usp w Komisji Sprawiedliwości

Dział dostępny do czytania bez konieczności logowania się

Postprzez suzana22 » piątek, 1 lipca 2011, 21:59

Ponawiam prośbę o podanie przez lepiej niż ja zorientowanych linka do tekstu tej nowelizacji usp, którą właśnie sejm uchwalił. Proszę :-D
suzana22
VIP
VIP

Postprzez violan » piątek, 1 lipca 2011, 22:15

Głosem choćby nieważnym
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Obrazy: 0

Postprzez Iustus » piątek, 1 lipca 2011, 22:16

Volver napisał(a):
W rankingu najbardziej żenujących wypowiedzi ta w wykonaniu sędziego Pęka uzyskuje u mnie pierwsze miejsce. Mimo wszystko przykro mi, że padła z ust sędziego.

obrzydliwa.

Aj tam, aj tam, zaraz obrzydliwa.
Tradycje takiej postawy mamy w Polsce przebogate. I to wcale nie jest związane z komuną.

Swego czasu zajmowałem się nieco badaniami archiwalnymi dotyczącymi pewnego sędziego z mojego terenu, zajmującego przed wojną wysokie stanowiska w wymiarze sprawiedliwości i w administracji rządowej.

I znalazłem np. protokół posiedzenia "Komitetu Budowy Gmachu pod Sąd Grodzki w ..." z września 1929 r. W skład tego Komitetu wchodzili tez sędziowie.

No i Komitet uchwalił wtedy, co następuje:
"Mając na uwadze, że wybudowanie i całkowite wykończenie gmachu sądowego należy wyłącznie zawdzięczać JW Panu ........, Prezesowi Sądu Okręgowego w ....., który przez uzyskanie w Ministerstwie Sprawiedliwości znacznego zasiłku w pierwszym rzędzie przychylił się do wzniesienia i wykończenia budynku sądowego,w dowód wdzięczności mieszkańców okręgu sądowego Sądu Grodzkiego w .... - jednogłośnie postanowił portret JW Pana ...... Prezesa Sądu Okręgowego w .... umieścić w lokalu Sądu Grodzkiego w ... i odpis niniejszego protokołu doręczyć JW Panu Prezesowi ....."
.

Podkreślę, że chodziło o ówcześnie żyjącego i urzędującego prezesa tamtejszego Sądu Okręgowego.

Tak, że dzisiaj nie jest jeszcze tak źle i te warstwy wazeliny są jednak nieco cieńsze niż wówczas.

[ Dodano: Pią Lip 01, 2011 10:17 pm ]
violan napisał(a):Głosem choćby nieważnym

Ano, chyba że tak, to tak :)
Iustus

Postprzez AQUA » piątek, 1 lipca 2011, 22:17

suzana22 napisał(a):Ponawiam prośbę o podanie przez lepiej niż ja zorientowanych linka do tekstu tej nowelizacji usp, którą właśnie sejm uchwalił. Proszę :-D

Link jest w nowym wątku
AQUA
VIP
VIP

Postprzez AQUA » piątek, 1 lipca 2011, 23:19

Gdy słuchałam na żywo wypowiedzi Pana posła Jarosława Matwiejuka (SLD), prodziekana wydziału prawa, zauważyłam, że naprawdę wyraża zadowolenie z proponowanej noweli. :roll:

Powiedział m.innymi tak:

"Szanowni Państwo! Dwie kwestie pobudzają do
szczególnie ożywionej dyskusji. Jedna to kwestia oceny
sędziów, ale ta ocena sędziów, jak rozumiemy, nie
będzie miała niczego wspólnego z jakąkolwiek próbą
zbliżenia się do konstytucyjnej zasady niezawisłości
sędziowskiej
. A więc rozumiemy, że akty wykonawcze
wydane na podstawie delegacji ustawowej będą stwarzały
ramy oceny oczywiście w taki sposób, że ta
niezawisłość, święta zasada niezawisłości sędziowskiej
nie będzie naruszona."

podkreślenie moje. :oops:
AQUA
VIP
VIP

Postprzez Iustus » piątek, 1 lipca 2011, 23:24

AQUA napisał(a):Gdy słuchałam na żywo wypowiedzi Pana posła Jarosława Matwiejuka (SLD), prodziekana wydziału prawa, zauważyłam, że naprawdę wyraża zadowolenie z proponowanej noweli. :roll:

Powiedział m.innymi tak:

"Szanowni Państwo! Dwie kwestie pobudzają do
szczególnie ożywionej dyskusji. Jedna to kwestia oceny
sędziów, ale ta ocena sędziów, jak rozumiemy, nie
będzie miała niczego wspólnego z jakąkolwiek próbą
zbliżenia się do konstytucyjnej zasady niezawisłości
sędziowskiej
. A więc rozumiemy, że akty wykonawcze
wydane na podstawie delegacji ustawowej będą stwarzały
ramy oceny oczywiście w taki sposób, że ta
niezawisłość, święta zasada niezawisłości sędziowskiej
nie będzie naruszona."

podkreślenie moje. :oops:

Też na to zwróciłem uwagę. Taka freudowska pomyłka?
Iustus

Postprzez censor » piątek, 1 lipca 2011, 23:24

amelius napisał(a):Bezczelność Kozdronia, która przekracza wszelkie granice polega na tym, że on śmie mówić, że naród i społeczeństwo źle ocenia wymiar sprawiedliwości
Nie tylko bezczelność co jakaś ludyczność, ograniczoność, pojmowanie procesu legislacyjnego jako igrzyska

[ Dodano: Pią Lip 01, 2011 11:27 pm ]
Iustus napisał(a):wiem już na jakie partie na pewno nie zagłosuję. Moja "czarna lista" po tej hucpie się wydłużyła.
Ale nie mam za bardzo pozytywnego wyboru.
A nie pójść na wybory to trochę nie honor, bo na wszystkich do tej pory byłem, poczynając od 1990 r.
Choćby na diabła, ale nie na tych którzy w dniu 1 lipca 2011r. dokonali zamachu na sądownictwo. W tej chwili nie ma ważniejszego zadania niż odsunięcie ich.

[ Dodano: Pią Lip 01, 2011 11:37 pm ]
I tak sobie myślę, ze może byśmy tak (niektórzy) przestali robić bandę kretynów z tych którzy dziś podnieśli rękę przeciwko zamachowi na sądownictwo a przyjrzeli się tym którzy tego zamachu dokonali. Inaczej mówiąc, przestali się karmić stereotypami a zaczęli analizować fakty.

[ Dodano: Pią Lip 01, 2011 11:41 pm ]
AQUA napisał(a):wypowiedzi Pana posła Jarosława Matwiejuka (SLD), prodziekana wydziału prawa,
Zaiste, wypowiedź na wyżynach intelektualnych godnych wywodu akademickiego. Może by tak oceny okresowe im.
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez gilgamesz » piątek, 1 lipca 2011, 23:45

fakty są takie, że ktoś się zdziwi jak zostanie opozycją...wtedy ktoś inny będzie korzystał z tych instrumentów. Korzystano już z dotychczasowych, nie liczyłbym więc na nic dobrego.
gilgamesz
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » sobota, 2 lipca 2011, 00:04

Kiedyś pisałem sarkastycznie, ale to chyba jedyny scenariusz: Ziobro wróć (i hurtem oceniaj okresowo sędziów). Wtedy oceny okresowe nagle okażą się niekonstytucyjne. Wtedy się obudzą "obrońcy praw człowieka". Gdzie wy jesteście, wy (oby!) prawdziwi a nie tylko fasadowi obrońcy praw człowieka? Czemu nie skaczecie do gardeł tym którzy likwidują trójpodział władzy?
Ocen okresowych sędziów nie wymyśliły nawet władze PRL. To zamach na niezawisłość sądów. Za wszelką cenę i wszelkimi sposobami nie można dopuścić do ich wprowadzenia. Ostatnie odkrycie kart potwierdziło: to rezygnacja z zasady nieusuwalności sędziów.
censor
VIP
VIP

Postprzez Volver » sobota, 2 lipca 2011, 02:46

censor napisał(a):Kiedyś pisałem sarkastycznie, ale to chyba jedyny scenariusz: Ziobro wróć (i hurtem oceniaj okresowo sędziów). Wtedy oceny okresowe nagle okażą się niekonstytucyjne. Wtedy się obudzą "obrońcy praw człowieka". Gdzie wy jesteście, wy (oby!) prawdziwi a nie tylko fasadowi obrońcy praw człowieka? Czemu nie skaczecie do gardeł tym którzy likwidują trójpodział władzy?

Przyjacielu!Rozumiem Twoją intencję.Tak musi czasem być.
Politycy zaś się dali "wpuścić w maliny", zagrały emocje i "docięli", docisnęli tym "mądralom, niezależnym sędziom". ;)

Jednak jak w każdej akcji-po niej następuje reakcja.Nie chciałbym być na drodze tej sprężyny,kiedy odstrzeli.

edit. mod.
Ostatnio edytowano sobota, 2 lipca 2011, 16:24 przez Volver, łącznie edytowano 2 razy
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Postprzez Greebo » sobota, 2 lipca 2011, 09:25

Ogólnie 4 lata rządów obecnej ekipy ująć można zdaniem "Bo co nam kontrola nad prokuraturą, skoro możemy kontrolować sądy?"
Greebo
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez KOP » sobota, 2 lipca 2011, 09:58

Greebo napisał(a):Ogólnie 4 lata rządów obecnej ekipy ująć można zdaniem "Bo co nam kontrola nad prokuraturą, skoro możemy kontrolować sądy?"

Z tym brakiem kotroli nad prokuraturą to trochę mity. Kontrola i nacisk odbywa się poprzez zakręcanie kurka z pieniędzmi na funckjonowanie.

Formą nacisku było też trzymanie sprawozdania Seremeta w szufladzie przez ponad 2 miesiące.

Na czele KRP stoi natomiast przedstawiciel z nominacji politycznej - prezydenckiej, a nie prokuratorskiej.

Reasumując, formalnie wygąda to lepiej ale, co to za niezależność w biedzie.
KOP
VIP
VIP

Kim jestem ?: admin www.prokuratorzy.net

Postprzez Dred » sobota, 2 lipca 2011, 11:44

violan napisał(a):
amelius napisał(a):
Iustus napisał(a): Zapewniam, że Krajowa Rada Sądownic-
twa, która stoi na straży niezależności sędziów
i sądów i która także dba o przestrzeganie zasad
etyki sędziowskiej, przeanalizuje to wystąpienie
i zbada, czy rzeczywiście w tym przypadku te za-
sady nie zostały złamane.
Jeszcze raz proszę przy-
jąć wyrazy ubolewania z tego powodu. To wszystko.
Dziękuję bardzo."[/i]

W rankingu najbardziej żenujących wypowiedzi ta w wykonaniu sędziego Pęka uzyskuje u mnie pierwsze miejsce. Mimo wszystko przykro mi, że padła z ust sędziego.

Niech bada. Larka ( ??? ) mam nadzieję, że do niczego nie dojdzie ale uzyska w razie czego od nas wszelkie wsparcie, prawda?

Dre nie pozwoli, aby larze spadł chociaż jeden włos z głowy! :cool: ... z WO tak samo
Dred

Postprzez rudy kot » sobota, 2 lipca 2011, 12:33

to akurat nie lara tylko inna kobieta jest zagrożona ;)
rudy kot
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Dred » sobota, 2 lipca 2011, 12:34

rudy kot napisał(a):to akurat nie lara tylko inna kobieta jest zagrożona ;)
to już po niej ;)
Dred

Postprzez violan » sobota, 2 lipca 2011, 12:35

Dre, jak możesz... :roll:
"Ideały są jak gwiazdy, nawet jeśli nie można ich dosięgnąć, trzeba się wedle nich orientować" G. B. Shaw
violan
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Iustus » sobota, 2 lipca 2011, 16:58

PO sprawdziła popularność ministrów. Oto atuty i słabe punkty rządu

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... gle+Reader

"Atutem Platformy jest premier – Donald Tusk. (...)
Wśród polityków o najlepszych notowaniach są też minister finansów Jacek Rostowski oraz szef doradców premiera Michał Boni. Bardzo dobrą opinią cieszy się też minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski".

Jaaaaasne, a teraz nowy "sukces" murowany.

Robimy zakłady kiedy będzie konferencja prasowa MS?

I jak to poseł Kozdroń raczył był powiedzieć?
Wszyscy mówią tylko źle o wymiarze sprawiedliwości (...) My nie szukamy poklasku, <rotfl>
Iustus

Postprzez AQUA » sobota, 2 lipca 2011, 18:46

Iustus napisał(a):PO sprawdziła popularność ministrów. Oto atuty i słabe punkty rządu

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... gle+Reader

"Atutem Platformy jest premier – Donald Tusk. (...)
Wśród polityków o najlepszych notowaniach są też minister finansów Jacek Rostowski oraz szef doradców premiera Michał Boni. Bardzo dobrą opinią cieszy się też minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski".

Jaaaaasne, a teraz nowy "sukces" murowany.

Robimy zakłady kiedy będzie konferencja prasowa MS?

I jak to poseł Kozdroń raczył był powiedzieć?
Wszyscy mówią tylko źle o wymiarze sprawiedliwości (...) My nie szukamy poklasku, <rotfl>

...a czy znaleźliście źródło i tę grupę, na której badania szczegółowe przeprowadzono, bo ja jakoś nie mogę znaleźć. :(
AQUA
VIP
VIP

Postprzez censor » sobota, 2 lipca 2011, 21:25

Badania naukowe przeprowadzono na tysiącosobowej reprezentatywnej grupie wyborców PO. :twisted:
censor
VIP
VIP

Postprzez larakroft » sobota, 2 lipca 2011, 21:26

Chyba na grupie członków ;)
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez censor » sobota, 2 lipca 2011, 21:30

larakroft napisał(a):Chyba na grupie członków ;)
W jakim tego słowa znaczeniu? :-P :mrgreen:
censor
VIP
VIP

Postprzez larakroft » sobota, 2 lipca 2011, 21:32

censor napisał(a):
larakroft napisał(a):Chyba na grupie członków ;)

Prowokator:)
larakroft
pełnoprawny sędzia
pełnoprawny sędzia

Postprzez Volver » sobota, 2 lipca 2011, 21:40

censor napisał(a):larakroft napisał/a:
Chyba na grupie członków ;)

hadko słuchać! jakby rzekł Podbipięta ;))
"Jeżeli już coś postanowić,to z głębokiego po dobrym myśleniu przekonania"Daniel Kerias.
Volver
VIP
VIP

Poprzednia strona

Powrót do INFORMACJA !!!!!!!!!!! WAŻNE !!!!!!!!