Piszą o nas w maju 2020 r.

Szeroka dyskusja nad naszymi protestami, prasą, propozycjami działań

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Re: Piszą o nas w maju 2020 r.

Postprzez prorator » piątek, 15 maja 2020, 10:25

Beatka napisał(a):
arczi napisał(a):I jeszcze moze brakować sędziów, ktorzy będą chcieli odejść na stan spoczynku, gdy tarcza 4.0 wejdzie w przedlożonej wersji z powodu istotnego ograniczenia wysokosci odpraw...
https://oko.press/nowa-tarcza-antykryzy ... od-obrady/ ... od-obrady/

Nie rozumiem, nie zechcą przejść w stan spoczynku w razie osiągnięcia wieku 65 lat? Przecież nie dostana przedłużenia. A poniżej wieku mogą skorzystać, ale nie muszą.

chodzi o kobiety 55+ i facetów 60+, którzy mogą ale nie muszą przejść w stan spoczynku (czyli głównie apelacje i okręgi), a dostać dwadzieścia tysięcy odprawy, a sześćdziesiąt to jest różnica, szczególnie jak ma się i tak maksymalną stawkę awansową na swoim szczeblu i brak nadziei albo chęci na awans wyżej
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: Jestem fanem tego forum :)

Postprzez Beatka » piątek, 15 maja 2020, 11:49

prorator napisał(a):
Beatka napisał(a):
arczi napisał(a):I jeszcze moze brakować sędziów, ktorzy będą chcieli odejść na stan spoczynku, gdy tarcza 4.0 wejdzie w przedlożonej wersji z powodu istotnego ograniczenia wysokosci odpraw...
https://oko.press/nowa-tarcza-antykryzy ... od-obrady/ ... od-obrady/ ... od-obrady/

Nie rozumiem, nie zechcą przejść w stan spoczynku w razie osiągnięcia wieku 65 lat? Przecież nie dostana przedłużenia. A poniżej wieku mogą skorzystać, ale nie muszą.

chodzi o kobiety 55+ i facetów 60+, którzy mogą ale nie muszą przejść w stan spoczynku (czyli głównie apelacje i okręgi), a dostać dwadzieścia tysięcy odprawy, a sześćdziesiąt to jest różnica, szczególnie jak ma się i tak maksymalną stawkę awansową na swoim szczeblu i brak nadziei albo chęci na awans wyżej

Ano właśnie, mogą ale nie muszą. I lepiej, by uprawnieni samodzielnie podjęli decyzję, bez zmuszania. I niekoniecznie o odejściu.
Beatka
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez prorator » piątek, 15 maja 2020, 12:34

Beatka napisał(a):
prorator napisał(a):
Beatka napisał(a):
https://oko.press/nowa-tarcza-antykryzy ... od-obrady/ ... od-obrady/ ... od-obrady/ ... od-obrady/ ... od-obrady/

Ano właśnie, mogą ale nie muszą. I lepiej, by uprawnieni samodzielnie podjęli decyzję, bez zmuszania. I niekoniecznie o odejściu.

ale nikt o zmuszaniu nie pisał - ewentualnie motywacja ekonomiczna dla podjęcia określonych decyzji,

zresztą projektu ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami covid-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, czyli Tarczy Emilewicz, w której ma to być nie sposób w sieci znaleźć, są tylko przecieki z instytucji opiniujących, że zawiera między innymi ograniczenie wysokości odpraw do 10-krotności najniższego wynagrodzenia, ale bez wskazania czy ma się to tyczyć także sędziów, ale jak wszelkich to wszelkich

a jak nie ma informacji to budzą się upiory i już są plotki o i likwidacji odpraw a nawet 13-stek,

może są tu jacyś lepiej poinformowani, to by się odnieśli?
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez prorator » niedziela, 24 maja 2020, 09:16

projekt jest dostępny na stronie Sejmu, obawy były jednak nieuzasadnione
prorator
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Vilgefortz » niedziela, 24 maja 2020, 18:48

prorator napisał(a):
a jak nie ma informacji to budzą się upiory i już są plotki o i likwidacji odpraw a nawet 13-stek,

Też słyszałem o likwidacji 13-tek, obniżeniu pensji i dodatków funkcyjnych. Niby wszystko jest możliwe ale ziszczenie się tych wszystkich zapowiedzi jest w mojej prywatnej ocenie równie prawdopodobne jak wprowadzenie ius prima noctis :D
Justitias vestras judicabo.
Vilgefortz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez romanoza » poniedziałek, 25 maja 2020, 12:29

Vilgefortz napisał(a):
prorator napisał(a):

Też słyszałem o likwidacji 13-tek, obniżeniu pensji i dodatków funkcyjnych. Niby wszystko jest możliwe ale ziszczenie się tych wszystkich zapowiedzi jest w mojej prywatnej ocenie równie prawdopodobne jak wprowadzenie ius prima noctis :D

Zamiast dodatków funkcyjnych :shock: :-P
δоκει δε μоι και Кαρχεδονα μη ειναι
romanoza
Global Moderator
Global Moderator

Poprzednia strona

Powrót do PROTEST SĘDZIÓW...LIST OTWARTY..POZWY..