcu, a ci z pozostałych sądów okręgu - w lipcu. Trzeba mieć szczęście i sądzić we właściwym sądzie, to i nominacja będzie miesiąc wcześniej.
Ciekawe, czy i tym razem. Bo przecież wiemy, że wniosków "poziomych" leżą liczne setki, a nie 122.
I ciekawe, ile razy jeszcze prezydent znajdzie czas, by takie awanse wręczyć... przed ogłoszeniem zmiany ustawy.
No cóż, jak to kiedyś w kabarecie "Egida" powiedział Jan Pietrzak "Jak ktoś nie ma szczęścia (w losowaniu - o to chodziło w kontekście), to o co mu chodzi, a niech go szlag trafi".
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez katelra » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:15

mam wrażenie, ze to jakiś kabaret..
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:16

okręg olsztyński m.in
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:36

http://74.125.77.132/search?q=cache:FTO ... d=34&gl=pl

system awansowy należałoby oprzeć na rozwiązaniu okresu międzywojennego. Przewidywało ono nie tylko awans funkcyjny przez przejście sędziego do wyższej grupy zaszeregowania ale także awans na stanowisko sędziego sądu wyższego szczebla bez zmiany miejsca pracy, po przepracowaniu nienagannie określonej liczby lat;

zainteresowanych proszę o poszukanie tych przepisów
iga
Global Moderator
Global Moderator

Postprzez conifer » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:37

Na pewno z Sądu Rejonowego w Tarnowie jedzie 5 (może nawet 6 osób) - taka informacja padła na corocznym zebraniu sędziów z Prezesem Sądu Rejonowego.
conifer
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez jedziejadzia » niedziela, 11 stycznia 2009, 12:39

M. Strączyński napisał(a):Czy ktoś ma przeciek, z jakich sądów ludzie dostali zaproszenia?
Niech sie odezwą jacyś koledzy poziomi! Podajcie, skąd jesteście i czy Was zaproszono.
Bo przy nominacjach bardzo często są "sprawiedliwe" podziały "geograficzne". Na przykład gdy prezydent rozdawał nominacje w czerwcu i lipcu 2008, to w przypadku mojego macierzystego okręgu asesorzy ze Szczecina pojechali w czerwcu, a ci z pozostałych sądów okręgu - w lipcu. Trzeba mieć szczęście i sądzić we właściwym sądzie, to i nominacja będzie miesiąc wcześniej.
Ciekawe, czy i tym razem. Bo przecież wiemy, że wniosków "poziomych" leżą liczne setki, a nie 122.
I ciekawe, ile razy jeszcze prezydent znajdzie czas, by takie awanse wręczyć... przed ogłoszeniem zmiany ustawy.
No cóż, jak to kiedyś w kabarecie "Egida" powiedział Jan Pietrzak "Jak ktoś nie ma szczęścia (w losowaniu - o to chodziło w kontekście), to o co mu chodzi, a niech go szlag trafi".

Wiem, że zostali zaproszeni uprawnieni sędziowie z poszczególnych sądów warmińsko-mazurskich, czyli z okręgu olsztyńskiego (jak podał rosan).
jedziejadzia
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Harry » niedziela, 11 stycznia 2009, 13:18

okręg opolski też - nominację otrzyma sędzia Sądu Rejonowego w Głubczycach
Harry
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez walenty » niedziela, 11 stycznia 2009, 15:36

katelra napisał(a):mam wrażenie, ze to jakiś kabaret..

Ja z kolei mam takie nieodparte wrażenie , że w obecnej sytuacji uroczystość wręczania nominacji poziomych będzie żenującym spektaklem choć nie za sprawą uczestniczących w niej stron. Osobiście wolałbym, aby Pan Prezydent przysłał mi tę podwyżkę pocztą.
walenty

Postprzez rosan » niedziela, 11 stycznia 2009, 15:42

zupełnie nie rozumiem dlaczego piszecie że to będzie żenujący spektakl albo kabaret-rozumiem ,że z waszym udziałem byłaby to wiekopomna uroczystość
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez walenty » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:12

rosan napisał(a):zupełnie nie rozumiem dlaczego piszecie że to będzie żenujący spektakl albo kabaret-rozumiem ,że z waszym udziałem byłaby to wiekopomna uroczystość

Nie rosan, ja też dostanę " nominację", ale źle będę się czuł kiedy Prezydent wręczy mi tę nominację i w moim życiu zawodowym powinna być to , no może nie " wiekopomna uroczystość", ale ważna, doceniająca mnie, a tymczasem po uścisku dłoni okaże się , że tytuł przestaje obowiązywać i pozostanie tylko podwyżka i to marna.
Ostatnio edytowano niedziela, 11 stycznia 2009, 17:27 przez walenty, łącznie edytowano 1 raz
walenty

Postprzez bebek4 » niedziela, 11 stycznia 2009, 17:25

e no co ty Walenty przecież okręgowi to krezusi a dysproporcje w zarobkach między poszczególnymi sądami to kosmos, tak przynajmniej odbieram większą część wypowiedzi forumowiczów :mrgreen:
bebek4
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » niedziela, 11 stycznia 2009, 18:22

więc poki co to nie Prezydent powinien być adresatem tych żali,mam nadzieję nie daremnych
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez iga » niedziela, 11 stycznia 2009, 18:42

duralex napisał(a):Natomiast zgadzam się, że wobec stylu, w jakim aktualnie rządząca koalicja razem z będącym w opozycji SLD, zabrali nam awans poziomy, sama uroczystość nominacji budzi pewien niesmak.

Zwłaszcza, że naprawdę było dość czasu by zmienić ustawę zanim weszła w życie. Minister sprawiedliwośi rozpowiada na prawo i lewo (ostatnio na zgromadzeniu ogólnym w Krakowie), że sędziowie finansowo nic na tym nie tracą - więc trzymamy za słowo, że kolejne dwie stawki należą się także. Z powodu niechlujstwa legislacyjnego podejmiemy kroki celem zaskarżenia ustawy uchylającej awanse do TK. Większość posłów nie miała szans zapoznać się ze zmianą w trakcie 1 czytania, gdyż wbrew regulaminowi nie odbyło się w sejmie. Niezależnie od wszystkiego cała sprawa zostanie szczegółowo zreferowana EAJ w maju.
iga
Global Moderator
Global Moderator

Następna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!