Nominacje poziome 13.01., 20.01.09

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez kreska » czwartek, 15 stycznia 2009, 23:54

KAL napisał(a):Nie wiem czy wszystkie Koleżanki i Koledzy zdają sobie sprawę z tego, że wszystkie awanse poziome, które miały miejsce w dniu 13 stycznia 2009 r. (wsród nominowanych byłem i ja) tracą moc (poza nabytym wynagrodzeniem) w dniu 22 stycznia 2009 r., kiedy to w wchodzi w życie ustawa znosząca awanse poziome. Wszyscy nominowani na SSO sędziowie z mocy ustawy stają się SSR!!! Kuriozum :mrgreen: Tak więc wszystkie gratulacje, za które dziękuję, są na wyrost :wink:

Nie wiem, czy wszystkie Koleżanki i Koledzy zdają sobie również sprawę, że na awanse poziome czeka jeszcze ok.1200 sędziów. Dalibóg, mnie tam nic nie wynika z treści przepisów przejściowych co do ich ( i mojego) statusu! I nie wiem: czy ja taka biedna, bo głupia? czy też może jednak ustawodawca pojechał z nami jak z kurzem ( moje dzieci mają bardziej dosadne określenie na zawartość tego "woza", ale sędziemu nie wypada!) ??!!
Gdy wieje wiatr historii, ludziom jak pięknym ptakom rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom...(K.I.Gałczyński)
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Pudlonka » piątek, 16 stycznia 2009, 01:05

anpod napisał(a):moj kolega sobie zażyczył, by do 22 stycznia tytułować go Sędzia Poziomka ;)

to chyba wyraza stosunek do tego kuriozum

POZIOMKA TO SŁODKO :lol:
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez sosna » piątek, 16 stycznia 2009, 08:13

Nie wiem co oni kombinują , ale to wszystka coraz mniej mi się podoba ( chyba za słabo powiedziane).Jestem jedną z tych 1200 ,czekających z coraz mniejszą cierpliwością, duszyczek ( okręg katowicki).Nasze wnioski byly rozpoznawane w KRs-ie w ubiegłym tygodniu.Zadzwoniłam w poniedziałek do biura KRS-u pytając o swoją sprawę.Pani powiedziała że mój wniosek został rozpoznany , jednak nie może mi powiedzieć jaka jest decyzja, gdyż uchwała nie jest jeszcze podpisana oraz żebym zadzwonila we środę to wtedy się dowiem. Zadzwoniła w czwartek, tj.15 stycznia i wówczas - tym razem pan- stwierdził że nie może udzielić informacji, gdyż zgodnie z nowym zarządzeniem sędziowie będą dowiadywać się o decyzjach podjętych w sprawach ich wniosków z pism przesyłanych do ich sądów.Ciekawe ?
sosna

Postprzez rjaw » piątek, 16 stycznia 2009, 09:37

mitesek napisał(a):tylko kto będzie oceniał skoro p. Prezydent zauważył, iż
"Zawód sędziego jest bardzo specyficzny. Wiąże się ze wzajemną kontrolą, ale wewnątrz grupy sędziów" i tak mi się wydaje, że to p. Prezydenta boli bardzo ;)

Tezę Pana Prezydenta dotyczącą tej kwestii powtarzają, jako myśl przewodnią z przemówienia, kolejne już roczniki sędziów.
rjaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » piątek, 16 stycznia 2009, 13:01

kreska napisał(a):
KAL napisał(a):Nie wiem czy wszystkie Koleżanki i Koledzy zdają sobie sprawę z tego, że wszystkie awanse poziome, które miały miejsce w dniu 13 stycznia 2009 r. (wsród nominowanych byłem i ja) tracą moc (poza nabytym wynagrodzeniem) w dniu 22 stycznia 2009 r., kiedy to w wchodzi w życie ustawa znosząca awanse poziome. Wszyscy nominowani na SSO sędziowie z mocy ustawy stają się SSR!!! Kuriozum :mrgreen: Tak więc wszystkie gratulacje, za które dziękuję, są na wyrost :wink:

Nie wiem, czy wszystkie Koleżanki i Koledzy zdają sobie również sprawę, że na awanse poziome czeka jeszcze ok.1200 sędziów. Dalibóg, mnie tam nic nie wynika z treści przepisów przejściowych co do ich ( i mojego) statusu! I nie wiem: czy ja taka biedna, bo głupia? czy też może jednak ustawodawca pojechał z nami jak z kurzem ( moje dzieci mają bardziej dosadne określenie na zawartość tego "woza", ale sędziemu nie wypada!) ??!!

jestem podobnie jak Ty w grupie czekających, w moim sądzie zdania są podzielone co do tego czy będą wręczane dalsze nominacje ( po 22) czy nie, może coś wiesz na ten temat?
wiem, że tytułu nie będzie ale sama nominacja byłaby w porządku - zostałyby zdjęcia dla wnuków :wink:
M.A.E.

Postprzez kreska » piątek, 16 stycznia 2009, 13:38

M.A.E. napisał(a):
kreska napisał(a):

jestem podobnie jak Ty w grupie czekających, w moim sądzie zdania są podzielone co do tego czy będą wręczane dalsze nominacje ( po 22) czy nie, może coś wiesz na ten temat?
wiem, że tytułu nie będzie ale sama nominacja byłaby w porządku - zostałyby zdjęcia dla wnuków :wink:

Nie mam bladego pojęcia! a co do ciągu dalszego - dla mnie przepis art. 4 ust 3 ustawy zmieniającej jest bardzo dziwny :
Art. 4. Z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy:
1) sędziowie powołani na stanowisko sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym i sędziego sądu apelacyjnego w sądzie okręgowym stają się, odpowiednio, sędziami sądów rejonowych i sędziami sądów okręgowych, które stanowią ich miejsce służbowe, zachowując prawo do wynagrodzenia nabyte na podstawie ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 136, poz. 959);
2) prokuratorzy, powołani na stanowisko prokuratora prokuratury okręgowej w prokuraturze rejonowej i prokuratora prokuratury apelacyjnej w prokuraturze okręgowej stają się, odpowiednio, prokuratorami prokuratur rejonowych i prokuratorami prokuratur okręgowych, które stanowią ich miejsce służbowe, zachowując prawo do wynagrodzenia nabyte na podstawie ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw;
3) wnioski złożone w trybie art. 65a ustawy, o której mowa w art. 1 i art. 11a ustawy, o której mowa w art. 2, przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, podlegają rozpoznaniu na podstawie przepisów dotychczasowych.

to znaczy jakich? nie jest absolutnie jasne - dla mnie to znaczy na podstawie przepisów przewidujących awans poziomy - tak też można interpretować!
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez domianiuk » piątek, 16 stycznia 2009, 13:50

Zgodnie z zasadą że nie można pozbawiać prawa nabytych wszystkie wnioski powinny być rozpoznane. Wynika to zresztą z zapisu, że będzie się rozpoznawać na zasadach dotychczasowych. Jeżeli tak nie zrobią będzie to powód do dochodzenia swych praw przed sądami.
Mnie jednak to nie dotyczy, a interesuje mnie inna kwestia.
Czy już ktoś myślał jak sformułować pozew o wyrównanie wynagrodzenia sędziego nie poziomki do wynagrodzenia poziomki, przy założeniu, że pełnią tę samą funkcję, albo nie pełnią żadnej. W efekcie bowiem zaistnieje sytuacja, że wynagrodzenia tych sędziów będą zróżnicowane, a według usp nie może tak być. Jest to też zresztą niezgodne z zasadą równości wyrażoną w Konstytucji.
domianiuk
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » piątek, 16 stycznia 2009, 14:00

kreska napisał(a):
M.A.E. napisał(a):
kreska napisał(a):

Nie mam bladego pojęcia! a co do ciągu dalszego - dla mnie przepis art. 4 ust 3 ustawy zmieniającej jest bardzo dziwny :
Art. 4. Z dniem wejścia w życie niniejszej ustawy:
1) sędziowie powołani na stanowisko sędziego sądu okręgowego w sądzie rejonowym i sędziego sądu apelacyjnego w sądzie okręgowym stają się, odpowiednio, sędziami sądów rejonowych i sędziami sądów okręgowych, które stanowią ich miejsce służbowe, zachowując prawo do wynagrodzenia nabyte na podstawie ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 136, poz. 959);
2) prokuratorzy, powołani na stanowisko prokuratora prokuratury okręgowej w prokuraturze rejonowej i prokuratora prokuratury apelacyjnej w prokuraturze okręgowej stają się, odpowiednio, prokuratorami prokuratur rejonowych i prokuratorami prokuratur okręgowych, które stanowią ich miejsce służbowe, zachowując prawo do wynagrodzenia nabyte na podstawie ustawy z dnia 29 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz niektórych innych ustaw;
3) wnioski złożone w trybie art. 65a ustawy, o której mowa w art. 1 i art. 11a ustawy, o której mowa w art. 2, przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, podlegają rozpoznaniu na podstawie przepisów dotychczasowych.

to znaczy jakich? nie jest absolutnie jasne - dla mnie to znaczy na podstawie przepisów przewidujących awans poziomy - tak też można interpretować!

sformułowanie "na podstawie przepisów dotychczasowych" brzmi optymistycznie :grin:
M.A.E.

Postprzez katelra » piątek, 16 stycznia 2009, 14:29

mało tego.. nowomianowani po 22.01 nie stracą tytułu bo do nich zastosowanie będą mialy przepisy starej ustawy:)) tytuły traca tylko ci już "powołani"...
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » piątek, 16 stycznia 2009, 14:53

katelra napisał(a):mało tego.. nowomianowani po 22.01 nie stracą tytułu bo do nich zastosowanie będą mialy przepisy starej ustawy:)) tytuły traca tylko ci już "powołani"...

Cały czas tak mi sie wydaje, ale...niezbadane są wyroki boskie i Trybunału Konstytucyjnego !!
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » piątek, 16 stycznia 2009, 15:31

kreska napisał(a):
katelra napisał(a):mało tego.. nowomianowani po 22.01 nie stracą tytułu bo do nich zastosowanie będą mialy przepisy starej ustawy:)) tytuły traca tylko ci już "powołani"...

Cały czas tak mi sie wydaje, ale...niezbadane są wyroki boskie i Trybunału Konstytucyjnego !!

tego drugiego zdecydowanie mniej przewidywalne :grin:
M.A.E.

Postprzez bea » piątek, 16 stycznia 2009, 19:19

a jeśliby Pan Prezydent przed 22 stycznia 2009 roku PODPISAŁ wszystkie nominacje poziome, tylko wręczył je po tej dacie???
nie ukrywam, że chciałabym posiadać taki dokument w moich aktach osobowych ( i w domu na pamiątkę, ze zdjęciem z pałacu..)

jakby dzisiaj zaczął to da radę skrobnąć 1200 podpisów, co nie???

pozdr.
:lol:
bea

Postprzez kreska » piątek, 16 stycznia 2009, 19:38

bea napisał(a):a jeśliby Pan Prezydent przed 22 stycznia 2009 roku PODPISAŁ wszystkie nominacje poziome, tylko wręczył je po tej dacie???
nie ukrywam, że chciałabym posiadać taki dokument w moich aktach osobowych ( i w domu na pamiątkę, ze zdjęciem z pałacu..)

pozdr.

Oj coś mi się wydaje,że nominacja to od daty wręczenia, a nie podpisania się liczy...
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bea » piątek, 16 stycznia 2009, 19:44

kreska napisał(a):
bea napisał(a):a jeśliby Pan Prezydent przed 22 stycznia 2009 roku PODPISAŁ wszystkie nominacje poziome, tylko wręczył je po tej dacie???

pozdr.

Oj coś mi się wydaje,że nominacja to od daty wręczenia, a nie podpisania się liczy...

może teraz tak jest, ale moja nominacja sędziowska wręczona w 1990 roku liczyła się od dnia jej podpisania, zwłaszcza do wszystkich stawek awansowych, choć wręczenie było znacznie później

pozdr.
bea

Postprzez kreska » piątek, 16 stycznia 2009, 19:49

bea napisał(a):może teraz tak jest, ale moja nominacja sędziowska wręczona w 1990 roku liczyła się od dnia jej podpisania, zwłaszcza do wszystkich stawek awansowych, choć wręczenie było znacznie później
pozdr. :lol:

Ja dostałam w 93r. i tak właśnie było - od wręczenia!
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez bladyswit » piątek, 16 stycznia 2009, 21:46

ależ bea, Poziomkiem będzie też można zostać po 22.01 :wink:
bladyswit
Global Moderator
Global Moderator

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez walenty » piątek, 16 stycznia 2009, 21:47

Katelra! Nie bądź taka okrutna dla już " powołanych" :grin:
Mnie się wydaje, że tytułu po 22. 01. to nikt nie będzie miał. Swoją drogą, to bardzo jestem ciekawy, jak po 22.01. będą sformułowane nominacje. Będzie nadawany tytuł, który już został zniesiony?. Czy dla Was jest to jasne, a tylko ja coś przeoczyłem?
walenty

Takiego tworzenie prawa nie pamiętam!

Postprzez 1234 » piątek, 16 stycznia 2009, 22:00

Zastanawiam się nad tym, czy Minister Ćwiąkalski jest zadowolony ze stanu prawnego, do którego powstania przyłożył swoje ręce - oto sędziowie nabyli tytuły na 7 dni! Co więcej - ci, którzy nabędą je później to zgodnie z obowiązujacymi przepisami zachowają je! Czy pamiętacie czasy, aby poziom tworzonych przez MS przepisów i uchwalanych później przez ustawodawcę był tak niski i powodował taki zamęt?
Ciekawe czy Premier i minister sprawiedliwości są z tego zadowoleni?
Tomek
1234
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez M.A.E. » piątek, 16 stycznia 2009, 22:45

pozdr.

byłabym bardzo zadowolona, gdyby Pan Prezydent tak postąpił, jednak znając jego dotychczasowy sposób pracy i działania wydaje się to mało realne;
pomysł świetny - może ktoś tu zagląda i przekaże :wink:
pozdrawiam Wszystkich oczekujących na Poziomki :grin:
M.A.E.

Postprzez katelra » piątek, 16 stycznia 2009, 22:56

wybaczcie ale ja nie mogę zrozumieć entuzjazmu niektórych poziomych..wybaczcie ale tak ważna chwila w życiu zawodowym łączyć się powinna moim skromnym zdaniem z szacunkiem, prestiżem, odczuwalnym awansem finansowym.. a okoliczności o których mówimy bynajmniej nie sprzyjają takim odczuciom.. ponadto to co się obecnie dzieje dzieli środowisko na tych co zdążyli, tych,którzy być może zdążą(przed 22), tych którzy na pewno nie zdążą ale złożą wnioski i tych którym zabraknie jednego np dnia...przepraszam za ten kamyczek ale pomimo usilnych starań nie znalazłam uzasadnienia dla odbierania w ogóle tzw nominacji .. może tylko tzw obowiązek slużbowy.. przepraszam:((
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Takiego tworzenie prawa nie pamiętam!

Postprzez kreska » piątek, 16 stycznia 2009, 22:57

1234 napisał(a):Zastanawiam się nad tym, czy Minister Ćwiąkalski jest zadowolony ze stanu prawnego, do którego powstania przyłożył swoje ręce - oto sędziowie nabyli tytuły na 7 dni! Co więcej - ci, którzy nabędą je później to zgodnie z obowiązujacymi przepisami zachowają je! Czy pamiętacie czasy, aby poziom tworzonych przez MS przepisów i uchwalanych później przez ustawodawcę był tak niski i powodował taki zamęt?
Ciekawe czy Premier i minister sprawiedliwości są z tego zadowoleni?

Jestem przekonana, że kompletnie nie zdawali sobie sprawy z tego, jaki bubel stworzyli! A stare przysłowie mówi: pospiech jest wskazany tylko przy jedzeniu z jednej miski! Za taki (powiedzmy łagodnie,żeby admin nie ocenzurował :mrgreen: ) chaos legislacyjny, który pociągnie za sobą ogromne koszty, powinno się naprawdę odpowiadać - najlepiej materialnie...
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Re: Takiego tworzenie prawa nie pamiętam!

Postprzez katelra » piątek, 16 stycznia 2009, 23:00

kreska napisał(a):Za taki (powiedzmy łagodnie,żeby admin nie ocenzurował :mrgreen: ) chaos legislacyjny, który pociągnie za sobą ogromne koszty, powinno się naprawdę odpowiadać - najlepiej materialnie...

jestem dokładnie tego samego zdania :))
katelra
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » piątek, 16 stycznia 2009, 23:04

katelra napisał(a):wybaczcie ale ja nie mogę zrozumieć entuzjazmu niektórych poziomych..wybaczcie ale tak ważna chwila w życiu zawodowym łączyć się powinna moim skromnym zdaniem z szacunkiem, prestiżem, odczuwalnym awansem finansowym.. a okoliczności o których mówimy bynajmniej nie sprzyjają takim odczuciom.. ponadto to co się obecnie dzieje dzieli środowisko na tych co zdążyli, tych,którzy być może zdążą(przed 22), tych którzy na pewno nie zdążą ale złożą wnioski i tych którym zabraknie jednego np dnia...przepraszam za ten kamyczek ale pomimo usilnych starań nie znalazłam uzasadnienia dla odbierania w ogóle tzw nominacji .. może tylko tzw obowiązek slużbowy.. przepraszam:((

Czy Twoim zdaniem powinniśmy się pobeczeć nad własnym losem? I to najlepiej zbiorowo? No chyba tylko dlatego,że tacy starzy jesteśmy... A co do kamyczków - to ja uważam,że odebranie nominacji to jest właśnie kamyczek ,do ogródka mecmina w szczególności!
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez 1234 » piątek, 16 stycznia 2009, 23:05

To może napisać do Premiera prośbę o zbadanie kosztów tego za przeproszeniem "bubla" i prośbę o informację kto i z czyich pieniędzy za to zapłaci?
Tomek
1234
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez kreska » piątek, 16 stycznia 2009, 23:12

1234 napisał(a):To może napisać do Premiera prośbę o zbadanie kosztów tego za przeproszeniem "bubla" i prośbę o informację kto i z czyich pieniędzy za to zapłaci?

To nie jest zły pomysł. Ja myślę, że pierwsze pozwy "poziomo zróżnicowanych" otworzą co niektórym oczy...
Dla mnie to fenomen - z najzwyklejszą zmianą ustawy miłościwie nam panujący potrafią miesiącami bujać się w mitycznych "uzgodnieniach międzyresortowych", a zmiany w ustawie ustrojowej poszły im migusiem... I mamy majstersztyk legislacyjny, co to najtęższe głowy mają problemy ze zrozumieniem!
No i jak migusiem, tak głupiusiem !!!
kreska
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AWANSE POZIOME - kolejne akcje !!!