usp w sejmie - podkomisja

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez Volver » wtorek, 19 kwietnia 2011, 00:53

jaro123 napisał(a):A jak sobie założę

drogi jaro 123...w IPR..nie ma tego, że sobie "coś sędzia założy"...najwyżej mu założą, przy pomocy Prezesa, obarczonego tym nowym wstrętnym obowiązkiem, który ma zdopingować sędziego do większej wydajności przy zamrożonych wynagrodzeniach...ludzie -"obudźta się"...co?Skończmy ta dyskusję o tym IPR...

jak powiedział jeden Prezes w pewnym okręgu...to on załatwi aby żadne oceny i IPR nie wpływały na niezawisłość sędziowską...

postaram się trafić do tego okręgu-bo mam namiary--gorzej z wami :cry:
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez POZIOMKA » wtorek, 19 kwietnia 2011, 23:26

A co będzie w innych okręgach, albo jak taki Prezes skończy kadencję? :?:
POZIOMKA
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » wtorek, 19 kwietnia 2011, 23:33

POZIOMKA napisał(a):A co będzie w innych okręgach, albo jak taki Prezes skończy kadencję

Mój Pan Prezes mnie nie zostawi...on mi i moim kolegom wszystko załatwi,o ile będziemy ładnie pracowali...On mi(nam) obiecał.A inni(inne okręgi..inni Prezesi)...hm...to tak jak z powodzią(a nawet gorzej)...ale nie chcę zaczynać ;)

Przecież jak nie ma dość łóżek w szpitalu..to kto decyduje...no ten...Ordynator!

I tak to wygląda z naszym u.s.p...kozdroniowa wizja świata :>
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez buszmen » środa, 20 kwietnia 2011, 00:56

Volver napisał(a):Mój Pan Prezes mnie nie zostawi...on mi i moim kolegom wszystko załatwi,o ile będziemy ładnie pracowali...On mi(nam) obiecał

Ty to Volver masz chody a tak narzekałeś na zwierzchność ;)
buszmen
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » środa, 20 kwietnia 2011, 01:08

buszmen napisał(a):
Volver napisał(a):Mój Pan Prezes mnie nie zostawi...on mi i moim kolegom wszystko załatwi,o ile będziemy ładnie pracowali...On mi(nam) obiecał

Ty to Volver masz chody a tak narzekałeś na zwierzchność ;)

Buszmen...Przyjacielu...jakież może mieć chody własność feudała, nawet najbardziej oświeconego? <rotfl>
Wprawdzie lepiej być własnością takiego, aniżeli feudała nie-oświeconego :] ,lecz wedle Marksa,marksistów i ich uczniów typu JK, którzy nadzorują proces "reformy" sądownictwa w ujęciu pewnej Podkomisji,to i tak f e u d a l i z m jest...A przecież nie na tym ma nowoczesne sądownictwo polegać, prawda?

[ Dodano: Sro Kwi 20, 2011 1:10 am ]
Tylko, proszę mi nie zarzucać , że imputuję niejakiemu JK 'marksizm"...w pewnym okresie swojego życia był ideowym marksistą...tak sądzę...czytając jego życiorys...
Volver
VIP
VIP

Postprzez Włóczykij » czwartek, 21 kwietnia 2011, 00:29

Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów (art. 54 Konstytucji RP)
Każdy ma prawo do wolności wyrażania opinii. Prawo to obejmuje wolność posiadania
poglądów oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei (art. 10 EKPC)

? http://www.rp.pl/Opinie/304129969-Gwiaz ... w-KRS.html
? https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... eniem.html
Włóczykij
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Kim jestem ?: sobą

Postprzez KOP » poniedziałek, 25 kwietnia 2011, 19:52

M. in. o rozmowach Związku Zawodowego Prokuratorów na temat USP z Marszałkiem Sejmu.

http://www.prokuratura-zz.pl/spotkanie- ... -schetyna/
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez iskaw » wtorek, 26 kwietnia 2011, 22:36

Włóczykij napisał(a):http://www.rp.pl/artykul/344732,642104_Sedzia-niedoskonaly-zawodowo-dostanie-plan-rozwoju.html

A po co sędziowie administracyjni mieliby ubiegać się o stanowiska w sądach powszechnych jak oni startują od wynagrodzenia sędziego Sądu Apelacyjnego? Czy jest w tym jakis haczyk?
iskaw
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez rosan » środa, 27 kwietnia 2011, 08:19

nie tylko chlebem człowiek żyje
...I ta myśl niech pocieszy, że w istocie eiπ + 1 = 0.
rosan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez amelius » środa, 18 maja 2011, 18:04

Dzisiaj w TOK FM usłyszałem informację, że do końca kadencji Sejmu pozostało 6 posiedzeń. Ze strony Sejmu można wyczytać, że posiedzenia odbędą się w następujących terminach:

Posiedzenie Sejmu RP w dniach 25, 26, 27 maja 2011 r.

CZERWIEC/LIPIEC 2011
8, 9, 10 czerwca 2011 r. (środa-piątek)
29, 30 czerwca, 1 lipca 2011 r. (środa-piątek)

LIPIEC 2011
13, 14, 15 lipca 2011 r. (środa-piątek)
26, 27, 28, 29 lipca 2011 r. (wtorek-piątek)

W palowanym porządku dziennym posiedzenia Sejmy w dniach 25, 26 i 27 maja brak jest pracy nad nowelizacja Usp. Co do pozostałych posiedzeń brak jest podania porządku dziennego.

Czy wiadomo na jakim etapie prac jest obecnie ten nieszczęsny projekt?
amelius

Postprzez kowboj » środa, 18 maja 2011, 18:41

Nie wrócił chyba jeszcze do komisji. Podkomista posła Kozdronia wszystkie wydane jej rozkazy wykonała: wszystkie poprawki przegłosowane zgodnie z wolą premiera i ministra.
Gdy sędziowie będą walczyć ze sobą, zwycięstwo odniosą wyłącznie politycy.
kowboj
VIP
VIP

Kim jestem ?: Prezes Iustitii

Postprzez amelius » środa, 18 maja 2011, 20:07

Powstaje pytanie, czy zdążą przegłosować w Sejmie?
amelius

Postprzez Pudlonka » środa, 18 maja 2011, 21:17

kowboj napisał(a):Nie wrócił chyba jeszcze do komisji. Podkomista posła Kozdronia wszystkie wydane jej rozkazy wykonała: wszystkie poprawki przegłosowane zgodnie z wolą premiera i ministra.

<uoee>
Pudlonka
VIP
VIP

Postprzez amelius » środa, 18 maja 2011, 22:04

kowboj napisał(a):Nie wrócił chyba jeszcze do komisji. Podkomista posła Kozdronia wszystkie wydane jej rozkazy wykonała: wszystkie poprawki przegłosowane zgodnie z wolą premiera i ministra.

Ja myślę, że pan premier nie ma żadnej woli jeśli o wymiar sprawiedliwości, ponieważ nie ma zielonego pojęcia o co chodzi, jestem przekonany, że np. w sformułowaniu "sądy stadionowe" najważniejsze dla niego słowo to "stadionowe' a "sądy" to uciążliwy dodatek. Przypominam sobie, że kiedy wynalazł Czumę jako ministra sprawiedliwości to przedstawiając jego sylwetkę podkreślił, że dla wybory jego kandydatury nie bez znaczenia był fakt, że miał osiągnięcia w koszykówce. :? I takie ma pojęcie premier o znaczeniu władzy sądowniczej.
amelius

Postprzez krysia59 » czwartek, 19 maja 2011, 08:49

Może jestem w błędzie ale myślę sobie , że jednak wobec zdecydowanego oporu środowiska i coraz mocniej słyszalnych głosów krytycznych wobec nowelizacji usp i zarzutów o niekonstytucyjności a przede wszystkim wobec mocnych zarzutów pod adresem Platformy na zbyt wielu polach może jednak odpuszczą zwłaszcza, ze tak naprawdę ostra walka wyborcza się nie rozpoczęła
krysia59
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » czwartek, 19 maja 2011, 10:43

amelius napisał(a):Ja myślę, że pan premier nie ma żadnej woli

a ja myślę, że lada dzień,ponieważ, ku swojemu nieszczęściu, w pewnych sprawach ten Premier nie kieruje się swoim nosem(vide :sprawa negocjacji rządu z policją) tylko głosem ludzi pokroju K.Kwiatkowskiego.

A to błąd, bo medialnie Krzysztof Kwiatkowski "budzi" zaufanie, ale pomysły(dość często)sygnowane znaczkiem "Minister Sprawiedliwości", z powodu pospiechu działania, ma nie do końca sprawdzone.Zwłaszcza, gdy kieruje się tym pośpiechem w sprawach ustrojowych sądownictwa, nie bacząc na jego specyfikę.

Dlatego "puszczą" to by "klepnąć".
Volver
VIP
VIP

Postprzez brzdąc » czwartek, 19 maja 2011, 18:20

Jeżeli jest zapotrzebowanie społeczne, tzn. propagandowe na oceny sędziów, to uchwalą te oceny - zmienią usp - jeżeli nie zdążą w normalnym trybie legislacyjnym, to w drodze stosownego "dekretu Rady Państwa". Wybory się wszak zbliżają, tzn. przysłowowe stołki są do obsadzenia, a kwestie konstutycyjne, merytoryczne, sprzeciwu środowiska ..................
brzdąc

Postprzez Adek » niedziela, 12 czerwca 2011, 15:43

Ostatnio edytowano poniedziałek, 13 czerwca 2011, 10:11 przez Adek, łącznie edytowano 1 raz
są trzy rodzaje kłamstwa: kłamstwo, wielkie kłamstwo i statystyka
Adek
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Poprzednia strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!